783 Shares 2336 views

Lekcje z historii: co jest duchowe czytanie i pisanie?

Historia ludu – jego główny skarb i pamięci, której nie można zapomnieć po tylu wiekach. Ciekawy fakty z życia ich przodków, często zauważyć, że informacja jest owiana tajemnicą i głębokiego znaczenia. Wiele osób próbuje dowiedzieć się, co jest duchowe czytanie i pisanie, jak to jest, aby zrozumieć i rozszyfrować. Niektórzy badacze dać Zasada działania następującą definicję: duchowe czytania i pisania – jeden z najważniejszych źródeł średniowiecznej historii Rosji, rodzaj testamentu, skierowana nie tylko do konkretnych osób, ale także dla całego narodu, a potomkowie.

Princes Wills

W dawnych czasach, aby zrozumieć, co się feudalny książę, to wystarczy spojrzeć na jego duchowe umiejętności. Dała szczegółowe informacje na temat właściciela nieruchomości, na temat przyczyn i sposobów jego nabycia. Dzięki rejestruje informacje w niezwykłej woli, możemy prześledzić dynamikę gromadzenia lub kruszenia gruntów i zasobów księcia. W średniowieczu, które jest duchowe czytanie i pisanie, wiemy prawie wszystko. Rękopisy długo i starannie utrzymane, ponieważ dokumenty były wcześniej bardzo wrażliwy. Do dzisiaj osiągnął kolekcję woli wielcy książęta Moskwie.

Życie i dzieło Ivan Kalita

Jednym z najbardziej niezwykły i cenny jest uważany za duchowego czarter Ivana Kality. To był naprawdę wielki książę, który urodził się w 1283 roku i przeszedł trudną drogę do przebycia, zanim stał się znanym i szanowanym człowiekiem w trakcie jego trwania. Na początku swego panowania, książę poczyniła ogromne rezultaty. Był szanowany za jego zdolność do znalezienia wspólnego języka z ludźmi, a także wytrwałości i poświęcenia. Dzięki wielkiej Ivan, ekonomiczne i polityczne życie unii księstwa moskiewskiego i Złotej Ordy weszła w harmonii. Kalita był bezwzględny zdrajcami i ściśle z jego ludzi, każda konfrontacja zawsze tłumione je z łatwością.

Umiejętność korzystania duchowy Iwan Kalita

Duchowe list Kalita skompilowany długo, bardzo trudnego okresu historycznego dla Rosji. Na początku woli jest wskaźnikiem stanu zdrowia księcia. Zapewnił, że wszystko z nim w porządku, że psychicznie i fizycznie źle tam. Podczas swojego życia, Kalita zgromadził wystarczający kapitał, który pozostawił synów jego i jego żony, księżnej Yuliana. Ivan W dokumencie wymieniono wszystkie swoje oszczędności, którą odziedziczył po ojcu, dziadek, i te, które zdobył na własną rękę. Nawiasem mówiąc, nie było wielu. W tym czasie, wielki książę był właścicielem kilku miast, wśród nich traktowane Ruza, Zvenigorod, Mozhaisk, Serpukhov Kołomna. Iwan Kalita należała do kilkudziesięciu wsiach i miasteczkach.

Zatem pytanie, co jest duchowe czytanie i pisanie, że jest możliwe, aby dać prostą odpowiedź – obecny testament, sporządzony w okresie panowania. Kalita najpierw zignorował zasady podziału spadku. Dał go do wszystkich swoich synów równo, bez względu na „wspinać się po drabinie”, przy czym duża część z nich otrzymuję żadnych najstarszego syna. Warto zauważyć, że Iwan Kalita nie dbał bardziej o kimś ale jego rodzina. Wszystko dziedziczenie zostało podzielone na ścisłym rodzinnym gronie. Ciekawostką jest fakt, że książę nie przydzielił „Podziel wdowy” z żoną. Pieniądze słusznie należące do niej, dał swego najstarszego syna i powiedział mu, aby dbać o swoją matką i młodszym bratem.

Testament Kalita dzisiaj

Niestety, niewiele osób wie, co jest duchowe czytanie i pisanie, ale nigdy nie jest za późno, aby ją przeczytać i poczuć wydarzenia tysiąc lat temu. Na przykład, testament Ivana Kality jest teraz dostępny dla wszystkich. Istnieją dwie wersje duchowych liter wielkiego księcia, z których każdy zasługuje na uwagę.