690 Shares 2591 views

Len olej – unikalnym źródłem zdrowia

Len olej zyskuje popularność. Są one wypełnione w sałatkach, dodaje się go do sosów, pij do celów leczniczych i jest używany jako kosmetyk.

Takie szerokie zastosowanie oleju wynika z cennych właściwościach biologicznych. Zgodnie z zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, ma właściwości przeciwutleniające, olej lniany przekracza wszystkich źródeł roślinnych. Oprócz nich, zawiera rekordową liczbę „witamina młodości” – octan tokoferolu (witamina E) oraz witamin A i grupy B.

Ten unikalny olej uzyskiwany z nasion lnu przez tłoczenie na zimno, tak że wszystkie jego właściwości przyjść do nas w stanie nienaruszonym. Zalecamy, aby nie narażać go obróbce termicznej w celu uniknięcia utraty cennych substancji.

Można kupić olej lniany w sklepie lub aptece. Należy pamiętać, że jest pakowany w małe butelki ciemnego koloru z ciasnym korkiem. Jest to spowodowane jego czułości i możliwości szybkiego pogorszeniu po wystawieniu na działanie powietrza. Otwórz butelkę oleju powinien być przechowywany w lodówce i użyć szybko.

Do leczenia oleju lnianego się doustnie, zazwyczaj 1 łyżka czczo. Zalecamy, aby rozpocząć odbiór z 1 łyżeczką aby zapobiec niepożądanym reakcjom ubocznym przewodu pokarmowego.

Eksperci zalecają, łącząc tradycyjne leczenie hemoroidów, zapalenia jelita grubego, zaparcia, otyłość, miażdżyca, nadciśnienie i olejem lnianym. Największy efekt osiąga się, gdy przebieg leczenia za 1,5 miesiąca. Potem – przerwa 3 tygodnie i nowy kurs.

Gojenie właściwości stosowanego oleju do hardhealed ran i owrzodzeń. Aby to zrobić, należy przesunąć, obficie nasączoną im ustalona na chorych działek. Serwetki muszą być aktualizowane co 6 godzin.

Te właściwości oleju stosuje się w leczeniu stanów zapalnych w jamie ustnej. Na przykład, zapalenie jamy ustnej. Aby to zrobić, trzeba podjąć przez usta łyżkę masła rozpuścić na 5 minut. Potem wypluć.

Płeć piękna wie, jak używać oleju lnianego do utraty wagi. Po dwóch miesiącach oczyszczania oleju jest nie tylko pozbycie się dodatkowych kilogramów, ale także cudowna przemiana włosów i skóry. Utrata masy ciała jest wynikiem łagodnych skutków jelita oczyszczając ją z zanieczyszczeń. technika oczyszczająca jest bardzo prosta. Rano pić 1 łyżkę oleju na 10 minut przed śniadaniem. Wieczorem – te same 15 minut po kolacji. Zalecana dawka początkowa – 1 łyżeczka na tydzień. Potem – pełny kurs stopniowego zmniejszania dawki i jeden tydzień przed końcem.

Maski i kremy na bazie oleju lnianego śmiało konkurować z drogich fabryki kremów. Po kontakcie ze skórą oleju jest aktywna regeneracja komórek i nasycenie unikalnych substancji odżywczych.

Można również używać oleju lnianego do włosów. Kiedy wypadanie włosów trzeba wcierać go w skórę głowy, aby nasycić kwasy tłuszczowe i witaminy. Do leczenia ułamek końców i zwijanie jest używana do ogrzania łamliwy oleju lnianego miesza się z rzepakowy. Wpływ siły z kąpieli parowej przez włosy podczas stosowania maski.

Niezwykły wynik podano witaminy maska. Dla włosów tłustych – mieszać z grejpfruta i olejek eukaliptusowy i suszy – lawendy.

olej lniany jest powszechnie akceptowane tylko w ostatnich latach. Wcześniej jego produkcji, co jest drogie, nie jest rozwijany. Ale dziś mamy doskonałą okazję do wykorzystania go do utrzymania zdrowia i urody.