571 Shares 7157 views

Anime "W niedzielę nawet Bóg odpocząć"

Większość osób, które nie znają japońskiej animacji, błędnie uważa, że wszystko to zostało stworzone wyłącznie dla dzieci. Ich zdaniem wielcy postacie tego filmu animacyjnego nie mają absolutnie żadnego obciążenia semantycznego i są interesujące tylko dla bardzo małych dzieci. Nie jest to jednak prawda w korzeniu. Wśród anime są często bardzo głębokie rzeczy i naprawdę "dorośli".


"W niedzielę, nawet Bóg odpoczywa," anime

Do takich dorosłych i głębokich rzeczy można bezpiecznie prowadzić takie arcydzieła, jak Ergo Proxy, Trinity Blood czy Kamisama no Inai Nichiyoubi. Ten ostatni jest szczególnie interesujący. Jego angielskojęzycznym językiem jest niedziela bez boga, co w języku rosyjskim oznacza: "W niedzielę nawet Bóg odpoczywa". Już sama nazwa ustawia widzów na głęboki temat filozoficzny i biblijny, a przynajmniej ciekawa historia. Początkowo wydano to samo nazwisko – opowiadania lub opowiadania w stylistyce anime autorstwa autorstwa Irie Kimihito. Naturalnie, powieści z taką historią natychmiast zyskały popularność wśród czytelników. Po tym jak światło zobaczyło tę samą mangę (japońskie komiksy). Po jakimś czasie pojawił się adaptacja anime do reżysera Yuji Kamazawy. Oprócz tego filmu, w jego karcie można zobaczyć takie arcydzieła jako "Ambicje Ode Nobunaga" i "Witamy w NHK". Ale najlepsza praca Kamazawa nadal "W niedzielę, nawet odpoczynek dla Boga".

Gatunek i Rok

Seria anime pojawiła się stosunkowo niedawno – w 2013 r. I od razu znalazła się po prostu popularna wśród dorosłych populacji Japonii (a nie tylko). Anime "Niedziela z Bożego dnia wolnego" bardzo szybko rozeszła się niemal na całym świecie i stała się znana nawet dla rosyjskiej publiczności. Jednakże nowością jest widoczna przede wszystkim nienaganny i nieco geometryczny rysunek, a także żywe kolory. Podczas oglądania pierwszej serii od razu poczują się niepowtarzalne style reżysera Kamazawy. Anime "W niedzielę nawet Bóg odpoczynek" odnosi się raczej do gatunku mistycznych przygód. Można to dostrzec: brutalną konfrontację żywych i zmarłych, brak Boga lub bóstw, opiekunów grobów i innych atrybutów nadprzyrodzonych. Wszystko to czyni jasnym, że widza jest tylko mistykiem z lekkim przygodzeniem, a nie jakimś innym podobnym gatunkiem. Dzieci, oczywiście, taki film nie będzie zrozumiałe, więc rozsądne jest zaklasyfikowanie go jako 14+.

Serie i rosyjskie głosy

Nie ma tyle epizodów tutaj – tylko dwanaście, przez 23 minuty każda, a każda ujawnia szczególny problem filozoficzny. Bohaterowie myślą, rozumują, komunikują się i podejmują decyzje. Działanie odbywa się w fikcyjnym, alternatywnym świecie, podobnym pod wieloma względami do świata rzeczywistego. Dla fanów i fanów takich filmów animowanych "połknąć" całą serię na cały dzień nie będzie trudne. Anime można znaleźć natychmiast w dwóch wariantach tłumaczenia – z napisami lub w działaniu głosowym. Szczególnie szczęśliwy dla rosyjskich widzów – rosyjski sprzeczny głos, który jest dla wielu bardzo ważny. Czasami, kiedy oglądasz to lub te anime w głosie, słyszysz męski głos mówiący o żeńskim charakterze. Dla wielu jest to dość denerwujące. Ale anime "W niedzielę, nawet Boże odpoczynek" będzie zadowolić rosyjskojęzycznych odbiorców z niezgodnymi dialogami.

Działka

Akcja rozgrywa się w świecie fikcyjnym, który został stworzony przez Boga w ciągu pięciu dni. Szósty dzień, jak zwykle, Bóg odpoczął. A siódmego dnia, w niedzielę postanowił opuścić ten świat na zawsze. W rezultacie ludzie przestali narodzić się i umierać. I wydaje się, że świat pogrążył się w ciemności i chaosie, ale to się nie zdarzyło. I wszystko dlatego, że Bóg wyszedł pożegnanie "dar" przed wyjazdem. Ten "dar" był opiekunami, którzy z kolei będą musieli pochować zmarłych chodzących. Główna opowieść o anime "W niedzielę, Bóg ma dzień wolny" jest o tym samym kuratorze – małej wiejskiej dziewczynie Ai. Ona stała się strażnikiem grobów w wieku 7 lat. Kiedy zjawiła się w wieku 12 lat, przyszedł do wioski dziwny człowiek imieniem Hanpuni. Pierwszy Ai zabiera go za ojca, Hampina Hambarta. Ale wtedy, widząc jakiego rodzaju okrucieństwa Hanpuni robi, decyduje się go zabić. Naturalnie, 12-letnia dziewczyna nie mogła oprzeć się człowiekowi. Dlatego też po rundy (w której Ai straciła) zdecydowała się pójść z nim mimo trudności i niebezpieczeństw przyszłej ścieżki.

Wyścigi

Jak wspomniano powyżej, działanie anime "W zmartwychwstaniu bez Boga" odbywa się w świecie, w którym Bóg nie istniał od 15 lat. Jeśli podzielisz wszystkie postacie na zasadzie rasowej, wszystkie rasy można zidentyfikować trzy. Pierwszy wyścig to oczywiście ludzie. Całkowicie zwyczajni ludzie, jak zostali stworzeni przez Boga. W tym samym czasie udało im się jakoś przeżyć jego odejście i wyrównać. Drugi wyścig to strażnicy grobów. Mogą wydawać się ludźmi, ale są niewiarygodnie silni i silni. Ich głównym atutem jest brak uczuć i emocji (chociaż Ai jest wyjątkowym wyjątkiem). Pojawiają się z błyskawicy spadającej z nieba (znów, w przeciwieństwie do Ai, która urodziła się z unii straży). A inni idą martwy. To są opiekunowie, którzy starają się jak najlepiej, i spróbować umarłych świecić w grobach. Mówiąc ogólnie, są zwykłymi średnio zombie. Dawno były to istoty ludzkie, ale śmierć wykonywała. Jednak dusze chodzących zmarłych pozostają przywiązane do ich ciał, pomimo faktu, że już się zacierają.

Główni aktorzy

W anime, "Boże odpoczynek" 15 znaków. W centrum – para Ai i jej, jak sądzi, ojciec Hanpuni. Przyjeżdża do wioski Ai, aby odnaleźć matkę i córkę Chan-Ai.

Hanpoon wprowadza Ai na innego znakomitego grabarza o nazwie Skar. W wyglądzie jest to bardzo uprzejma dziewczyna, ale jest zupełnie pozbawiona uczuć. Po śmierci Hanpuni Scar wraz z Yuri (przyjaciel dzieciństwa Hanpuni), a Ai przejeżdżał przez wsie, po których wszyscy wpadli do miasta Ortos. Na krótko przedtem znaleźli się na pustyni Chirico Zubrescu, który służy w rządzie Ortos. Po tym jak Ai jest w stanie zapoznać się z księżniczką Orthos – Ulla Eles Hakmatika – i wejść do Akademii Goran. Jest jeszcze jedna znajomość, a już z Alice Kalar. Ponadto, po A jest a następnie byłym kolegą Alice, De Angle Strastmithos. Pozostałe postacie to studenci Akademii Goran: Tanya Svegdevald, Wolres Fahren, Hardy, Gigi Totogi, Mimirta i Memelo Gedenburg oraz Run Saggitarius.

Czy trzeba szukać?

Jeśli chodzi o to, czy warto obejrzeć ten anime, nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć. Ktoś mógłby się podobać z pierwszej serii. A ktoś, patrząc przez początek, nie chce patrzeć dalej. Dzieci i nastolatki "W niedzielę, nawet odpoczywający Bóg" może wydawać się czymś zupełnie niezrozumiałym i mylącym. Ale dorośli odnajdują dla siebie wiele interesujących chwil. Weź co najmniej sam początek anime, gdzie Ai właśnie zapozna się z dziwną osobą Hanpuni. Podano tu pewne wskazówki mistycyzmu i głębokiej filozofii. Gloomy wieś, w której żyją martwe osoby, prowadzi do pewnych refleksji. Tak, to dekoracja, to tło, to obraz. Ale ona sama charakteryzuje dalszy rozwój wydarzeń. A Ay, który zdaje się niszczyć umarłych, czuje się dla nich uczuciami, co nie jest charakterystyczne dla grobowca. Wszyscy mieszkańcy wsi są tymi samymi żyjącymi ludźmi, jak wszyscy inni. I ucząc się od Hunpin szokującej prawdy, Ay zaczyna się zmieniać.

Wnioski

Jakość pracy artysty w anime "Bóg odpoczynku" jest natychmiast widoczny. Po pierwsze rysunek. Krajobrazy są bardzo naturalistyczne, wysokiej jakości. Twarze i sylwetki głównych bohaterów i drugorzędnych postaci odpowiadają kanonowi. Po drugie, to kolory. Sam anime jest bardzo jasny i chwytliwy, co nie jest szczególnie charakterystyczne dla mistycznego planu. Po trzecie, dynamika. Wszystkie poruszają się szybko i sprawnie. W sensie emocjonalnym wszystkie bohaterki są bardzo żywe (nawet strażnicy). Potwierdzają to liczne dialogi i monologi.

Oddzielnie chcę zauważyć muzykę. Temat, który stoi na wygaszacz ekranu we wszystkich seriach, nie może lepiej przekazać całą istotę historii.

Na zakończenie chciałbym powiedzieć, że to anime naprawdę chce oglądać i zmieniać. Fani mistyka znajdą coś dla siebie. Fani filozofii anime na pewno będą musieli smakować. Nawet cosplayerzy znajdą dla siebie postać, którą można zrealizować. Jednym słowem, anime "In Niedzielny Bóg odpoczywa "- rzeczywiście warto.