296 Shares 7888 views

Rosa Grandiflora: opis najbardziej popularnych odmian

Co ogrodnik nie stara się upiększyć swój ogród przynajmniej jeden Rosebush? Te kwiaty są niesamowite niesamowite piękno, przyjemny zapach i różnych klas, w tym grandiflora róży wyróżnia.


opis

Uzyskane przez krzyżowanie mieszańców herbacianych róż i floribunda, odmiany krzewów Grandiflora mają wiele wspólnego z jednego i drugiego rodzaju: długie, proste łodygi, kwiatostan w formie pędzla, z 4-5 pąkami i bardzo obfitym kwitnieniem przez kilka miesięcy. Różni się ona od innych rodzajów jego wzrostu, osiągając niekiedy wysokość 1,5-2 metrów i dużych kwiatów. Roślina jest dość silne i odporne, odporne na niskie temperatury i chorób grzybiczych. Jasne, różne pąki kolor pętelkowe mają średnicę 10-15 cm i zliczania do 40 płatków. Najczęściej są kwiaty z czerwonym, różowym lub białym kolorze.

Sadzenie i pielęgnacja

Rosa grandiflora należy do kategorii lekkich roślin kochający, więc sadzenie go na stronie, należy wybrać dobrze słonecznym stoku, chronione od wiatru. W przypadku braku dostatecznej światło nie kwitną pędów. Korzystnie gliniasta gleba wzbogacony próchnicy. Kiedy pojawiły się pierwsze pąki, które są wielkości nie więcej niż groch, usuwanie liści i liczba nowych pędów znacznie wzrośnie.

Okresowo, konieczne jest przeprowadzenie przycinanie roślin w celu utworzenia buszu. Reszta wzrosła Grandiflora wymaga takim samym stopniu jak w przypadku większości upraw ogrodniczych: podlewanie, nawożenie, uprawa roli, usuwanie chwastów i schronienie na zimno.

Podlewanie powinno być obfite krzew, w zależności od pogody, średnio 1 raz w tygodniu. Po podlewania ziemi wokół rośliny dokładnie i głęboko poluzować. W szczególnym nawozów mineralnych i organicznych była stosowana jako opatrunek. Główną część z nich jest na wiosnę, kiedy zaczyna się okres wegetacyjny, a podczas kwitnienia. Schronienie na zimę zużyte igły i film prisypaya lekko masy.

Leczenie zwalczania szkodników zaleca owadobójcze. Niestosowanie się do zasad karty technicznego zakładu mogą być dotknięte chorobami, takimi jak mączniaka i szarą pleśń, która jest pokryta róży.

odmiany grandiflora Rosa

Grupa ta obejmuje rośliny, które charakteryzują się dużą różnorodnością. Każdy z nich ma swoje zalety, ale są ogrodnicy i prawdziwe ulubionych.

  • Kuin Elizabet. Jest założycielem grupy. Rośnie wprost, t. I. Niewymagającym korzeni rośliny mogą nawet w ciemnych obszarach, jest bardzo odporna na choroby i różnych warunków pogodowych. Różowy kwiatostan obejmować 5-10 pąków średnicy 10 cm.
  • Stella. Kwiaty ciepły różowy kolor z czerwonawym granicy wokół krawędzi płatków. Duże pąki (do 12 cm) zbiera się kwiatostanu 5-6 sztuk. Bezpośrednie pędy osiągnąć 90 cm wysokości i pokryte są bardzo duże ciernie, więc nie jest zalecany do cięcia kwiaty bez rękawiczek.
  • Komsomolsk światło. Aksamitny czerwony kwiat ze złotym środku, pomimo bardzo dużych rozmiarów, nie ma więcej niż 20 płatków i jest uważany za tak slabomahrovym. Bardzo dobry zimy i odporne na choroby.
  • Kochać. Bud-podobny kształt jej szkła, ma niepowtarzalny kolor: płatki są pomalowane w jasnym kolorze czerwonym po stronie wewnętrznej i srebrno-biały na zewnątrz.

Zastosowanie w Landscape Design

Ze względu na swoje walory dekoracyjne grandiflora Rose służy do nasadzeń grupowych i do cięcia. To prawdziwy klejnot z ogrodem, z powodzeniem w połączeniu z bylinami. Używane jak krawężnik, zabezpieczenia i dowolnej części innego przykładu wykonania luzu, który przyczynia się do dłuższego roślin, a także w obecności bogatej zielonej masy.

Szczególnie dobre dla cięcia róż grandiflora. Opis i cechy tego gatunku potwierdza możliwość hodowania go w szklarniach, szklarniach oraz w działkach.