503 Shares 4401 views

Jak niebezpieczne jest temperatura noworodka i jak sobie z tym poradzić?

Podwyższona temperatura noworodka jest często uważana za zjawisko, które powoduje, że rodzice się martwić dużo o dobre samopoczucie dziecka. Ale konieczne jest aby wiedzieć, że termoregulację, jak również inne systemy małego ciała w trakcie tworzenia, więc temperatura okruchy mogą się zmieniać w ciągu dnia.


Wiadomo, że podczas karmienia lub przebudzeniu temperatura ciała dziecka jest większe niż podczas snu. Często temperatura nowonarodzonych 38 stopni sprawia, że czują się nerwowy matki, lekarze nazywają. W rzeczywistości, nie ma potrzeby do tego, czy w momencie, gdy dziecko jest u szczytu aktywności. Ciało dzieci jest podatna na szybkie ogrzewanie, ale ze względu na obecność ciemieniowej również szybko następuje proces chłodzenia. W pierwszych miesiącach życia, dzieci bardzo różne, więc porównać z własnym wydajność nie jest konieczne.

Jeśli mówimy o wartości standardu, normą jest uważany za wskaźnik oscylacja termometru od 36,3 do 37,2 stopni Celsjusza. Nie ma wątpliwości, można łatwo sprawdzić, wystarczy do pomiaru temperatury ciała w czasie snu lub kołysanie grudnichka. W takim przypadku, jeśli jest ona zwiększana lub zmniejszana w miarę upływu czasu, trzeba skonsultować się z lekarzem, pediatrą. Należy się martwić, gdy znak na termometrze jest zawsze większa niż 37,5 stopni.

Wysoka temperatura u dziecka zmienia jego zachowanie staje się ospały, płacze dużo, dlatego prawie nie spać i nie jeść. W tym samym czasie, to wskazuje na możliwość organizmu do zwalczania wirusów i infekcji plagą dziecko. To, co czasami zatrzymuje rodziców w celu zmniejszenia więcej piętno na termometrze. Jeśli ciało chodzić szkodliwe bakterie, konieczne jest, aby włączyć go do radzenia sobie z nimi samodzielnie. Ale warto pamiętać, że wzrost temperatury powyżej ustalonej normy jest niebezpieczne dla organizmu Bezkształtnej dziecka, więc musisz obowiązkowego dostępu do lekarza. Tylko pediatra może zbadać obraz kliniczny i zidentyfikować przyczynę.

Natychmiastowe leczenie do lekarza koniecznie w przypadku temperatury napadów, w którym dziecko zaczyna drgać ramion, nóg, żuchwy, a nawet powieki. Taki warunek uważa się za poważne, a często prowadzi do utraty przytomności. Dlatego w takich przypadkach należy wezwać karetkę bez zwłoki.

W pozostałych przypadkach można próbować radzić sobie ze sposobów domowego ciepła, ale w każdym przypadku, gdy obniżona ciepła jest noworodka, należy szukać pomocy u specjalisty.

Podwyższona temperatura u noworodka: sposoby jego zmniejszenia

Zgodnie z krajowymi sposobów spadku termometru obejmować stworzenie warunków najbardziej korzystne dla siebie rozstrzygnięcia. Po pierwsze, dziecko często trzeba zmieniać ubrania i rzeczy, które należy odebrać z naturalnych materiałów, które pochłaniają pot dobrze i pozwalają skórze „oddychać”. Po drugie, ponieważ płyn ustrojowy ogrzewanie szybko odparowuje, a więc nierównowaga, których odzyskanie dziecko jest konieczne zwiększenie ilości mleka kobiecego lub techniki do uzyskania niewielkiej ilości wody. Po trzecie, dziecko, jak każdy dorosły, w okresie choroby jest potrzebne świeże powietrze, więc pomieszczenie powinno być dobrze wentylowane.

Najczęstszym sposobem na zmniejszenie temperatury domowe jest uważane za chłodny kompres na grudnichka nogach. Konieczne jest, aby zwilżyć miękką szmatkę w wodzie i kąpieli stóp i owinąć górna pokryta jest suchym ręcznikiem. Serwetka powinna zmieniać co 10 minut na godzinę. Z należytą starannością będzie w stanie obniżyć poziom temperatury o jeden stopień.

I pamiętaj, że z jakichkolwiek interesujących pytań można (i należy!) Zobacz lekarza, który będzie dać szczegółowe wskazówki. Można zapytać telefonicznie z lekarzem, aby móc kontaktować się z nimi, gdy są potrzebne.