747 Shares 6952 views

Bryus Uillis: biografia, filmografia, życie osobiste

Jego nazwisko stało się niemal synonimami i oznaczają dla wielu obrazem pojedynczego niezniszczalny i uroczy amerykański bohatera, który żartuje znaleźć wyjście z każdej beznadziejnej sytuacji w tym samym czasie i uratować ludzkość. Bryus Uillis, którego biografia pełna jest tego rodzaju ról filmowych, zagrała w wielu filmach kasowych, które przyniosły zysk tylko ze sprzedaży biletów ponad $ 2,5 miliarda dolarów. Ale na początku jednej z najlepiej opłacanych aktorów w Hollywood nie było łatwe i bezchmurne.


Amerykanin z niemieckimi korzeniami

19 marca 1956 w RFN miasta Idar-Oberstein, w rodzinie amerykańskiego żołnierza David Willis i Niemcy Marlene pierwsze dziecko urodziło – Walter Bryus Uillis. Biografia przyszła gwiazda filmowa kontynuował w Stanach Zjednoczonych, gdzie rodzina przeniosła się dwa lata później, gdy umowa wygasła, David.

W miejscowości Carney Point, New Jersey, gdzie Willis utrwalonego, mieli dwóch synów i córkę, a głowa rodziny musieli ciężko pracować, aby wyżywić liczną rodzinę. Był typowym blue-collar worker – «blue collar” – i pracował w fabryce, więc dodatkowych pieniędzy w rodzinie nie było. Coś, co nie powinno się unikać jakichkolwiek prac wcześnie i nauczył młodych Bryus Uillis. Jego biografia zaczęła z pomocą ojca w rodzinie, zapewniając: już w latach szkolnych pracował w niepełnym wymiarze godzin jako ładowarka, dozorca w hotelu i tak dalej ..

Buck-Buck

Jako dziecko, Bruce jąkał strasznie – na odpowiedź przy tablicy, był zmartwiony, i nie mógł związać i parę słów. Koledzy nazywali go Buck-Buck, ale bałeś się drażnić – Bruce nie był dobrym chłopcem i ciągle się w bójki. „Łatwiej jest wytłumaczyć pięściami” – jak przypomniano Bryus Uillis. Biografia aktora zaczął jako środek walki z jąkania – okazało się, że pokazanie komuś, Bruce cudownie pozbył jego wady.

W wieku 14 lat zgłosił się na ochotnika do roli w szkolnej sztuce i stopniowo zainteresował się teatrem, stając na czele okręgu dramatu. Nie było również przekonanie, że zawód aktorstwo – jego powołaniem. Ale zajęło dwa lata po ukończeniu studiów, zanim objął swoje pierwsze kroki na tej drodze. Pracował jako ochroniarz w elektrowni w New Jersey, a kierowcy w zakładzie chemicznym DuPont Corporation. Przez jakiś czas nie było nawet prywatny detektyw, ale wkrótce został studentem wydziału dramatycznego Monteklerskogo State University w New Jersey.

NY

Okres studiów był krótki – 25 lat, przeniósł się do Nowego Jorku. Kolejne 5 lat, Willis nazywany najbardziej szalone w moim życiu: nadzieja w przypadku, uczestnicząc w setkach przesłuchań, był często pozostawiane bez pieniędzy. Musiałem dostać kelner w restauracji Kamikaze Club. Ale nie wszystko poszło gładko – to myli rozkazy, pogłębianie pieszo i gości – jako apoteozę – spadła pełnym zasobnika na głowie klienta. Administracja wykonane mądre posunięcie – Willis umieścić za barem, a on stał się barman. Tutaj, dowcipny i czarujący młody aktor był na miejscu. Atrakcje dla klientów nie zawsze są przyzwoite żarty, mistrzowsko obchodzenia się z butelki i szklanki, stał się miejscowy punkt orientacyjny.

To właśnie wtedy wpadł w oko jeden asystent reżysera castingu, który zaprosił go do roli barman w jednym z przedstawień. Stopniowo studia nie pamiętał młodego aktora o imieniu Bryus Uillis. Filmy, w których brał udział w czasie – „Pierwszy śmiertelny grzech” (1980), „Werdykt” (1982) – nie tworzyć swoją chwałę, jego nazwisko nie jest nawet wymienione w napisach końcowych. W połowie lat 80-tych, robi kolejny ryzykowny i decydujący krok – zbliżając się do Hollywood, Los Angeles.

powodzenia

Bruce po raz pierwszy został zaangażowany jedynie w niewielkich ról w telewizji, ale potem, w 1985 roku, był niezwykle szczęśliwy traf. O wyborze aktora do roli tytułowej w serialu „Detective Agency” Moonlight „” Był ostatnim z ponad trzystu kandydatów. A jednak rola wesoły i zaradny prywatnego detektywa Davida Addisona, partner i dyrektor agencji hostess Meddi Heyz, grany przez prawdziwą gwiazdą – Cybill Shepherd, Bryus Uillis otrzymał ją. Filmy, w których grał prywatnego detektywa, a potem stało, ale ta rola wydawała się być zaprojektowany specjalnie dla niego, i był to początek błyskotliwej kariery.

„Grałem siebie” – tak powiedział później Willis. Nie miał wiele udawać wesoły młody człowiek stara się cieszyć się z życia. Ponad cztery sezony uczynił jego nazwisko jasny komik, kochany przez miliony widzów … i stał się milionerem.

Szklana pułapka (1988)

W 1987 roku nastąpiły istotne zmiany w życiu osobistym aktora – on się żeni. Demi Mur i Bryus Uillis małżeństwem przez trzynaście lat, a urodziła trzy córki. Jego ojcostwo Willis posiada nie mniej niż kariery aktorskiej. W życiu rodzinnym z Demi wystarczająco dużo problemów, ale po rozwodzie nadal są dobrymi przyjaciółmi.

Po kilku komiksowych prac – "The Return of Bruno" (1987), "Blind Date" (1987) – nie jest znaczącym wydarzeniem w karierze Willis: dostał rolę Dzhona Makleyna w "Szklana pułapka". Choć film pokazuje, że „markowe” dowcip, ale nie jest to znak komedia, a aktor w wcielenia bohatera samotnika było nie mniej przekonujący.

Początkowo ten skrypt został stworzony jako kontynuacja thrillera „Commando” z Arnoldem Schwarzeneggerem, wówczas rola MacLane zaproponowano Sylvester Stallone. Chyba dobrze, że bohater nie jest włączona małomówny góra mięśni, chociaż Willis wykazał doskonałą kondycję fizyczną, a wzrost Bryusa Uillisa – 183 cm – nie wydaje się imponująca. Ale głównym ciepło ludzkiej postaci były bohater policjant i dokładność przyczyn, które zmuszają ich do wykonywania niesamowitych wyczynów. Ten obraz stał się kluczowy dla udanej kariery filmowej Willis, co zostało potwierdzone w różnym stopniu cztery sequel „Szklana pułapka”.

Rola komunikacji i kult

W czasie późniejszym czasie Willis mógł sobie pozwolić na uczestnictwo w filmie, nie jest szczególnie zaszczycony uwagę krytyków i publiczności – jak erotycznym thrillerze „Barwy nocy” (1993) i „Mortal Thoughts” (1991), z udziałem następnie żona Bryusa Uillisa – Demi Moore. Ale były też prawdziwe arcydzieła, gdzie aktor demonstruje oprócz niesamowitej charyzmie i jego imponujący talent aktorski.

Status jednego z najlepszych bohatera akcji Willis potwierdzona w „Ostatni skaut” (1994), w kontynuacji z „Szklana pułapka” (1990, 1995, 2007, 2013), w genialnym „Piąty element” (1997) oraz w ponurych „szakale” (1997 ). Ponadto, nie było arcydzieło czarnej komedii „Death Becomes Her” (1992), kultowy „Pulp Fiction” (1994), dziwaczne i wielopłaszczyznowy film „12 małp” (1995), subtelny i niespodziewany obraz „Szósty zmysł” (1999) lekkie i wirtuozowskie „Jak ugryźć” (1999) oraz przynajmniej kult „sin City” (2005). Willis jest organiczny i śmieszne w zakres „żurawina” „Armageddon” (1998), w roli epizodycznej w serialu „Przyjaciele” (2000), oraz w ironicznym „Rede” (2010) – wszystko na swoim koncie ponad 90 filmów.

Aktor, producent, muzyk i ojciec

Obecna żona Bryusa Uillisa Emma Hemig młodszy niż jego 23 lat, a niedawno urodziła mu dwóch innych córek – Meybl Rey (2012) i Evelyn Penn (2014). Utrzymywał przyjazne stosunki z byłą żoną Demi Mur i ich wspólne córki Rumer Glenn – (1988), Scout LaRue (1991) i Tallulah Belle (1994).

Dzieci Bryusa Uillisa – głównym elementem jego życia, która jest teraz wypełnione do granic możliwości pracy i emocji. Oprócz nowych projektów, w których bierze udział zarówno jako aktor, jak i producenta, gra z przyjaciółmi Rock „n” Roll „akseleratov” zespołu wydanych albumów solowych w stylu country, idzie na scenie w broadwayowskiej produkcji Stephena Kinga.

Wśród swoich wiernych fanów nie tylko dorosłych, ale także dzieci – Bryusa Uillisa jest często zapraszany do głosu filmy animowane ( „Skok przez płot”, 2006). Doskonała fizyczny kształt Bruce i jego naturalny optymizm znanego aktora daje nadzieję na następnym spotkaniu z jego nowych utworów.