681 Shares 5663 views

Francja napoje: jak pić Calvados prawo?

Calvados – napój, śpiewane w pracach Remarque. Jego kolebką jest Francja (prowincja Normandia), gdzie jest produkowany przez napędową jabłkowy cydr. Produkcja specjalnych gatunków uprawianych jabłka – powinny być małe i zawierają wystarczającą ilość tanin (kwas). Po jednej z receptur, które są zawarte w tajemnicy, i uzyskać silne i pachnący napój musujące. Procent zawartości alkoholu w Calvados – do 40%. Zwykle przed wprowadzeniem go stać przez kilka lat w dębowych beczkach specjalnie wykonane tak, że został on nabyty piękny bursztynowy kolor i bogaty aromat. Aby dowiedzieć się, jak pić Calvados, w dalszej części tego artykułu. Do tej pory głównym dostawcą napoju jest jego narodzin – Francja. I podczas gdy w Rosji jeszcze nie uzyskał wystarczającą popularność i jest dość drogie, koneserów na całym świecie używać go jako aperitif – to znaczy, przed jedzeniem, ponieważ jego smak i jakość cechy przyczyniają się do poprawy apetytu.


Jak pić Calvados?

Napój ten jest często nazywany wódkę jabłko ze względu na jego smak i odpowiednim twierdzy. Podawać powinna być ogrzewana do temperatury pokojowej, – ustaloną wyciągnąć z lodówki lub mini bar. Jak wspomniano powyżej, niewielka ilość alkoholu, podjęte przed posiłkami, przyczynia się do poprawy apetytu, ale może być stosowany jako didzhestiv. Jest doskonale połączone z czekolady, owoców i kawy. Szklanki Calvados – to zwyczajne brandy. Ich szeroki zaokrąglony kształt pozwala najpełniej ujawniają całą jakość napoju. Przed pierwszym łyku, trzymaj szklankę w dłoniach przez pewien czas – będzie uczucie sytości po jabłkowym posmaku. Pamiętaj, że starsze, zwietrzały alkohol, tym silniejsze jego aromat i smak. Do najbardziej popularnych producentów tego napoju są firmy "Byusnel" (Busnel), "Bulyar" (Boulard), "Fief Sainte-Anne" (łanów Cent-Anne) oraz "Monsieur Dupont" (M. Dupon). Mówiąc o tym, jak pić Calvados, można wspomnieć słynną francuską tradycję zwaną „Norman fossa” (Trou Normand). Polega ona na przyjęcie niewielkiej ilości alkoholu w przerwach między zmianami dań podczas lunchu lub kolacji. Jest to szczególnie korzystne dla świątecznego posiłku.

Jak pić Calvados w koktajli?

Ile napojów alkoholowych, Calvados nie jest dobre tylko w sobie, ale jako mieszanka z sokiem, wermutów i likierów. Załóżmy, wymieszać niektóre z nich. Koktajl „New York jabłko” potrzebne będą:

– 40 ml. Calvados francuski;
– 20 ml "Bacardi Rosso";
– parę kropli stężonego soku pomarańczowego lub syropu.

Wszystkie te składniki należy wymieszać w shakerze, dodać lód i podawać w szklance martini.
Aby przygotować mieszankę „Pleasant Adventure” i poczuć pyszny aromat kwitnących jabłoni sad, wymieszać w shakerze z lodem:

– 40 ml calvadosu;
– 20-25 ml (w smaku) jakiegokolwiek gin;
– 20-30 ml soku grejpfrutowego.

Teraz, że wiesz jak pić Calvados w czystej postaci, a które są proste i pyszne koktajle można przygotować z niego, można uczynić go godnym elementem domu mini-bar. Wystarczy pamiętać, że alkohol w dużych ilościach mogą być szkodliwe dla zdrowia.