113 Shares 4084 views

Wstrzyknięcie domięśniowe. Procedura Przegląd

Osoba może być w sytuacji, w której konieczne będzie dokonanie domięśniowo wtrysku. W tym przypadku, czasem zdarza się, że musimy prosić krewnych do wykonania zastrzyku. W niektórych przypadkach konieczne jest, aby wiedzieć, jak ustawić sobie strzał samodzielnie. Jednak eksperci możliwe zaleca się wstrzyknąć w wyspecjalizowanych placówkach medycznych.


Procedura Przegląd

Uważa się, że najbardziej bezpieczne i wygodne miejsce, w którym można dokonać domięśniowo, jest obszar pośladków. W tej strefie rozciąga się wiele naczyń krwionośnych i limfatycznych. Daje to szybsze wchłanianie leku. W przypadku iniekcji, wybranym miejscu pośladków, w którym występuje znaczna warstwa tkaniny nie poddane dużych naczyń i nerwów w pobliżu miejsca wstrzyknięcia. Przed podaniem leku obszar jest podzielony na cztery części. Domięśniowe ukłucie jest wykonany w górnej zewnętrznej kwadratu. Jeśli wstrzyknięcie jest wykonany w innej części pośladków, może ulec uszkodzeniu nerwu kulszowego. To z kolei może spowodować całkowite lub częściowe porażenie kończyn.

Długość igły strzykawki, w zależności od grubości warstwy podskórnego tłuszczu u pacjenta. Domięśniowe kutas zalecane w pozycji leżącej na boku lub na brzuchu. W pierwszym przypadku, noga znajduje się na górze, aby być zgięta w kolanie. W pozycji leżącej palce powinny być włączone do wewnątrz. Zapewnia to maksymalne rozluźnienie mięśni, więc igła wchodzi swobodnie.

Objętość w strzykawce zależy od ilości podawanego leku. Przed wykonaniem wstrzyknięcia należy umyć ręce lub przetrzeć szmatką nasączoną roztworem antyseptycznym zawierającego alkohol. Jeżeli lekarstwo w postaci proszku, to konieczne jest dodanie wody destylowanej lub prokainy. Pojemność z lekiem należy wstrząsnąć, a następnie wybrać lek do strzykawki i delikatnie zapukać do jego ciała. Ponieważ pęcherzyki powietrza wzrośnie do końca igły. Przed wprowadzeniem niewielkiej ilości jest niezbędne do uwolnienia leku. Wraz z niego wyjdzie i powietrze.

Wprowadzenie leku

Jeśli pacjent ma nadwagę, zaleca się, aby pociągnąć za skórę lekko, a jeśli pacjent jest cienka, to powinna, a wręcz przeciwnie, zaschipnut trochę skóry. Najważniejszym momentem uznać proces bezpośrednio wbicie igły. Zdaniem ekspertów, tym bardziej zdecydowane działania, tym mniej bólu. Nakładka powinien zostać usunięty z igłą i szybkim ruchem wprowadzić do mięśnia. Lek może być podawany w sposób ciągły przez naciśnięcie tłoka strzykawki.

Jeśli po raz pierwszy igła poszedł w nieco głębiej, to nie jest przerażające. Następnym razem, co do wstrzyknięcia domięśniowego, trzeba być ostrożnym. Po wprowadzeniu leku powinno być, posiadających skórę ostrożnie usunąć igłę. W miejscu wstrzyknięcia jest wciśnięty watę nasączoną alkoholem. W celu dla ruchu były bardziej pewny siebie, eksperci zalecają, aby ćwiczyć na jakiś owoc, pomarańczy lub grejpfrutów, na przykład.