256 Shares 952 views

Charakter Hokkaido. Wyspy Japonii Hokkaido: opis, Atrakcje, historia i ciekawostki

Hokkaido – jedna z wysp japońskich państwa. Jego cechy i atrakcje można znaleźć w dalszej części tego artykułu.


Wyspy Japonii

Japonia – niesamowity kraj, który jest całkowicie otoczony przez Ocean Spokojny. Japoński archipelag składa się z 6852 wysp. Największe są Sikoku, Honsiu, Kiusiu, Hokkaido. Japońskie państwa wyspiarskie mają dobrze rozwiniętą infrastrukturę, służąc jako pełnych-terytorialnych jednostek. Komunikacja z lądem jest obsługiwany przez transport morski i samolotów.

Honsiu i Hokkaido jest największym w Japonii. Honsiu, zajmuje około jednej trzeciej całego kraju. Posiada on wiele ważnych obiektów, takich jak kapitał Japonii Tokio, a duma i symbol państwa – Mount Fuji. Kyushu jest trzecim pod względem wielkości, jest założenie, że na tej wyspie i nie było japońska cywilizacja. Oto niesławne miasto Nagasaki, który obecnie znajduje się Park Pokoju.

Niektóre wyspy są połączone tunelem kolejowym, Honsiu i Sikoku łączy mosty systemowe. przestrzeni morskiej, który znajduje się pomiędzy wyspami stanu, zwany śródlądowego morza o powierzchni około 18000 kilometrów kwadratowych.

Hokkaido (Japonia): Description

W obszarze, który jest 83 400 pl. km, jest to drugi w kraju. Jego populacja – około 5,5 mln mieszkańców. Japońska wyspa Hokkaido jest najdalej na północ z czterech największych wysp w kraju. Od Honsiu oddzielił się Cieśnina Tsugaru.

Całe terytorium jest podzielone na 14 okręgów. Hokkaido jest pod kontrolą kilku sąsiednich wysp, na przykład, Rishiri Island, Rebun i innych. Na wyspie znajduje się dziewięć dużych miast: Sapporo, Hakodate, Kushiro, Asahikawa, Ebetsu, Otaru, Tomakomai, Obihiro i Kitami. Sapporo jest centrum administracyjnym, jest domem dla około 30% populacji Hokkaido. Na wyspie znajduje się 39 szkół wyższych i uniwersytetów 37.

Hokkaido jest popularnym miejscem dla turystów. Częściej niż nie dostać się promem lub samolotem, inne wyspy łączy jedynie do tunelu kolejowego państwowej, która prowadzi prosto do wyspy Honsiu. Tunel pod nazwą „Seikan” znajduje się na głębokości 240 metrów.

Historia Hokkaido

Pierwsze osady pojawiły się następne 20 tysięcy lat temu w Hokkaido. Wyspy środkowej części Japonii różnią się znacznie od północy, gdzie się znajduje. W ciągu życia i tradycji jednej kultury dawno znalazła kontynuację w drugiej. w hodowli kultury satsumon, który został przekształcony post-dzomonskoy to ciągłość zaobserwowano. Jest uważany za pierwszy pojawiła się kultura Jomon na Hokkaido. Na podstawie kultury satsumon w 13. wieku istniała kultura Ainu wciąż istnieje.

W średniowieczu wyspa przybyć przez Japończyków. Zderzeniu z Ainu, zajmują południową część terytorium. W 17 wieku, Japończycy stworzyli feudalne księstwa, który ustanawia kontrolę nad całą wyspę, a nie zwyciężył, aż do końca Ainu.

W XIX wieku stworzył Hokkaido, która wykonuje funkcje władzy publicznej. Na wyspie prowadzone są znaczącą pracę na rzecz poprawy infrastruktury. Budować koleje i porty jest coraz lepszy system transportowy pomiędzy Hokkaido i Honsiu. Istnieje stal, drewno iglaste, papiernie, rolnictwo rozwija. Od tego czasu przemysł jest jednym z najważniejszych sektorów wyspy.

Hokkaido Geografia

wyspy Japonii są głównie pochodzenia wulkanicznego, Hokkaido – nie jest wyjątkiem. Obszar wyspy jest utworzona przez ofiolitów i osadowych-skał wulkanicznych. Na części North Shore jest Morza Ochockiego. Wyspa jest również myte przez Morza Japońskiego i Pacyfiku. W południowej części Półwyspu Hokkaido Oshima są prezentowane. Na tej wyspie znajdują się tylko dwa skrajne punkty kraju: na północy jest Cape Soja, a na wschodzie – Przylądek nosappu-Salem.

Teren jest górzysty i gładkie w tym samym czasie. W całej centralnej części wulkanów rozciągnąć i gór. Wyspa jest wpływ aktywności sejsmicznej, a niektóre wulkany są uważane za ważne (Coma, Usu, Tokat, Tarume, Mezakan). Asahi jest najwyższym szczytem. Góra na wyspie Hokkaido sięga 2290 metrów wysokości. Równiny znajdują się bliżej wybrzeża.

klimat

Ze względu na długość Północ-Południe warunków klimatycznych w Japonii różnią się w różnych częściach kraju. Niskie temperatury Hokkaido inaczej. Wyspy w części południowo-zachodniej, a wręcz przeciwnie, mają ciepłych warunkach, ponieważ nie powstał subtropikalny klimat.

Hokkaido zimy chłodniejsze niż w innych regionach Japonii, śnieg jest na wyspie do 120 dni w ciągu sezonu. Na grzbiecie w pobliżu północnej części wyspy, zaspy może osiągnąć 11 metrów i prawie dwóch metrów u wybrzeży Oceanu Spokojnego. W styczniu średnia temperatura wynosi od -12 do -4 ° C. Przez całą zimę z Morza Ochockiego istnieje wiele dryfujące kry lodowe.

Lato jest zazwyczaj zbyt chłodny. Średnia temperatura sierpnia – od 17 do 22 stopni. Latem liczba dni deszczowych w środku osiągnie 150, podczas gdy na innych wyspach, liczba ta jest znacznie wyższa.

Flora i fauna

Natura Hokkaido jest główny powód turystów odwiedza go. Pomimo dużej liczby przedsiębiorstw przemysłowych, rządowi udało się oszczędzać zasoby naturalne. Około 70% powierzchni lasów. W północnej części rosnących drzew iglastych, są one reprezentowane przez świerk, cedr, jodła. W południowej części drzew liściastych rosną. Hokkaido jest również szeroko bambus.

Fauna jest dość zróżnicowana. Oto największa populacja niedźwiedzi brunatnych w Azji. Na wyspie żywo gronostajów, sobole, lisy. Lokalne jeziora pełne ryb, a wiosna przybywa tu wiele ptaków. Jeden z mieszkańców jest polatucha, zwany „Ezo momonga”, które można znaleźć tylko w Hokkaido.

Celowniki

Do głównych atrakcji wyspy, oczywiście, są naturalnymi obiektami. Hokkaido jest domem dla około 20 parków narodowych, quasi-narodowych i rezerwatów. Na wyspie znajduje się ogromna liczba jezior, gorących źródeł i malowniczych gór.

W mieście Kushiro jest naturalnym parku żurawi japońskich, pod szczególną ochroną państwa. Akan National Park, który znajduje się nad brzegiem jeziora, znanej z gorących źródeł.

W gospodarstwie Tomita w Furano można obserwować pięknem. Ha uprawy różnych odmian lawendy. Od czerwca do lipca, pola są ozdobione liliowy, biały i inne kolory. Rosną tu i słoneczniki i maki i żonkile.

Jednym z najbardziej popularnych miejsc na wyspie jest Blue Lake. Z wody jasne niebieskie peep szare pnie martwych drzew, tworząc prawdziwie fascynujący spektakl.

Ośrodki i festiwale

Ze względu na śnieżne zimy i gór, aw listopadzie na narty Hokkaido ośrodki otworzyć. Działają one w Furano, Niseko, Biya. Również na wyspie organizowane są ciekawe festiwale. W głównym mieście w Hokkaido co roku otwiera Snow Festival. W tym czasie ogromne zaspy są obecne materiał do kreatywności. Około dwóch milionów osób z całego świata przybywają do konkurowania w zdolności do tworzenia rzeźb z lodu i śniegu. Innym Winter Festival jest organizowany w Monbetsu, nazywa się „Festiwal dryfujące kry lodowe.”

On już nam znane farmę każdego lata otwiera Furano Lavender Festival. Poświęcone tej akcji, oczywiście, kwitnienia tej rośliny. Wszystko na wyspie odbywa się ponad tysiąc różnych świąt i uroczystości. Jeden z nich, nawiasem mówiąc, jest bardzo podobny do europejskich dożynki, wszystko odbywa się tylko na wybrzeżach morskich, a zamiast być wdzięczna dla zbiorów owoców, lokalnym Ze względu na charakter obfitego połowu.

wniosek

Honsiu, Hokkaido, Kiusiu i Sikoku – największa japońska wyspa. Hokkaido jest drugim co do wielkości. Znajduje się w północnej części kraju, więc jej klimat jest zimny i surowy niż w pozostałej części Japonii. Pomimo tego, wyspa ma niepowtarzalny charakter i zobaczyć, że miliony ludzi pochodzą z różnych części naszej planety.