342 Shares 3577 views

Honda CBR 400 – uniwersalny zdobywca dróg

Honda CBR 400 – rower sportowy, który w programie produkcyjnym koncernu pojawił się w 1987 roku i nadal produkowany do 1999 roku. Ten rower zastąpił wcześniej niepublikowane Aero, który nie stał się tak popularny, jak jego następcy, który został wydany nie tylko odnowiona, ale całkowicie zmodernizowane jednostki.


Charakterystyka silnika

Honda CBR 400 był w stanie zdobyć serca zapalonych motocyklistów na całym świecie. I nie tylko na ulicach miast. Wielu fanów silnikowe zdobyty na tym urządzeniu torów. Co jest tajemnicą potęgi tego roweru? Oczywiście pierwszą rzeczą, którą należy zauważyć jego budowę. Jednak konstrukcja i ergonomia należy pochwalić też. Ale wszystko po kolei. Honda CBR 400 – jest to bardzo wyważone rower, który harmonijnie łączy w sobie doskonałą obsługę, niezawodność i wygodne dopasowanie. Na to jest naprawdę bardzo wygodne do podróży w porównaniu do środków sportbikes. Ten rower – świetnym rozwiązaniem dla początkujących fanów silnikowych, ponieważ jest on ustawiony tyagovity „elastyczny” silnik, który jest bardzo łatwy i prosty do opanowania. Silnik ten jest bardzo dobry, dobry powód do Hondy do 12 lat, aby go uaktualnić. Silnik zapewnia bardzo dynamiczną jazdę bez patrzenia na bardzo skromnej ilości, która jest równa 399 cm / cu.

Opcje

Oprócz tego unikalnego silnika, nadal istnieją pewne funkcje w Honda CBR 400. Recenzje motocyklistów pokazać, że jest bardzo mało wymagająca pod względem konserwacji. Najważniejszą rzeczą tutaj – czas wymiany materiałów eksploatacyjnych i oleju. W tym przypadku motocykla przez długi czas będzie podobać jego właściciel ustanowiony praca. Należy zauważyć, gaźniki Keihin, które są zamontowane na tym rowerze. Są one znacznie łatwiejsze i bardziej niezawodne od projektu, w porównaniu z tym samym niesławnego Yamaha lub Suzuki. Przekładnia może być porównywana do twórczości szwajcarskiego zegarka. A sprzęgło dyski w stanie iść na 50 tysięcy kilometrów, a nawet więcej – wszystko zależy od przygotowania kierowcy i jego stylu jazdy.

szczegóły techniczne

Konieczne jest, aby mówić o innych aspektach Honda CBR 400. Specyfikacje, jak stwierdzono, dobry – motocykl objawia się w tym względzie na przyzwoitym poziomie. Ale to nie jest cała lista jego zasług. Trudno nie zauważyć jego silne podwozie. Dobry aluminium i dociskać ramy i tylnego zawieszenia, w którym cecha progresywny. Elementy te są na najwyższym poziomie sprzętu, aby poradzić sobie z ich obowiązków. Warto powiedzieć kilka słów o hamulcach. Są one wykonane przez twórców zgodnie z zasadą tzw inteligentnego wystarczalności. Dwa pływająca tarcza – przód i tył – pojedyncza tarcza z zaciskiem pojedynczego tłoka. Motocykle zawsze wystarczająco dużo dynamiki hamulców. Niektórzy fani silnikowe zwiększenia zawartości informacyjnej, ustanawiając wzmocnione węże, ale nie jest to nasza wspólna sprawa.

wygląd

Warto zauważyć jeszcze kilka cech o Honda CBR 400. Charakterystyka jego wygląd i design są takie, że pozornie podobny do motocyklu CBR900RR Fire Blade 1992 modelu roku. Jego poglądy, on wyjaśnia, że jest to naprawdę rower sport, pomimo faktu, że to bardzo zwarta.

przodkowie

Przed modelu Honda CBR 400 zyskał popularność na rynku istnieje wiele innych motocykli. W 1992 roku pojawił się dobry rower, który jest doceniany przez wielu fanów silnikowych. To była Honda CB 400 Super Four. Warto zauważyć, że te maszyny są oficjalnie sprzedawane wyłącznie w Japonii. W innych krajach były one sprzedawane tylko tak zwane „szare dealerów”. Ogólnie rzecz biorąc, te „chetyrohsotki” wykonany tylko dla japońskiego rynku motocyklowym, jak w Japonii są ważne ograniczenia dotyczące pojemności i organizowania kostek dla początkujących jeźdźców. I te ograniczenia dotyczące są następujące: moc nie jest więcej niż 53 KM, a objętość – nie więcej niż 400 centymetrów sześciennych. Kilka lat później, w 1995 roku, wydali kolejną wersję, która już została przednia szyba i stylowy w czasie kwadratowych reflektory. Potem były bardzo popularny kolor pomarańczowy „pomarańczowy”, a czarne. Co jest w nich, a model ten został wdrożony. Wersje S i R są wyposażone w rurach wydechowych, które są identyczne do Honda CBR400RR (Nawiasem mówiąc, w tym samym roku uwalniania). Powinno być trochę bardziej szczegółowy przegląd tych modeli. wersji S ukazał się w 1996 r. To różni się od poprzedniej rundzie reflektora, sport ustawień gaźnika i modyfikowane podnóżki pasażera. Poza tym brakuje centralną podstawkę. Ostatni z modeli opublikowanych w 2008-sza roku. Postawiła nowy silnik NC-42, a także układ wtryskowy. Programiści systemu VTEC zakończone w taki sposób, że podczas nadawania dodatkowy zawór aktywowany po całkowitym otwarciu przepustnicy. Możemy śmiało powiedzieć, że każdego roku model zyskał nowe kontury, aż okazało się idealnym wszechstronny rower, który spodoba się zarówno początkującym, jak i zapalonych zdobywcy dróg.