539 Shares 4187 views

Kiedy kocięta otworzyć oczy? Uczymy!

Wielu właścicieli zwierząt domowych początkujący zaczynają się zastanawiać , kiedy kocięta otworzyć ich oczy, gdy do czynienia z pierwszą z jego odchodów życiowych. Jak szczenięta, małe plemię kotów rodzą się zazwyczaj całkowicie ślepy. W procesie wzrostu w pierwszych dwóch tygodniach aktywnie rozwijać i nabyć wiele umiejętności, które zostały odrzucone w momencie narodzin.


Na przykład, najbardziej rozwinięty zmysł w nowo narodzonych kociąt – zmysł węchu. Są to matka i zasilanie wyłącznie przez zapach. Ale słysząc je po raz pierwszy, nie ma – w uszach wrodzonych zamknięte małe przegrzebki skóry, które znikają po dziewiątym dniu ich życia. Po tym, gdy dzieci są już zaczynają słuchać i są prowadzone przez mruczenie kota jako sygnał, że wszystko jest dobrze. Ale czas , kiedy kocięta otworzyć ich oczy, mogą być różne – od dwóch dni do dwóch tygodni, w zależności od rasy i ciąży. Tak, zazwyczaj w niespokrewnione zwierząt, okres ten wynosi 7-10 dni, ale kota rasy Sfinks często przed innymi członkami gatunku w tej sprawie. Często ich kocięta rodzą się z otwartymi oczami, podczas gdy dla innych ras – znak patologii. Uważa się, że urodził się w 55-68 dni niemowlęta gestation otworzyć oczy później niż ich odpowiedniki urodzonych po 68. dniu, tj donoszonych.

kolor oczu u młodych kotów jest wykrywany tylko w piątym lub szóstym tygodniu życia.

Gdy nowonarodzone kocięta otworzyć ich oczy, wszystkie one mają matowy kolor niebieski. To nie oznacza, że w przyszłości zwierzęta będą niebieskooki – taka funkcja może być śledzone w prawie wszystkich ssaków po urodzeniu.
Po pierwsze, dzieci nie mogą utrzymać przepływ ciepła, jak również dorosłych zwierząt. Zazwyczaj zajmuje to od mojej matki, ogrzewając je swoim ciałem, ale jego nieobecność jest zobowiązany do przedstawienia swoich własnych kocięta komfortową temperaturę przy użyciu podkładki grzewcze. Normalne zwierzęta same jak temperatura ciała w tym wieku – 39 stopni.

Najlepszym pokarmem dla nowo narodzonych kociąt – mleko matki. Wraz z nim, są odporne na wiele chorób. Ponadto, zapewnia prawidłowy przyrost wagi dla niemowląt, jak rosną. Średnia urodzeń kotek waży 80-100 gramów. Normalny wzrost w mleku matki wynosi około 10-15 gramów dziennie. Ale żeby zakończyć je karmienia jogurt lub inne produkty mleczne nie są tego warte – lepiej poczekać aż kocięta otworzyć oczy przed rozpoczęciem transferu do dorosłego jedzenia.

Pierwsze zęby u młodych kotów pojawiają się na 4-tego tygodnia, aż do tego momentu zwierzęta mogą postrzegać tylko płynne pokarmy, takie jak mleko. Należy pamiętać, że przy narodzinach trawienia i wydalniczy systemie praktycznie nie działają – stymulowanie oddawanie moczu i defekacji u dzieci, kot liże im żołądki po każdym karmieniu. I tylko wtedy, gdy kocięta otworzyć ich oczy, będą w stanie poradzić sobie z tymi procesami na własną rękę. Jeśli kot nie ma w pobliżu, po karmieniu noworodka kotek powinny być wykonywane miękką wilgotną ściereczką ciepłego na brzuchu w kierunku ruchu wskazówek zegara, aby rozpocząć jelita.

Znając wszystkie zawiłości opiekuńczy dla kociąt, nawet najbardziej niedoświadczony hodowca może rosnąć zdrowe i silne potomstwo, które niebawem zachwyci go z jej wybryki i indywidualnych cech.