784 Shares 6977 views

Dowiedz się, jak reagować na chamstwo

Nikt z nas nie może w pełni zabezpieczyć się przed chamstwem. Takie nieprzyjemne sytuacje mogą się z nami wszędzie, najbardziej nieoczekiwane miejsca. Jak rozpoznać mężczyznę i jak aby móc stanąć do niego? Po końcu alei może poważnie pogorszyć rozmówcy. Często stanowią one agresję, która towarzyszy uśmiech. Dziś, można często usłyszeć chamstwa sprzedawców w sklepach. W tej sytuacji, wykształcony człowiek czuje się nieswojo. A sprawca szczęśliwy, ponieważ miał swoją drogę.


Przyczyny chamstwa

rozpacz

Dość często ludzie obraza nie jest zła: sprzedawca, który jest zmęczony pod koniec dnia pracy, klienta, który jest zdenerwowany sytuacją, kolega, który został przywieziony do rozpaczy. Wszystko to prowadzi do tego, co przejawia się chamstwa w pracy. Wiele osób nie może pomóc pokazując chamstwa zaczynają czuć się winny. Ale gdyby kazano dokładnie w ten sam sposób, zaczynają myśleć, że ich zachowanie jest poprawne.

self-afirmacja

Wiele zrobić, chcąc dochodzić do siebie. upokarzać oni kogoś, a sami wychwalał nad nimi. Często ofiara nie wiedzą, jak reagować na chamstwo, i po prostu boją się ich sprawcy. Zwykle osoby te mają niewielką władzę nad ktoś bezkarnie oderwać im zła.

Pragnienie, aby być postrzegane

Takie zachowanie jest często wynikiem nieszczęśliwego dzieciństwa. Dla dziecka ważne jest, aby uwagi i miłości rodziców jest. Jeśli nie, stara się być niegrzeczny, zaczyna zachowywać się źle, że został wreszcie zauważony i wykazała pewne uczucia. Takie zachowanie przynosi ludziom w życiu dorosłym.

Nie bierz wszystkiego na koncie

Jego przekleństwa Ham opisuje świat wokół nas. To jak on to widzi. Zgadzasz się, że taka osoba jest współczucie. On jest dość trudne do życia w społeczeństwie. Dlatego nie warto wszystkie słowa przymierzyć, a tym bardziej bolesne, aby odpowiedzieć.

Pięć sposobów, jak reagować na chamstwo

Zachować kontrolę nad sytuacją

Nie powinno się zgubić się w takiej sytuacji. Jeśli szef jest niegrzeczny, nie należy myśleć, że jesteś niewolnikiem i musi przestrzegać całego głowie i tolerować jego wybryki. Każdy człowiek ma prawo do szacunku stosunek do siebie, więc trzeba go.

Poznaj swoje prawa

Jeśli nie wiesz, jak reagować na chamstwo w miejscach publicznych, a następnie natychmiast skontaktować się z administracją. Odkryj danych osobowych ich sprawcy, poprosić o książce reklamacji. Nie pomogło? Skontaktować się Towarzystwo Ochrony Konsumentów. Wykwalifikowani prawnicy na pewno pomoże.

Angażować wyobraźnię

Wyobraź sobie, że twój oprawca jest za szybą, i absolutnie go nie słyszeć. Jeśli myślisz o tym, jak reagować na chamstwo z jego strony, to on nadal cię urazić, ale jeśli nie, staje się praktycznie niezniszczalny.

sprzężenie zwrotne

Spróbuj zrozumieć, dlaczego ludzie zachowują się w ten sposób do siebie. Zapytaj go, dlaczego on poniża, co chce osiągnąć. Być może ludzie będą postrzegać cię inaczej.

własne lęki

Ze słów, które latają w swoim adresem, można dowiedzieć się wiele o własnej słabości. Po tym wszystkim, czujesz się nieswojo, gdy sprawca dostaje trafne. Jeśli zauważył reakcję na jego słowa, to wyjdzie z tobą w pełni. Nie zapominaj, że chamów są często nieadekwatne ludzie, więc ich reakcja może być różna.