249 Shares 921 views

LFK przy złamaniu kości promieniowej: rady lub rady eksperta

Podczas złamań promień promienia często cierpi. Wynika to z bardzo cienkiej dolnej części, która znajduje się w pobliżu nadgarstka. Ponadto, jeśli ktoś spada, wtedy jego ręka jest instynktownie przedstawiona. W ten sposób się upewnia, ale główny ciężar brzmi na promie. Rozważmy terapię na złamanie promienia.


Rodzaje złamań

Częściej z powodu złamań stawów nadgarstkowych w strefie łokciowej kobiety lub osoby starsze cierpią. Takie urazy są podzielone:

 • Na pęknięcia zgięcia.
 • Złamania podłużne.

To zależy od jakiej strony był pod presją. W pierwszym przypadku fragment kości zostaje przemieszczony w obszar dłoni. Z pęknięciem klatki piersiowej fragment jest przemieszczany w kierunku przedramienia. Kiedy kości przebijają się do trzech lub więcej fragmentów, mówi się o rozdrobnionym złamaniu. Jeśli istnieje tendencja, sytuacja staje się bardziej skomplikowana. Jeśli ten rodzaj złamania nie jest właściwie leczony, ruch kończyny może zniknąć całkowicie lub ręka nie będzie działać poprawnie.

Ćwiczenia terapii po złamaniu promienia i środki rehabilitacyjne będą się różnić w zależności od typu złamań.

Jakie są główne przyczyny takiej szkody?

Złamania promieniowe z przemieszczeniem występują najczęściej w przypadku nieudanego upadku.

Lód lub jazda na rowerze prowadzi do obrażeń. Może to wina winy wypadku drogowego. Albo ciężki obiekt może spaść na ramię, ale jest to rzadkie. Zdarzają się także obrażenia związane z produkcją poprzez złożony mechanizm lub na placu budowy.

Osoby z osłabionymi kościami z brakiem wapnia są trudniejsze niż wszyscy inni. Złamania w nich występują częściej niż inne. Osteoporoza przyczynia się do podobnych obrażeń. Wapń często nie wystarcza dla osób starszych lub kobiet w okresie oczekiwania na dziecko.

Objawy

Znaki złamania promienia są podobne do złamań w innych. Silnie wyrażony ból nie może być, dlatego lekarze adresują się nie od razu. Może to utrudnić wykonywanie terapii ruchowej.

Złamanie promienia w typowym miejscu charakteryzuje się następującymi objawami:

 • W chwili urazu ból może być ostry, a następnie stopniowo maleje.
 • Słychać trzask w czasie złamania.
 • Jeśli jest silny stronniczość, wtedy na badaniu będzie widoczne (chorą ramię na zewnątrz różni się od zdrowego).
 • Puffiness występuje po kilku godzinach po urazie, rozciąga się na całej kończynie.
 • Przy złamaniu złamań będzie krwotok lub siniak z powodu rozerwania naczyń.
 • W miejscu uszkodzenia kończy się przegrzanie.
 • Jeśli zakończenia nerwowe są złamane, może dojść do drętwienia i utraty czułości.
 • W łokciu i ręku ramię jest praktycznie unieruchomione.

LFK o złamaniach promienia ma ogromne znaczenie. Porozmawiajmy o tym później.

Diagnoza i leczenie

Aby ustalić obecność złamania i jego wyglądu, należy skontaktować się z placówką medyczną (sala pogotowia). Jeśli występuje przesunięcie rozdrobnione, może być wymagane chirurgiczne odtworzenie kości. W innych przypadkach leczenie jest standardowe:

 • Unieruchomienie kończyn;
 • Z otwartymi szczelinami, myjąc ranę i nakładając sos antyseptyczny;
 • Zastosowanie gipsu;
 • LFK przy złamaniu kości promieniowej w typowym miejscu i rehabilitacji w dalszej części.

Proces odzyskiwania

Jak szybko mogę przywrócić moją zdolność do pracy w tym złamaniu? Około półtora miesiąca po odesłaniu, ręka działa już normalnie. Ale ważne jest, aby zrozumieć, że nie można zrobić bez okresu rehabilitacji. Wymagana terapia masażowa i fizjoterapia. Wszystko to w kompleksie może poprawić krążenie krwi, a także zanik mięśni. Takie wyniki można osiągnąć w trakcie gimnastyki terapeutycznej. Ćwiczenia mogą się rozpocząć trzy dni po wyrzuceniu z rannej ręki.

Więc co to jest LFK w pęknięciu promienia?

Gimnastyka wodna

Z pomocą ćwiczeń wodnych usuwa się uczucie obrzęku i bólu. Nie ma żadnego nacisku na dłoń w wodzie. Aby wykonać ćwiczenia, potrzebujecie dorzecza wody. W niej kończyna jest zanurzona w dłoni. Konieczne jest wykonywanie ruchów zginania i przedłużania palcem dłoni, a następnie dłoń spada do dołu. Tam musisz najpierw obrócić palec, a potem w dół.

W przypadku braku uszkodzenia stawu kolanowego, palmy muszą opierać się o podłogę miednicy. Następnie szczotki zejdą i unoszą się, po czym można je wykonać okrągłymi ruchami. Dzięki zdrowej dłoni można zabezpieczyć chorą kończynę, owijając ją wokół promienia.

Każde ćwiczenie powinno być powtórzone pięć razy dwa razy dziennie. Po serii takich działań kompleks może zostać rozszerzony. LFK przy złamaniu kości promieniowej z przesunięciem i bez niego silnie nie różni się.

Gimnastyka przy stole

 • Trzeba siedzieć przy stole, a łokcie są na jego powierzchni. W szczotce weźmie płaską ściółkę. Gimnastyka polega na wyginaniu i wyginaniu rąk, rysując je w boki, wykonując okrągłe obroty.
 • Dłoń powinna być umieszczona na stole z żebrem, a następnie stopniowo należy ją układać, rozłożyć na zewnątrz. Pierwszy palec jest układany na stół, a potem resztę. Musisz zacząć od małego palca.
 • Następnie wykonywane ćwiczenie – szczotka jest umieszczona na krawędzi dłoni. Tym razem trzeba go wdrożyć, stopniowo układać wszystkie palce na stole, zaczynając od małego palca.
 • Ręce powinny być umieszczone na łokciach, ręce wciśnięte do siebie. Następnie pochylone ruchy są wykonywane w prawo iw lewo (w kierunku nadgarstków).

LFK przy złamaniu kości promieniowej należy wykonać lub wykonać bez uszkodzenia.

Jak rozciągnąć palce po złamaniu promienia?

Obejmuje mięśnie przedramienia. Dłonie są układane na stół. Trzeba zacząć przesuwać każdy palec w górę. Trzeba powtórzyć pięć powtórzeń, po czym pięciokrotnie podnieść pędzel.

Palce rozrzucone w różnych kierunkach, a rozerwanie ich z powierzchni nie powinno być. Następnie dłoń obraca się z tyłu, a nadgarstek jest ściskany w pięść.

Dłoń umieszczona jest na krawędzi, palce wykonują ruchy kołowe od siebie nawzajem (tak jak podczas posypywania solą).

Palce, palce symulują grę na klawiszach instrumentu muzycznego. Możesz trzymać dłoń za pomocą ołówka i stopniowo usuwać z niej palce. Jeśli czujesz ból podczas sesji, musisz pomóc sobie w zdrowej dłoni.

Promień kości ma właściwość szybkiego odzyskania z pęknięcia. Zajęcia powinny być regularne, trwa około pół godziny. Ćwiczenia są wykonywane w gładkim tempie, co pomoże uniknąć dalszych obrażeń. To nadal złamanie promienia ramienia. LFK towarzyszy rehabilitacji.

Rehabilitacja po złamaniu z lub bez uprzedzenia

Im więcej pacjent wykonuje gimnastykę, tym lepszy wynik. Przed siłownią ręka powinna już wygiąć się i zginać. W wyniku ćwiczeń poprawia się przepływ krwi, wspólne odżywianie normalizuje się. Mięśnie są wzmacniane, stają się gotowe na naprężenia i złożone ruchy.

Ćwiczenia wykonywane w ciepłej wodzie, przyczyniają się do szybkiego przywrócenia uszkodzonej kończyny. Kompleksy mogą się różnić, muszą być wybrane indywidualnie. Pierwsze kilka razy ćwiczenia najlepiej wykonywać pod nadzorem lekarza, a następnie niezależnie. Można pomóc zdrowej dłoni, ale tylko na początku.

Pierwszą rzeczą jest wykonywanie ruchów zgięcia i wyginania. Na stoliku umieszcza się bolesną rękę, zdrowy jest podnoszony i opuszczany pędzlem. Poruszaj też w różnych kierunkach. Po dziesięciu powtórzeniach idź palcami.

Palce są podnoszone przez stół z kolei. Jeśli to boli, zdrowa ręka pomoże. Powtarzaj dziesięć razy na każdym palcu.

Dłoń na stole, palce rozsunęły się i wróciły. Powtarzaj dziesięć razy. Palce z stołu nie zdejmują się. Można dotykać palcami różnych przedmiotów o małych rozmiarach – kul, cylindrów. Uczynienie czołowych palców na stole może być skuteczne. W tym celu stół jest opcjonalny, ściana, łóżko będzie. Jednocześnie możesz usiąść, stać, kłamać – to nie ma znaczenia. Najważniejsze jest powtórzenie każdego ćwiczenia co najmniej dziesięć razy.

Ciekawe ćwiczenie z cylindrem – małą średnicą (4-5 cm) jest dociśnięte ręką, po czym palce przemiennie wyprostowuje, powraca do pozycji wyjściowej. Około 30 minut trwa cały kompleks ćwiczeń. Powtarza się kilka razy dziennie. Im bardziej regularne zajęcia, tym krótszy jest okres rehabilitacji i terapia zajęciowa. Złamanie głowy ramienia promienia łokcia nie jest żartem.

Korzyści z fizjoterapii

Dzięki zabiegom eliminuje się skurcze mięśni. Krwotok i obrzęk rozpuszcza się szybciej. Proces konsolidacji kości można przyspieszyć:

 • Elektrostymulacja;
 • Elektroforeza (za pomocą nowotworu w celu zatrzymania zespołu bólu), magnetoterapia;
 • Ultrasonografia z hydrokortyzonem lub nowokainą, żele przeciwbólowe;
 • UHF.

I oczywiście wszystkim temu powinno towarzyszyć terapia ćwiczeń, po złamaniu promienia z przesunięciem w szczególności.

Jeśli wykonano operację i metal znajduje się w kończynie, nie zaleca się stosowania fizjoterapii na ciepło.

Korzyści z masażu

Z pomocą masażu relaksują, nabierają normalnego brzmienia, odżywia ich odżywianie. Stosuj podczas masażu specjalne żele i maści rozgrzewające, poprawia się krążenie krwi, ból ustępuje. Trzeba to zrobić bardzo ostrożnie, ponieważ możliwe jest raczej nieprzyjemne uczucie.

Najpierw złóż sobie ramię, a następnie pędzisz. Średnio około 10 sesji. Z poważnym dyskomfortem, o wiele mniej lepiej jest skonsultować się z lekarzem.

Odżywianie i rehabilitacja po złamaniu promienia

Sprawa LFK nie jest ograniczona. Kości potrzebują dużo składników odżywczych. W diecie powinny zawierać produkty z wapnia, magnezu, kolagenu. Również spożycie kompleksów witaminowych nie będzie zbędne. To wzmocni system immunologiczny i wspomaga organizm podczas fazy regeneracji. Wapnia jest bogata w kwaśne mleko, zupy z warzyw, puree, zboża zawierają błonnik. Moc musi być różna.

Wnioski

Zbadaliśmy terapię na złamanie promienia. Proces odzyskiwania zależy od prawidłowej i regularnej gimnastyki.