731 Shares 9515 views

Bezdech senny: przyczyny, objawy, leczenie środków ludowej. zespół bezdechu sennego

Nocą regularnie nie śpi chrapanie ukochaną osobą? Ale problem nie ogranicza się do utrudniania pracy, aby dostarczyć innym. zespół bezdechu sennego może być bardzo niebezpieczne, co prowadzi do wielu bardzo poważnych problemów zdrowotnych. Z greckiego terminu „bezdech” jest tłumaczone jako „zatrzymania oddechu”. Oczywiście, wszyscy dobrowolnie obliczu przestojów ruchów oddechowych, na przykład, podczas zanurzenia. Jednak nieprzytomny oddech, trwające od 20 sekund do 3 minut, może doprowadzić do naruszenia, komplikując zarówno fizyczne i psychiczne samopoczucie.


objawy

bezdech senny, który jest niezbędny, aby znać objawy każda, w obliczu zatrzymania oddechu. Jednak człowiek nie może czuć to, co dzieje się podczas snu i są świadomi swojej choroby. Warto zwrócić uwagę na inne objawy, które charakteryzują wskaźnik bezdechu sennego. Są to:

 • Regularne chrapanie.
 • zadławienia uczucie występuje podczas snu.
 • Osłabienie i senność w ciągu dnia.
 • Rano ból głowy.
 • Słaba koncentracja i drażliwość.
 • Uczucie suchości w gardle i ustach po przebudzeniu.

Rodzaje bezdechu: centralne brak oddechu

Zjawisko braku centralnej depresji oddechowej, w praktyce medycznej jest dość rzadkie. Ten rodzaj bezdechu charakteryzuje się tym, że w pewnym momencie w czasie, mózg przestaje wysyłać sygnały do controllingu oddychania mięśni oddechowych. to i przystanków, ponieważ oddycha. Ponadto, pacjenci śpią tak niespokojnie, będąc w stanie zapamiętać ich nocnych przebudzeń. Centralny bezdech senny może prowadzić do powikłań, takich jak niedotlenienie lub zaburzenia w układzie sercowo-naczyniowym.

Rodzaje bezdechu: obturacyjna nie oddycha

Lekarze często napotykają na brak obturacyjną oddychanie. W tym przypadku, światło krytycznego zwężenia dróg oddechowych, mięśnie gardła odpoczynku, przepływ powietrza jest przerywane. poziom tlenu spada, a człowiek musi obudzić się złapać oddech. Jednak te krótkoterminowe budzi się tak, że rano na nich i nie pamiętam. Średnio, osoba cierpiąca na tego typu bezdechu, zatrzymania oddechu te ataki występują 5-30 razy na godzinę. Naturalnie, z których żaden sen wysokiej jakości lub reszta nie mówimy. Obturacyjny bezdech senny, których leczenie powinno się rozpocząć, gdy pierwsze objawy choroby, może prowadzić do licznych naruszeń zdrowia i dobrego samopoczucia.

Rodzaje bezdechu: kompleks oddech

Ten rodzaj bezdechu ma wszelkie znamiona zarówno centralnych i obturacyjnych zaburzeń rytmu oddechowego. Nawracające niewydolność oddechowa w połączeniu z niedrożności górnych dróg oddechowych towarzyszyć osobie całym snu. Ten zespół bezdechu sennego wymaga natychmiastowej diagnostyki i leczenia, a także niebezpieczeństwo wystarczająco poważne konsekwencje, takie jak rozwój choroby niedokrwiennej serca.

Bezdech u dzieci

Pomimo faktu, że jesteśmy przyzwyczajeni do rozważenia tej kwestii tak szybko, jak wiek, może wystąpić u dzieci. Na dzieci ryzyka z powiększonych migdałków i migdałki oraz obniżenie niebo podbródek słabo rozwinięty układ nerwowy. Wcześniaki, noworodki z zespołem Downa i porażeniem mózgowym są również bardziej narażone na bezdech senny. Powodem może być, i leki brane przez matkę pielęgniarskiej. Rodzice powinni ostrzegać głośnego oddychania w czasie snu, świszczący oddech lub kaszel nocny, długie odstępy pomiędzy oddechami. Dziecko nie jest w pełni wystarczająca ilość snu, pocenie się i wygląda niespokojny podczas czuwania.

Najbardziej niebezpieczna forma choroby jest obturacyjny forma. twarz dziecka okazuje blada, palce i usta stają się sine, tętno zwalnia, a napięcie mięśniowe maleje. bezdech senny u dzieci wymaga natychmiastowej pomocy medycznej, ponieważ uważa się, że choroba może prowadzić do zespołu nagłej śmierci niemowląt.

Przyczyny bezdechu sennego

Trudności lub upośledzonej drożności górnych dróg oddechowych prowadzi do stanu zwanego bezdechu sennego lekarzy. Najczęściej choroba dotyka ludzi, którzy mają nadwagę lub jakikolwiek stan zapalny dróg oddechowych. Przyczyny bezdechu sennego mogą być różne:

 • Otyłość, zwłaszcza przypadki, w których znaczne złogi tłuszczu znajdujące się w szyi.
 • Zaburzenia neurologiczne, które powodują, że mózg „zapomnieć”, jak oddychać podczas snu.
 • Odchylony przegrody i inne zaburzenia budowy dróg.
 • Złe nawyki takie jak palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu lub zażywanie narkotyków.
 • Niewygodna pozycja podczas snu.
 • Związane z wiekiem zmiany związane z pogorszeniem napięcia mięśniowego.

Niebezpieczny bezdech

Niedotlenienie – główne niebezpieczeństwo, które grozi bezdech senny. Obniżony poziom tlenu do minimalnego poziomu powoduje, że człowiek się uspokaja, skóra zmieni kolor na niebieski, a mózg otrzymuje sygnał, że trzeba się obudzić. Po przebudzeniu osoba wdycha tlen, tym samym przywracając zaburzenia oddychania. Taki stan rzeczy nie można nazwać normalnym. Ludzie nie są chronicznie mało snu, nie będąc w stanie zanurzyć się w bardzo potrzebnego snu głębokiego. Prowadzi to do ciągłego stresu, problemów z układem nerwowym i krążenia. W związku z tym, podwyższony poziom wypadków w pracy iw domu.

Często pacjenci z ciśnieniem rano zespół bezdechu sennego podwyższonym poziomie, rytm serca jest zakłócony, co prowadzi do rozwoju niedokrwienia, udaru mózgu, miażdżycy. Tle pogorszenia bezdechu pacjentów cierpiących z powodu chorób przewlekłych, takich jak choroby płuc. Jako istotny efekt uboczny można zauważyć, i cierpienie bliskich, nie zmuszony spać obok zwykłego chrapania człowieka.

Rozpoznanie bezdechu sennego

W celu określenia nasilenia problemu odgrywa kluczową rolę krewnych pacjenta, który metodą V. I. Rovinskogo przecinają stopera czas trwania przerw w oddychaniu i ich liczbę. Lekarz w trakcie kontroli określa indeks masy ciała pacjenta. Niebezpieczne, jeśli UTI powyżej 35. W tym przypadku, zdiagnozowano u drugiego stopnia otyłości. Objętość szyjki zazwyczaj nie powinna przekraczać 40 cm dla kobiet i 43 cm w przypadku mężczyzn. odczyt ciśnienia powyżej 140/90 mogą również wskazywać na problem.

Kiedy diagnoza jest obowiązkowa konsultacja otolaryngologa. Na tym etapie, w celu zidentyfikowania takich problemów zdrowotnych jak skrzywioną przegrodą, polipy, przewlekłe zapalenie migdałków, zapalenia zatok oraz zapalenia błony śluzowej nosa. Polisomnografia pozwala na rejestrację wszystkich potencjałów elektrycznych, poziom aktywności oddechowej, liczbę i czas trwania epizodów w trakcie snu. W niektórych przypadkach, dusząc się we śnie – nie bezdech. Oddychanie z krzykiem z pewnymi zaburzeniami może wskazywać rozpoczynającego astmę lub inne problemy zdrowotne.

Stopień ciężkości choroby

W celu określenia nasilenia bezdechu sennego, należy obliczyć średnią liczbę epizodów bezdechu na godzinę. Do pięciu epizodów – nie ma problemu, aż do 15 – łagodnym zespołem, do 30 – średniego stopnia. Ponad 30 ataki uważane jest za ciężka postać choroby, która wymaga natychmiastowej interwencji lekarskiej. Sposób leczenia określonym przez lekarza w oparciu od stanu zdrowia pacjenta i tradycyjnej medycyny staje się pomoc, pomaga w szybki sposób pozbyć się problemu.

leczenie

Leczenie bezdechu zawsze jest wyeliminowanie przyczyny problemu. Migdałki i migdałki usunięte chirurgicznie odchylony przegrody również prowadzić do normy, dzięki czemu osoba, całkowicie oddycha. Osoby cierpiące na otyłość, przepisać leczenie, przyczynia się do normalizacji masy ciała. Utrata masy ciała jest tylko 5 kg, w wielu przypadkach, pomaga pozbyć się problemu. W przypadku chorób neurologicznych wymaga interwencji medycznej. Przypisywanie i stymulują preparaty oddychania, na przykład, „teofiliny” lub „acetazolamid”.

Jeśli przyczyna bezdechu sennego jest niebo wiotki, aby je wzmocnić i zmienić konfigurację, pomagając metody fal radiowych. znieczulenie miejscowe, brak długiego okresu rehabilitacji i wysoka wydajność dokonał najbardziej popularna metoda na bieżąco. Operacja trwa tylko 20 minut, godzinę później pacjent idzie do domu i spędza następnej nocy już zapoznać się bez bolesnych epizodów bezdechu. Takie sposoby leczenia, jak ciekły azot lub laserowe są bardzo popularne i skuteczne. Ale uzdrowienie niebie po zabiegu jest wolniejszy, powodując człowiekowi trochę dyskomfort.

W ciężkich przypadkach terapia CPAP. Specjalne urządzenie, które jest maską, podłączony do urządzenia do zwiększania ciśnienia, noszone na nos pacjenta przed snem. Ciśnienie jest dobrana w taki sposób, że dana osoba może łatwo i wygodnie oddychać. Mniej popularne są metody leczenia bezdechu jako uchwyty do szczęk oraz zwiększenie luki nosa paski samoprzylepne, poduszki, sprawia, że sen osoby wyłącznie w pozycji „na boku”.

Tradycyjne metody leczenia

Alternatywna medycyna oferuje wiele możliwości pozbycia bezdechu sennego. Proste i dostępne recepty będą mogli spać wielką pomoc do tradycyjnego leczenia choroby.

 • Do nawilżania błony śluzowe nosa i gardła snem płukania nosa z wodą morską, która jest wlana do ręki i natychmiast cofa dziób uderzenie nosa. W celu wytworzenia mieszaniny rozpuszcza się łyżeczkę soli morskiej w szklance ciepłej wody.
 • Sok z kapusty również od dawna stosowany w leczeniu bezdechu sennego. W szklance świeżego soku dodaje się łyżeczką miodu. Napój powinny być spożywane w ciągu miesiąca przed snem.
 • Ustanowienie oddychanie przez nos ułatwia gojenie olej z rokitnika. Wystarcza na kilka tygodni przed pójściem do łóżka, aby kopać do każdego nozdrza 5 kropli oleju. Metoda ta pomaga złagodzić stan zapalny tkanki z nosa, ma działanie lecznicze, przywraca krążenie krwi.
 • Jego skuteczność w leczeniu chrapania okazała marchewki. Musisz jeść jeden wątroba warzywa korzeniowe trzy razy dziennie przed posiłkami.

 • Joga może być również stosowany w leczeniu bezdechu sennego. Proste ćwiczenia wykonywane przez 30 razy rano i przed snem pomoże zapomnieć o atakach choroby. Pociągnąć za język do przodu, pomijając podbródek. W tym położeniu, trzymaj język za dwie sekundy. Kliknij ręką na brodzie i poruszać szczęką iz powrotem, przy zastosowaniu pewnej siły.
 • Najprostszym i najbardziej przyjemny sposób na leczeniu łagodnego do umiarkowanego postaci bezdechu – śpiew. Wystarczy przejść się codziennie przez pół godziny, wzmacniając mięśnie gardła. Metoda ta jest bardzo skuteczna.

Takie leczenie bezdechu sennego ludowych środków, aby pomóc poradzić sobie z problemem, pod warunkiem, że wszystkie zalecenia lekarza, a następnie środki zapobiegawcze.

zespół zapobieganie

Ludzie, którzy mają nadwagę, trzeba zmienić swoją dietę i schudnąć. Palenie i alkohol są również jedną z głównych przyczyn prowadzących do bezdechu. Odrzucenie tych złych nawyków często pomaga pozbyć się problemu na stałe. Toniki, włącznie z filiżanką ulubionej kawy po południu, może również prowadzić do bezdech senny. Wystarczy, aby ograniczyć spożycie takich napojów do rozsądnego minimum.

Twardy materac i poduszka niski ułatwienia oddychania w czasie snu. Pociąg się do snu na brzuchu. Pomoże to uniknąć nawrotu bezdechu sennego. Wędrówka w nocy, kojące kąpiele, masaże – dobrą profilaktykę problemów utrudniających pełne snu i prowadzi do wielu problemów zdrowotnych.