143 Shares 6203 views

Plik rozszerzenia kodów programu: CPP – co to jest?

Ten artykuł jest o ekspansji i jego znaczenie dla systemów komputerowych. Tutaj wydaje się, że taka funkcja może być, aby rozwinąć plik programu? Niemniej jednak mamy nadzieję, czytelnicy będą mogli uzyskać ważne i ciekawe informacje. Zdolność do czynienia z rozszerzeniem będzie służyć dobrą obsługę, która zostanie opisana poniżej.


Który ma rozszerzenie C Plus Plus?

Ten język programowania ma swoje własne pliki symboli. Oznaczenie CPP – specjalne rozszerzenie dla plików z kodu C ++. Nie zawierają one jeszcze gotowe do użycia (nie skompilowany) kod, który można edytować i wprowadzać zmiany bez znacznych kosztów i zakłóceń w funkcjonowaniu programu. Z tego rozszerzenia można dowiedzieć się, który plik zawiera tekst do „C” (język programowania, który jest bardzo popularny).

Rozbudowa i jej znaczenie w programowaniu

Dlaczego muszę złożyć rozszerzenie nazwy, która jest używana przez komputer? Faktem jest, że komputer może obsługiwać wiele różnych typów plików, zarówno w systemie operacyjnym, a przy pomocy dodatkowego oprogramowania. Przykładem takiego oprogramowania może obejmować wtyczek zainstalowanych w przeglądarkach lub tłumaczy różnych języków programowania, które mogą obsługiwać programy. To rozpoznać, jak interpreter powinien korzystać z komputera, jak użyć kodu macierzystego, aby go odtworzyć i potrzebę rozszerzenia. Kod maszyna rozpoznaje typ pliku, informacje będzie dostarczać dostępnych informacji. Zatem CPP rozszerzenie – plik zawierający dokument do C ++. Po rozpoznaniu interpreter będzie mógł go otworzyć, a użytkownik może pracować z dokumentem.

Co ogólnie jest rozszerzenie nazwy pliku?

Ale pomówmy o rozszerzeniach nazw plików z punktu widzenia informatyki. Z jego przeznaczeniem już decyzję – jest to niezbędne do określenia rozmiaru lub typu pliku. Wolnostojący rozszerzenie nazwy pliku z kropką. Do 95 th na „windose” było ograniczenie liczby znaków w rozszerzeniu: nie mogli mieć więcej niż trzy. W nowoczesnych systemach, nie ma takiego ograniczenia. Tym bardziej w dzisiejszych systemów plików mogą być pliki, które mają wiele typów rozszerzeń. Wszystkie z nich po drodze punkcie. Takich jak CPP jest jednak nie w tym przypadku.

Więc programiści często korzystają z obecnych oszustów. Jej szkodliwe pliki, oni forsować na komputerach użytkowników, napastnicy często przebrani za innymi programami, ukryć podstawową rozszerzenie pliku (z różnych wirusów i trojanów, różni się ona od zwykłych programów). Może być nawet, że wszystkie te pliki są ukryte lub usunięte, a zamiast palmed się zupełnie inaczej. I okazuje się, że CPP – to nie CPP, wirus komputerowy. Dobra ochrona przed tego typu oszustwa, użyj wyświetlacza komenda wszystkie rodzaje rozszerzeń. Włącz tę funkcję, można w „Panel sterowania”, wystarczy tylko znaleźć właściwości pliku i pożądaną pozycję. I wtedy można mieć pewność, że jego C Plus plików plusa i upewnij się, że nie działa w miejsce szkodliwego programu. Chociaż nie zawsze powinny wyglądać na rozbudowę plików wykonywalnych.

Dokładność informacji zawartych w ekspansji

Czasami błędnie rozszerzenia wskazuje typ pliku i nie rozwiązuje wszystkich możliwych problemów, które mogą wystąpić podczas korzystania z różnych programów. Zatem rozszerzenie .txt, znane wielu, nie daje informacje do komputera o co kodowania pliku. Tak często, gdy użytkownik otworzy plik tekstowy można zobaczyć listę znaków niejasnych. Jest to szczególnie smutne, aby zobaczyć taki stan dokumentu, jeśli jest on używany do pisania kodu. W takich przypadkach konieczne jest, aby zmienić kodowanie plików, o ile komputer jest w stanie zapewnić odpowiedniego tekstu. Możliwe na podstawie nieprawidłowych znaków spróbować obliczyć niezbędne kodowanie, ale trzeba wiedzieć, jakie kodowanie w odniesieniu do którego konsekwencje. Dla pliku vordovsky również używa tego samego rozszerzenia, który nie pozwala zrozumieć, który plik ma za zadanie: z konwencjonalnym rodzaju lub formatu. Również ekspansja nie określa, która wersja jest używany, który jest dobrze objawia się próbuje otworzyć wcześniejszej wersji dokumentu w późniejszych środowiskach przetwarzania, jak to ma miejsce w przypadku pakietu Microsoft Office.

Inne sposoby i środki, aby określić format

Istnieją inne możliwości określić format pliku dla systemu plików. Ale oni nie są powszechne, a około nich, najprawdopodobniej nigdy nie słyszał:

  • Zapisywanie w formacie pliku w systemie operacyjnym samego. Wady powstać, jeśli chcesz, aby przejść do innego komputera i pracować z tym samym pliku.
  • Stosowanie tzw metody „magicznych liczb”. To jest, gdy sam plik jest zaszyfrowany w pewnej sekwencji bajtów, który pokazuje wszystkie informacje niezbędne do tego pliku. To ma pewien potencjał, ale trzeba współpracę dostawców oprogramowania.
  • W systemach uniksowych niektórych funkcji zaprojektowanych że zastrzega sobie specjalną notację na początku pliku, przeznaczoną do tłumacza.