733 Shares 8065 views

Największe psy na świecie – jakie skały mówimy?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, które największe psy na świecie istnieją? Jeśli tak, to z pewnością możesz wymienić kilka ras czterech-legged znajomych na tej liście, a jeśli nie, to bądź przygotowany nauczyć się o tych.


Największy pies na świecie, zapisany w Guinness Book of Records

Ten tytuł jest dumnie noszony przez Wielkiego Dane, psa o imieniu Zeus, który mieszka w Michigan. To niesamowite, ale jego wysokość w kłębie wynosi 111,8 cm. Jednocześnie Zeus waży nieco ponad 70 kilogramów. Jeśli umieścisz go na pełnej wysokości obok osoby, to jej wysokość będzie wynosić 2 metry. Gospodarze Zeusa codziennie dają swoje zwierzę 14 kilogramów paszy. W 2012 roku został oficjalnie wymieniony w Guinness Book of Records jako największy pies na świecie. Nieco wcześniej, w 2010 r. Ten tytuł należał również do Wielkiego Dane o imieniu George.

Największe psy na świecie

A teraz opowiemy Ci, jakie rasy cztero- rogowych przyjaciół uważane są za największe. Zwróć uwagę, że ich przedstawiciele nie muszą wygrać tej samej nazwy w książce, ale rozmiar takich psów wyraźnie nie spełnia ogólnie przyjętych standardów.

  1. Kaukaski Owczarek. Przedstawiciele tej rasy są doskonałymi strażnikami i
    Fighters, którzy mogą mieć wysokość do 70 centymetrów i tej samej wagi. Głównymi cechami charakterystycznymi Kaukazu są niezależność i okrucieństwo. Są bardzo ostrożni wobec obcych i w każdej chwili będą gotowi do ataku, gdy tylko poczują coś złego. Koty rasy owcze są najczęściej używane do ochrony domów lub obiektów prywatnych.
  2. Akita . Rasy psów wprowadzone w Japonii są dość rzadkie, ponieważ naukowcy poddawali ją hodowli w celu poprawy. A jeśli nie było to na czas interwencji władz, to najprawdopodobniej rozmawialibyśmy o tych wspaniałych istotach jako o historii. Akita w wysokości może osiągnąć 70 centymetrów i ważyć w tym samym czasie około 45 kilogramów. Doskonale pasuje jako zwierzę, ponieważ jest bardzo wierna i spokojna, kocha też dzieci.
  3. Kontynuuj listę "Największych psów na świecie" St. Bernards . Jeśli chcesz mieć wielkiego i wiernego przyjaciela, ten pies rasy z pewnością Ci odpowiada. Bernardynie są bardzo flegmatyczni i silnie przywiązani do ludzi. Poza tym mają doskonały nastrój, dzięki czemu można znaleźć zaginionych ludzi. Wysokość psa może wynosić 90 centymetrów, a ciężar – około 90 kilogramów.
  4. Leonberger. Muskularne i aktywne psy, które dobrze nadają się do treningu i potrafią połączyć niemożliwe: spokój i aktywność. Leonberger to dobre strażnicy, obrońcy i kochający członek rodziny. Jeśli zdecydujesz się zdobyć takie zwierzę, spróbuj obliczyć miejsce najlepiej jak to możliwe, bo w wysokości psa tej rasy może wynosić 80 cm i mieć taką samą wagę.
  5. Zakończ listę "Największych psów na świecie" wilczarzom irlandzkim. Ta rasa była hodowana w celach łowieckich, a obecnie jest najbardziej wymiarowym wśród tego rodzaju. Wytrwałość, wytrwałość, siła – to wszystko irlandzki wilczarz, który w wysokości może wynosić do 79 centymetrów, a ciężar może wynosić ponad 56 kilogramów.

Więc teraz wiesz, jakie są największe psy na świecie (zdjęcia są tutaj pokazane). A jeśli nagle zdecydujesz się kupić jeden z powyższych zwierząt, a następnie pomyśl ostrożnie, zanim to zrobisz.