684 Shares 1425 views

Akademik Gubkin Ivan Mihaylovich: biografia, osiągnięcia, nagrody i Ciekawostki

Gubkin Ivan Mihaylovich (1871-1939) pierwszy zajął się usystematyzowanie wiedzy na temat geologii w Rosji założył krajowy geologii naftowej i szkoły naukowej. Jego praca była nasienny „Doktryna oleju”, które zostały opracowane przez podstawowe założenia teorii pochodzenia ropy rezerw i warunków ich powstawania. Ivan Mihaylovich Gubkin proponuje zbadanie możliwości opracowania nowych pól naftowych, a także wytyczne do badania anomalii w Kurskiem.


Brilliant osiągnięć naukowców

Ważnym znaczenie teoretyczne i praktyczne obdarzony pracy naukowca dotyczącego ustanowienia przemysłu naftowego w regionie Wołgi i Uralu. We wczesnych latach 20-tych XX wieku, Iwan Michajłowicz był wniosek dotyczący obowiązkowego szczegółowe badania geologii obszaru. Jego teoria o znaczeniu regionu w oparciu o uogólnienia naukowego materiałów związanych z budową geologiczną terenu. Później kierował akademik prowadzenie prac poszukiwawczych ropy naftowej. Wraz z tym, niektóre pola i ich badania Gubkin Ivan Mihaylovich zaangażowany osobiście. Podstawowym dziełem naukowców o nazwie „Ural-Wołga prowincja olej” powstał na podstawie naszych badań. On wyraźnie ilustruje ogromne możliwości i potencjał, które mogą być otwierane podczas produkcji ropy w tych nich miejscach.

Przed nim, w kontekście produkcji ropy naftowej w tym regionie jest prawie brak zainteresowania, a prace prowadzone później okazało się niezwykle ważne dla Związku Radzieckiego w czasie wojny.

Gubkin Ivan Mihaylovich: krótka biografia

Iwan Michajłowicz urodził się w miejscowości Pozdnyakovo, na terytorium prowincji Vladimir. Jego ojciec był biedny chłop, który często chodził na długie loty do Morza Kaspijskiego.

Po seminarium, Gubkin Ivan Mihaylovich został zdefiniowany staranne badania i końcowe Kirzhachskiy nauczycieli na stanowisko nauczyciela w szkole wiejskiej. Podczas treningu młody człowiek otrzymał stypendium, więc było koniecznie spędził pięć lat jako świecki nauczyciel. Losy przyszłego akademika zidentyfikowane przypadkowe znalezisko. Jako przyjaciel miejscowego księdza, Ivan znalazł na strychu literaturze geologii. Jej ksiądz zapomniał krewnego, który udał się na Syberię. Według Gubkin, czytać książki dosłownie „połknięte” go, zmuszając pragnąć jeszcze więcej informacji w tej dziedzinie.

Trudności w idzie do college'u

Nie chcąc zatrzymać w połowie drogi, Ivan chciał kontynuować naukę w Instytucie Górnictwa. Ale czekał na gorzkim rozczarowaniu jako jego podstawowa ścieżka edukacji na studiach była zamknięta. Była dostępna tylko Instytut Pedagogiczny w Petersburgu, gdzie zaczął uczyć.

W tym czasie, każdy młody człowiek był twardy z dala od życia publicznego szaleje i Ivan został członkiem ruchu na rzecz obrony praw klasy robotniczej.

Po zakończeniu uczelni młody człowiek zdołał uzyskać nauczyciela w Petersburgu miasta szkoły. Pracując tutaj trochę Ivan Mihaylovich Gubkin poszedł dalej znowu próbował wprowadzić Petersburgu Instytut Górnictwa i znowu nie powiodło się. W tym momencie przeszkodą był brak świadectwa ukończenia szkoły, który jest wydawany dla absolwentów szkół i uczelni. Ivan nie ma, bo nie należą one do szlachetnego lub klasy średniej. Nie chcąc się poddać, Gubkin, którzy wtedy okazało 32 lat, udał się do Carskiego Sioła, a wraz z młodymi absolwentami tego roku przeszedł niezbędne badania i otrzymał upragniony dokument.

Marzenie się spełniło: The Mountain Institute

Badania w Instytucie Górnictwa, Ivan nie miał pięć lat (zgodnie z oczekiwaniami), a dwa lata dłużej. Opóźnienie było spowodowane rewolucją w 1905 roku: zakłady drzwi zostały tymczasowo zamknięte. Po ukończeniu długiego treningu Gubkin Ivan Mihaylovich z dyplomem inżyniera górniczego wszedł do Komitetu Geological State jako badacz. Jego kariera szybko zdjął, gdy naukowiec rozpoczął pracę w dziedzinie wydobycia ropy na polach naftowych na Kaukazie. W tych dniach, wyprodukowany olej nie było prawie 90% wszystkich wyprodukowanych na terytorium rosyjskim. To było punktem kulminacyjnym Ivana Gubkina, jak jego talentu, wytrwałości i metodyczny w pełni widoczne, dając młodemu założyciel stanu inżynier naftowy geologii.

rewolucyjne czasy

W czasie rewolucji, Ivan był w Stanach Zjednoczonych jako część wycieczki do badania amerykańskich rezerw ropy naftowej. Od jego podróży naukowiec wrócił po rewolucyjnych wydarzeń, i od razu zaangażował się w tworzenie nowych usług w trybie Założony: górnictwa i geologii. V. I. Lenin polecił Gubkin zostać członkiem komisji komisji zajmującej się produkcją oleju. Po tej definicji geologa Ivan Mihaylovich Gubkin aż do jego ostatnich dni został zarządzania kilka ważnych instytucji, które były zaangażowane w przemyśle naftowym, a także Służby Geologicznej w ZSRR.

Oprócz pracy naukowej, to wybitna postać w czasie wykonywania obowiązków o charakterze redakcyjnym. Z biegiem lat, Ivan uznał tę pozycję w zorganizowanej im „Przemysłu Naftowego” przez magazyn.

Sensacyjne odkrycie

Będąc na południu Rosji w regionie Kuban, Gubkin zaczął badać pola naftowe. Jak się okazało, krawędź hlebodarny ukryty we wnętrzu ich oleju. Jednakże, nie było prawie nierozwiązywalne zagadki, który bezskutecznie próbował rozwiązać firm naftowych pracujących tam: dobrze przylega do zachowują się zupełnie inaczej. Niektóre pozwalają uzyskać ogromną ilość oleju, podczas gdy inni byli całkowicie martwy.

Ivan Gubkin identyfikacji przyczyn takiego zachowania złóż ropy naftowej i wprowadza nową koncepcję w terminologii nauk oleju. Naukowcy odkryli, że w tym przypadku, przemysłowcy miał do czynienia z nowym typem złóż roponośnych. Oni się nie szew jak te, które zostały znalezione wcześniej i były lokalne, które jest reprezentowane przez bardzo małych obszarach. Gubkin nazwał je „depozyt sznurowadło”.

Naukowiec pisał o swoim odkryciu kilka artykułów, które zostały opublikowane natychmiast po rosyjsku, a następnie przetłumaczone na język angielski.

Działania edukacyjne Ivana Gubkina

Academic reanimacyjny kwestia wychowania nowego pokolenia wykwalifikowanych pracowników. Wierzył, że kraj bardzo brakuje geologów i ekspertów w skałach i oleju. Od 1922 Gubkin przez osiem lat jako szef Akademii Górniczej w Moskwie. Zostały one opracowane i wprowadzone kilka zupełnie nowych działów koncentruje się na badaniu różnych sekcji nauki oleju. Utworzony w 1930 roku, Instytut Nafty w Moskwie na podstawie tych nowych działów. Studenci uczęszczający nowo powstałej instytucji edukacyjnych, kursy specjalistyczne i badane przedmioty, które zostały wprowadzone do programu z dostawą Ivana Gubkina.

Interesujące fakty z biografii aktywistki: Szkoła

Na początkowym tworzenia przyszłego akademika on opiekował się babcią, podkreślając, że chłopiec poszedł do miejscowej wiejskiej szkoły. Ojciec nie miał zamiaru dać synowi w nauce, nawet przeciwstawne. Nie jest to zaskakujące, ponieważ Gubkin Ivan Mihaylovich był jednym z pięciorga dzieci, i braci – najstarszy. Oczekuje się, że do pomocy w gospodarstwie domowym. Co ciekawe, małe Wania nie aspiruje do edukacji, szkoła nawet przeraziło go.

Problem został rozwiązany babcia interwencja Theodosia, który szukał formy centrali produkcji notebooków, a także Ivan szyte torby na wycieczki do szkoły. Gubkin kroki w rozwoju programu okazało się w pierwszych miesiącach. Mówiąc językiem nam znane, to była prosto A. Z tego powodu, że miał bardzo mało przyjaciół i chłopcy, koledzy dokuczał mu, nazywając „uczonego” i „ekscelencjo”.

trudności temperament

Akademik Gubkin Ivan Mihaylovich został zmuszony daleko więcej niż jeden raz, aby bronić i wygrać swoje zobowiązanie do szkolnictwa wyższego. W swoich młodzieńczych lat, kiedy szkoła wieś nad, ojciec Iwana twierdził, że brał urzędnik Urzędu lub sklepikarza. Nie powstrzyma i chcąc osiągnąć wierzchołki akademickich Gubkin jeszcze wstąpił do seminarium.

W procesie uczenia się, będąc na trzecim roku, młody człowiek napisał i rozpowszechniane dość Colca epigram o jednym ze swoich kolegów. Zatem Ivan spłacona jakim yabednichestvo. Jednak podstęp prawie kosztować Gubkin wyjątek nauczycieli seminarium. Pozycja zapisana pomocy przewidzianej przez dobrych przyjaciół Ivan.

Rodzina Ivana Gubkina

Żona młodego nauczyciela został uczniem Ivan medycznej Niny. Poznali się na Kubań i wkrótce poślubił. Była bardzo inteligentna i wykształcona: edukacja medyczna była druga za nią. Niemniej jednak, że nie był w stanie uzyskać to, co rodzi się syn, Siergiej, zażądał wszystkie jej uwagi.
Młoda rodzina miała dość mocno jak trzy koncerty na skromnej pensji nauczycieli nie było łatwe, a Galina urodził się kilka lat później.

Sytuacja zmieniła się dopiero po powołaniu Gubkin w Komisji Geologicznej, która przyniosła wiele obiecujących wyjazdy naukowców i był początkiem kariery startu. W oficjalnej literaturze często opisują bogatą karierę, które zostało przeprowadzone przez Ivan Mihaylovich Gubkin: Biografia, pamięć, nagroda. Jednak osiągnięcia zawodowe i sława stała się przeszkodą do szczęśliwego życia rodzinnego. Długie podróże, czasami przez kilka miesięcy, i ogromny dystans między małżonkami nie przyczynia się do wzmocnienia stosunków.

Losy dzieci akademik

Naukowiec zawsze chciał, aby jego ukochane dzieci tylko dobre, nie zapominając o nich w swoich długich podróży. Był zainteresowany ich osiągnięć, zainteresowań i osiągnięć, ale także często wysyłają pieniądze.

W jednej z wielu listów pisanych przez Iwana do żony, mówi, że chce swoje dzieci do ciekawego i pełnego wrażeń życia. Następnie jego przeznaczenie, że nie chce, aby Sergey i Galina podszedł swoich pragnień i ból, zaangażowanych w niekochanej biznesu.

Dzieci nauczyły się w pełni słuchać rad ojca. Sergei chciał również do czynienia z geologii, ale potem przebudowany w metalurgii, a także stał się akademik.
Galina wybrał balloonist zawodu, a następnie – pilot testowy.

Dziś w domu słynnego geologa praktycznie każdy mieszkaniec wie, kto Ivan Mihaylovich Gubkin. Nagrody, które honorowane akademik za jego istotny wkład do nauki i przemysłu – Orderem Lenina i Order Czerwonego Sztandaru Pracy.

Jego nazwa została podana do instytucji, bibliotek, ulic i miejscowości. W miejscu, gdzie stał dom Ivan Gubkin, jest teraz podzielona na plac z pomnikiem biustu. Rodacy są bardzo dumni z faktu, że w pobliżu takiej osobie znanego i godnego, oni zorganizować wycieczki do znaczących miejsc i komponować jego wiersze dedykowane. Ivan Mihaylovich Gubkin, oczywiście, wspaniały człowiek, którego sukces jest w stanie inspirować i motywować do odważnych działań tak wielu ludzi.