217 Shares 6100 views

Jak reagować na zniewagę: Tips „przyprawione”

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu obraził. W tej sytuacji, natychmiast chce powiedzieć coś podobnego, ale nie zawsze mają odpowiednie słowa, frazy, a nawet dowcip. Trudno szybko znaleźć i wybrać odpowiednie rozwiązanie. Naszym zadaniem – aby uporządkować , jak reagować na zniewagę , tak aby spowodować, że rozmówca nie jest protekcjonalny uśmiech i szacunek. Okazuje się, że nie jest tak proste, do tego należy zrozumieć kilka rzeczy.

Zanim cokolwiek odpowiedź, trzeba uspokoić i przezwyciężyć strach, że masz. Oczywiście, twój przeciwnik będzie go od razu czują, i będzie w pozycji startowej. Pamiętaj, że wróg boi się nie mniej niż ty, bo swojej siły – w przekonaniu, że nie można stracić. Że to pomoże Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie tej sytuacji.

Jeśli zadane publicznie obraźliwych, nieprawdziwych komentarzy na temat swojej społecznego statusu, odzieży, czy wyglądu, oczywiście, chcę natychmiast spłacić sprawcy w tej samej monety. Ale w tym przypadku będzie wyglądać głupio, i sparingi, które występuje, nic oprócz śmiechu i potępienie od innych nie spowoduje. Najlepszą rekomendacją będzie wówczas po prostu zignorować wypowiedzi: udawać, że nie zauważy osoba cię obraził, że nie jest zainteresowany w was, w końcu, to po prostu nie jest warta swojej uwagi. Wygrasz, wierz mi.

Trudniej jest podjąć decyzję, w jaki sposób reagować na zniewagę do znanej osoby. Jeśli zapłacił mu kolega, można żartować (ale w tej sytuacji istnieje ryzyko bycia marką głupcem), albo odpowiedzieć chamstwa (następnie spaść w oczach reszty personelu). Można próbować używać odzywki, które pomogą zamknąć usta, a sprawca będzie dość dowcipny. Na przykład, jeśli mówisz do podwładnych może być wyrażona na boku zniewaga odpowiedzi wyrażenia takie jak: „Możesz mieć swoje własne zdanie, ale to nie jest interesujące dla mnie”

Jeśli Ty lub przyjaciela „na równi”, myśląc o tym, jak reagować na zniewagę, możliwe jest uciekanie się do neutralnego wariantu: „Jesteś bardzo orientuje się w tej kwestii, ale nie wybrał najlepszy czas i miejsce, aby omówić ten temat.” W ten sposób będzie można wycofać się z konfliktu, to zemścić się na nim w momencie, gdy są lepiej przygotowane.

Pamiętaj, że w każdej sytuacji trzeba trzymać w pozycji wiodącego: nie martw się, aby pozbyć się strachu i czuć się pewnie. Nieprzyjaciel w tym przypadku będzie się starał, aby zamknąć ten temat, aby nie wpaść w oczach innych.

W dzisiejszym świecie, z powodu regularnego i długotrwałego komunikacji w sieciach społecznych, jest pytanie, jak reagować na obelgi w Internecie. Z reguły, wielu rozmówców nigdy nie widzieli się nawzajem i nie komunikować się osobiście. Czasami te problemy pojawiają się w grach online, gdzie przeciwnicy nie skąpić na wypowiedziach zarówno pozytywne jak i negatywne. Oczywiście, można dołączyć do grona osób korzystających z przekleństw i wulgaryzmów, ale należy pamiętać, że ranking jako wykształconego i kulturalnego człowieka spadnie, przede wszystkim we własnych oczach. Ponadto przestępstwa te są niezgodne z prawem i pociąga za sobą odpowiedzialność prawną.

Istnieją pewne ogólne zasady, jak reagować na zniewagę:

  1. Spróbuj zmienić tę sytuację tak, że nie było przepływu wzajemne obelgi i oskarżenia. To nie jest dobry nie będzie, i nadal nie wiem, czy komunikować się z tą osobą. Fate – nieprzewidywalny rzeczą.
  2. Jeśli obraza dotyka swój honor czy godność, nie tłumaczą wszystkiego w żart. Postaraj się grzecznie i umieścić w miejscu CAD bez krzyku.
  3. Wybierz odpowiedź na rozmowie się skończyło.
  4. Mówić jak najwięcej powściągliwym tonem.

Uniwersalny sposób reagowania na nie obrażać, bo wszystko zależy od sytuacji i osobowości sprawcy. Ważne jest, aby nie stracić samokontrolę i wybrać odpowiednie rozwiązanie.