371 Shares 4058 views

Moskiewski Uniwersytet Państwowy: stacja metra "Uniwersytet". Albo jeszcze "Sparrow Hills"?

Metro Moskwa może doprowadzić do oszołomienia człowieka, który po raz pierwszy widzi jego plan. Doszukiwanie się w dobrym punkcie dla nieprzygotowanego lub nieznanego z metra systemu miasta osoby staje się problemem. Cóż, jeszcze trudniej jest się nauczyć wszystkich stacji. Tak więc nawet nie wszyscy Moskale wiedzą, która stacja metra to Moskiewski Uniwersytet Państwowy (Moskiewski Uniwersytet Państwowy) i na której linii znajduje się. W artykule powiemy, jaki rodzaj stacji jest bliżej uczelni, jak jechać z nich do Moskiewskiego Uniwersytetu Stanowego i co jeszcze można zobaczyć.


MSU

Uniwersytet Państwowy w Moskwie . Lomonosov jest jedną z najstarszych uczelni wyższych w Rosji, założoną w XVIII wieku. Trenuje kilkadziesiąt tysięcy studentów z Rosji i innych krajów świata, uczy tysiące zasłużonych nauczycieli. Jest najbardziej prestiżowym uniwersytetem w Rosji i znajduje się na liście najlepszych na świecie.

Uniwersytet Państwowy w Moskwie znajduje się w obrębie Vorobyovy Gory, poza drugą obwodnicą, w bliskości do Moskwy. Z platformy obserwacyjnej, usytuowanej obok Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego, można zobaczyć centrum Moskwy, można zobaczyć budynek "Moskwa Miasto" i inne wysokie i wybitne budynki stolicy. Na terenie znajduje się ponad 10 budynków, Ogród Botaniczny i różne alejki. Ponieważ Na wzgórzu Sparrow jest uniwersytet, goście często pytają: "Jak dotrzeć do Moskiewskiego Uniwersytetu Stanu?" Która stacja metra jest najbliższa? " Przeanalizujemy to pytanie dalej.

Stacja metra "Uniwersytet"

Najbliższa stacja metra do Moskiewskiego Uniwersytetu Stanowego jest uniwersytecką, położoną na linii Sokolnicheskaya w południowej części miasta, na kilku stacjach od ronda. Jest to popularna stacja metra. Znajduje się w odległości krótkiego spaceru od Uniwersytetu Stanowego w Moskwie. Stacja metra nazywana jest "uniwersytetem". Dostać się do uniwersytetu można się dostać pieszo, przejechać półtora mili przez znaki lub za pomocą mapy, lub minibusy, które przebiegają co 2-10 minut w zależności od pory dnia i dnia tygodnia. Studenci wolą chodzić, więc zwykle okazuje się szybciej.

Stacja metra "Vorobyovy Gory"

Jak wynika z nazwy stacji, znajduje się obok Wzgórza Sparrow, na którym stoi MSU. Stacja metra jest na pierwszym planie. Znajduje się nad rzeką na krytym moście, z którego rozpościera się piękny widok na centrum stolicy. Zejście z dworca idzie na nasyp rzeki Moskwy i do stóp góry. Podnoszenie wzdłuż jej prowadzi się wzdłuż ścieżek betonowych lub nawierzchni asfaltowej. Z głównego budynku Uniwersytetu Moskiewskiego stacja metra "Vorobyovy Gory" znajduje się 3,5 km od hotelu, około 40 minut spacerem. Dlatego lepiej, aby dostać się do MSU z tej stacji tylko wtedy, gdy chcesz podziwiać piękno miasta równolegle. Według czasu, który powinien zostać wydany po drodze, nadal uważa się, że Moskiewski Uniwersytet Państwowy znajduje się na stacji metra "Uniwersytet", ponieważ jest bliżej.

Metro w Moskwie

Metropolita Moskwy znajduje się na liście najbardziej złożonych i rozgałęzionych na świecie. Posiada 2 okrągłe linie, z których jeden jest naziemny i otwarty w 2016 r., A 12 promieniowy, z których jeden jest monorail. Łączna liczba stacji wynosi 203, znajdują się stacje metra, są otwarte stacje naziemne.

Linie przebiegają nie tylko wzdłuż centralnej części Moskwy, ale także poza nią – na przedmieściach iw spaniach żyje duża liczba studentów pracujących lub studiujących w stolicy ludności.

W metropolii moskiewskiej istnieją różne sposoby wypłaty podróży:

  • Pojedynczy bilet, na który można nagrywać dowolną liczbę podróży (do 60). Działa od 1 do 90 dni. Nie musisz jej zwracać do kasjera.
  • Karta "Troika", która jest wydawana w biurach biletów metra w wysokości 50 rubli. Kartę można uzupełnić w punktach przeznaczonych do tego celu i używać na czas nieokreślony.
  • Mapa "90 minut" daje możliwość skorzystania z metra 1 raz i umożliwia nieograniczoną liczbę przelewów w transporcie lądowym w ciągu 90 minut. Karta może być używana zarówno przez 1 dzień, jak i przez 90 dni (licząc od 60 takich wycieczek).

Turyści wolą kupić pojedynczy bilet lub kartę "90 minut", jeśli wiedzą, gdzie chcą dokładnie trafić i ile czasu zajmie, a lokalna ludność preferuje "Trojkę" z tych opcji. Istnieje również społeczna mapa Moskwy, ucznia i studenta z różnych opcji taryfowych. Jest płatność za podróż na bezkontaktowych kartach bankowych.