775 Shares 8581 views

Czy mogę używać dzieci Cefazolina?

Cefazolina odnosi się do grupy środków przeciwdrobnoustrojowych działanie przeciwbakteryjne. Wspólna nazwa grupy – cefalosporyny.


Ten lek jest szeroko stosowany do leczenia chorób, takich jak zapalenie płuc, obturacyjnego zapalenia oskrzeli, zapalenia otrzewnej, zapalenia kości i szpiku. Ponadto, skuteczne wykorzystanie tego leku w leczeniu infekcji dróg moczowo-płciowych oraz chorób skóry.

Cefazolina dość szerokie zastosowanie w pediatrii. Obecnie, wiele szpitali umieścić zastrzyk z lekiem „Cefazolina” dzieci przyjmowanych do oddziału zakaźnego z różnymi chorobami.

Uważa się, że lek jest stosunkowo nietoksyczny przy wysokiej sprawności ogólnej. Jednakże, zgodnie z przeciwwskazane w instrukcji, jeśli dziecko ma poniżej jednego miesiąca życia, używanie narkotyków jest niedozwolone. W związku z tym, cefazolin dzieci (iniekcje) podaje się po okresie noworodkowym.

Dopuszcza się stosowanie leku jako dożylnie lub domięśniowo. Jeśli jesteś w szpitalu, lekarz prowadzący zaleci dawkę siebie i medycyny na uprawę narkotyków. W przypadku, gdy leczenie można spędzić w domu, decyduje, w jaki sposób można wprowadzić do tsefozalin ciała – dożylnie lub przez iniekcję. To zależy od tego rodzaju środka niż rozcieńczony cefazolinę.

Jeśli chcesz zastosować lek dożylnie, lek może być rozcieńczany tylko specjalną wodę do wstrzykiwań. W takim przypadku, jeśli masz zamiar wstrzykiwać w mięsień pośladkowy, rozcieńczyć lek z obu wody do wstrzykiwań lub prokaina lub lidokaina.

Terapia dzieci musi być bardzo ostrożny. Zastrzyki wykonane ściśle pod kontrolą lekarza, gdyż nie eliminuje reakcje alergiczne na lek. Eksperci radzą, aby nie używać Novocain do hodowli i w przypadku powołania takiego leku jak cefazolinę, dzieci lepiej posadzić go albo lidokainę lub wody do wstrzykiwań.

Z pewnych skutków ubocznych, takich jak alergie, nudności, wymioty, dysbacteriosis konieczne jest kilka godzin obserwować reakcję, zwłaszcza w przypadku takiego antybiotyku jest cefazolin, dzieci.

Działanie leku dostatecznie długi, wynosi około 8 godzin po podaniu. Wyjście jest praktycznie niezmienione przez na wydalniczy systemu ciała.

W celu ochrony flory jelitowej zmian związanych z odbiorem preparat przeciwbakteryjny, jednocześnie rozpoczęcia terapii leków przedmiotów zawierających laktobakterie. Wraz z wprowadzeniem leku „Cefazolina” dzieci mogą predlozhitrebenku (lub dzieci, jeśli kilka osób chorują) takiego leku jak bifiform, wykonane specjalnie dla nich i ma słodki smak, lub Atsipol.

Wiele osób zastanawia się, czy cefazolin produkowane tabletek. Niestety, lek jest uwalniany tylko w proszku przeznaczonego do iniekcji. Ale są też inne leki grupy cefalosporyn, które można znaleźć w sieci aptek jest w postaci tabletek. Na przykład, cefaleksyny, który jest używany w walce z gronkowce i paciorkowce. Jest on powszechnie stosowany w leczeniu takich chorób jak Salmonella.

Inny antybiotyk w postaci tabletek, i jest częścią tej samej grupy – tsefuraksim acetyl. Lek jest już druga generacja. Ddozirovka jego wyznaczonego lekarza w zależności od wieku pacjenta i stopnia nasilenia choroby.

Pamiętaj, że wszystkie antybiotyki, a także przejście z jednego środowiska do drugiego powinno być realizowane w ścisłej zgodności z lekarza prowadzącego, nie robi samoleczenie.