207 Shares 7408 views

Alcántara. Co to jest ultramikrofiber?

Agresywną włókniną z tkanej powierzchni i pianką poliuretanową jest Alcantara. Co to jest ultramikrofiber? W rzeczywistości jest to sztuczny materiał, opracowany na początku lat siedemdziesiątych w Japonii.


Skład i właściwości tkanki

W 1972 r. Włoscy producenci mebli opierali się na japońskiej technologii, dodawali ich niuansów i zaczęli wytwarzać własne materiały zwane alcantara. Co to jest oryginalna tkanina wysokiej jakości i jaka jest jej skład? Materiałem jest 80% włóknina poliestrowa i 20% włókno poliuretanowe. Można powiedzieć, że tkanina jest bardzo podobna do sztucznego zamszu i ma takie same właściwości. Ale materiał jest odporny na pieczenie i plamienie. Wygląda to tak samo z przodu, jak iz niewłaściwej strony. Można je myć w samochodzie. Tkanina jest miękka, aksamitna, przyjemna w dotyku, pozwala w powietrzu. Nie jest pocierany, nie lśniący, odporny na palenie.

Aplikacje

Masową produkcję i sprzedaż oryginalnego materiału przeprowadza Alcantara SpA. Są to najbardziej popularne i prestiżowe materiały do wykładzin, w konstrukcji samolotów i produkcji mebli tapicerowanych. Większość samochodów luksusowych wykorzystuje Alcantara. Co to jest salon samochodowy ozdobiony podobną szmatką? Jest to nowoczesny design, piękno, komfort, różnorodność faktur, bogactwo koloru. Użycie tkanki nie ma granic.

Dzięki właściwościom ognioodpornym jest z powodzeniem stosowany w dekoracji samochodów wyścigowych i samolotów. Użyj tego materiału w kosztownych hotelach i restauracjach do dekoracji. Wreszcie przemysł mody z powodzeniem używa produktów opisanych w przemyślaniu odzieży, produkcji obuwia, torebki, biżuterii i części drewnianych instrumentów muzycznych. Kupując drogie produkty wykonane z tego samego materiału, co Alcantara (którego zdjęcie jest przedstawione w artykule), należy skontaktować się z zaufanymi przedstawicielami na rynku sprzedaży i uważać na tanie podróże. Produkty są oznaczone etykietami od wewnątrz – trzy sztuki na jeden miernik.

Samoprzylepna Alcantara

W rzeczywistości alcantara jest nazwą marki, w ramach której wytwarzany jest syntetyczny materiał podobny do zamszu. Oryginalny produkt jest produkowany tylko we Włoszech i jest drogi. Japońscy deweloperzy założyli produkcję tkanin w Korei. Więc był koreański samoprzylepny analog Alcantara. Dzięki właściwościom i jakościom sztuczna tkanina prawie nie różni się od oryginału. Jest to włókno syntetyczne o małym współczynniku rozciągania. Elastyczność materiału pozwala na klejenie powierzchni z zakrętami o dowolnej złożoności. Materiał jest przyjemny w dotyku, aksamitny i miękki. Jednocześnie samoprzylepna Alcantara ma praktyczność, odporność na ścieranie i trwałość. Te cechy pozwalają na zastosowanie go w tuningu samochodowym. Do paneli przyrządów – materiału bez podłoża. Z podłożem tekstylnym – do siedzenia. Samoprzylepny z bazą z gumy piankowej pójdzie do sufitu i stelażu samochodu. Mocna i niezawodna warstwa kleju pozwala na wykorzystanie materiałów do projektowania mebli, a także różnych miniaturowych produktów.

Skóra lub sztuczne zamszu?

Spośród elitarnych materiałów wykończeniowych w salonach samochodowych pierwsze miejsce zajmuje skóra naturalna. Alcantara – sztuczne zamszu ze wskazaną drzemką i bazą kleju – w ogóle nie przyznaje się do tego. Siedzisko z prawdziwej skóry mocno nagrzewa się w upale i powoduje nie tak przyjemne doznania przy niskich temperaturach. Tkanina zamszu ma taką samą grubość, która jest wygodna przy dekorowaniu złożonych i nierównych wewnętrznych części samochodu: deski rozdzielczej, kart drzwiowych, subwoofera i innych. Może być klejony, bez usuwania standardowych powłok. Jako substancja klejąca stosuje się mieszaninę akryl-silikon z wysoką przyczepnością (przyczepność). Mocno trzyma się każdej powierzchni – drewna, plastiku lub metalu. Sztuczne zamszu może mieć perforację. Może to być duży lub mały, w kształcie kwadratowych lub okrągłych otworów.

Cechy i dbałość

Popularność materiału rośnie ze względu na jego wspaniałe właściwości, oryginalny wygląd i łatwość konserwacji i opieki. Miękkie zamszu daje uczucie ciepła i tworzy przytulną atmosferę w samochodzie. Opieka jest bezpretensjonalna i nie wymaga dużo uwagi. Możesz użyć miękkiej szczoteczki do czyszczenia, suchej ściereczki lub odkurzacza. Łatwy do czyszczenia wilgotną ściereczką i mydłem. Aby usunąć plamy, jest lista odpowiednich zaleceń. Materiał produkowany jest w dużych rolkach o szerokości od 150 cm do 300 cm. Kilka zalet nad innymi rodzajami tkanin ma alcantara. Jakie są połączone opcje? Jest to wykorzystanie alcantara z prawdziwej skóry lub skóry sztucznej. Materiały doskonale uzupełniają się wzajemnie. Alcantara jest szeroko stosowany w projektowaniu wnętrz, do dekoracji telefonów komórkowych lub laptopów. Co wybrać zależy od Ciebie. To zależy od tego, jak wyglądają odnowione wnętrze samochodu, nowe buty i torebki lub tablet.