254 Shares 6474 views

chroniące przed chondropatią artroza

Jedną z chorób, które są często przedmiotem osób starszych jest choroba zwyrodnieniowa stawów. Objawy choroby mogą pojawić się znacznie wcześniej. Zwykle najpierw pojawia się ból w stawach podczas ćwiczeń, nawet chodzenie. Większość ludzi nie zwracać na to uwagi i nie dają wartości ból, angażując się w samoleczenia. Aby lekarz traktuje się znacznie później, gdy choroba już się rozpoczęła. Może być traktowany metodą chirurgiczną lub terapeutycznego. Zabieg operacyjny stosowany jest po terapeutycznego do leczenia zapalenia stawów kolanowych i biodrowych stawów podczas ich całkowitego zniszczenia.


Szczególne miejsce w walce z chorobą wziąć hondroprotektory. Kiedy choroba zwyrodnieniowa stawów to zasadnicze leki, które spowalniają postęp choroby i regeneracji tkanki chrzęstnej. Po ich zastosowaniu jest poprawa tworzenia połączenia płynu normalizacja właściwości smarujących „”, odnawianie powierzchni stawowych chrząstki. Pożądane jest, aby ich użyć w razie pierwszych objawów choroby.

Wytwarza się w postaci kapsułek, tabletek lub proszków (hondroprotektory „Ks«»Teraflex”, «Artra»). Ponadto, mogą one być podawane za pomocą i pacjenta ( „Ostenil”, „Fermaton”) lub domięśniowo ( „Mukosat”, „Ks„) iniekcji.

Chroniące przed chondropatią w artroroze należy podjąć dopiero po konsultacji z lekarzem, ponieważ wskazania do ich stosowania są różne, i powinny one być przypisane do każdego z osobna. Jest to konieczne do pełnego poddawane obróbce, których długość nie powinna być mniejsza niż 3 miesiące i okresowo ponownie je omijają.

W przypadku leczenia zapalenia kości i stawów stosowanych leków, takich jak:

– "Arteparon". W skład tego preparatu jest podobna do kompozycji z chrząstki. To zapobiega destrukcji stawu, utrudnia rozwój choroby. Jest stosowany domięśniowo, początkowo dwa razy w tygodniu przez dwa miesiące, a potem – co dwa tygodnie przez cztery miesiące. Najważniejsze – to jest całkowicie odporne na kurs, to nie będzie wynikiem.

– "Mukartin" – eter siarczanu mukopolisacharydów. dozowanie ilości 2 ml. Zasada i schemat aplikacja podobna do „Arteparonom”;

– "Rumalon". Preparat zawiera substancję biologicznie czynną, mianowicie amino petidy kwasu, nukleotydy, chondrocyty, proteoglikany, a komórki szpiku kostnego. Stosowanie takich hondroprotektory artroza, można ulepszyć: wytwarzanie chorej syntezy stawów glyukozoaminoglikanov kwasu hialuronowego smarowania stawów pacjenta. Tak więc kompozycja będzie korzystne płynu maziowego. Lek jest wprowadzany w dzień domięśniowo. Nie powinno być 25 iniekcje 0,1 ml. Urządzenie służy jedynie we wczesnych stadiach choroby zwyrodnieniowej stawów;

– "Artron". Właściwości i funkcji, jak również, gdy dawka i tryb leczenia leku są podobne do „Rumalon”.

Przez chondropatią grupa obejmuje glukozamina i siarczan chondroityny. Pierwszy stymuluje produkcję elementów niezbędnych chrząstki, a także chroni go przed zniszczeniem, odzyskiwanie tkanek stawowych. Drugi neutralizuje szkodliwe działanie enzymów w tkance chrzęstnej, sprzyja tworzeniu kolagenu, białka.

Chroniące przed chondropatią z koksartroza (artrozy stawów biodrowych) nie tylko wyeliminować objawy i działać na samym „Fundacją” choroby. Niemniej jednak, są one praktycznie bezużyteczne w 3 etapach koksartroza, natomiast niemal całkowicie zniszczony staw. Przywracanie zniszczyła tkanki po prostu nie uda.

Chroniące przed chondropatią artroza są bardzo powolne, a powinno być, aby otrzymać pożądany efekt całkowicie poddać się co najmniej trzy razy (czyli w ciągu sześciu miesięcy, a może lat), ale będą one przynieść wiele korzyści. Chroniące przed chondropatią artroza prawie żadnych przeciwwskazań i ma niewiele skutków ubocznych.