810 Shares 6124 views

Jaki jest bruzda? szczegółowa analiza

W tym artykule opisano, co bruzda, rozumie pochodzenie tego słowa i jego najczęstszych znaczeń.


Różnorodność języku

W dowolnym języku, który jest powszechnie stosowany, są słowa, które mają wiele znaczeń. Zwykle te słowa mają starożytne korzenie. Język rosyjski nie jest wyjątkiem, na przykład słowo „język” oznacza słowo mówione, ludzkie ciało rodzaj wydłużonych zaokrąglonymi wzgórzami i został wzięty do niewoli przez żołnierzy wroga, którzy mogą powiedzieć wiele ważnych informacji. Ale analizujemy szczegółowo słowo jak rowka. Więc co jest bruzda i gdzie to się stało?

pochodzenie słowiańskie

To słowo ma starożytne korzenie słowiańskie i występuje w praktycznie wszystkich nowoczesnych języków słowiańskich – białoruski, ukraiński, bułgarski, rosyjski, czeski, polski i wiele innych. Oczywiście, w zależności od konkretnego języka, to jest trochę inna, ale nadal rozpoznawalne i nie został poddany tak silne zmiany morfologiczne, jak kilka innych słów grupę pokrewnych. A w starym słowiańskim brzmi jak „Borzdov”. Więc co jest bruzda?

orny

Najczęściej stosuje się go w zaorane pole. Zamiast tego, do rowów na powierzchni gleby w lewo za pomocą pługa lub pługa, które następnie są posadzone nasiona. Pomimo faktu, że w dzisiejszym świecie ciągnikiem zaoranej raz duży skrawek ziemi, te ogólne kierunki nadal nazywa bruzda. Więc teraz wiemy, co bruzda.

Stąd, na drodze, a tam jest, być może, dobrze znane powiedzenie „stary koń nie Bruzda zepsuć”. W sensie przenośnym, oznacza to, że starszy pan z papierów wartościowych lub innych umiejętności, zrobić coś lepszego niż młodzi lub nawet bardziej wykwalifikowanych.

medycyna

Użycie tego słowa jest w starej medycynie. Więc to zwykło się nazywać pogłębiający w korze mózgowej człowieka lub zwierzęcia. W rzeczywistości, ta definicja jest prawdą do dziś, ale dziś można znaleźć w podręcznikach medycznych lub książek rzadko, jak samo słowo jest dość przestarzały, używać go częściej. Niemniej jednak, to słowo może jeszcze znaleźć kiedy w opisie procesu, zdarzenia lub rzeczy do niego starając się dać dodatkowy odcień, na przykład, „zbiornik pozostawił poszarpaną bruzdę” lub „człowiek przeszedł przez głęboki śnieg, protaptyvaya głęboko bruzda ".

zmarszczki

przenośnie Bruzda również nazywany głębokie zmarszczki na twarzy. Takie określenie jest często wykorzystywane przez poetów i pisarzy w dawnych czasach, aby dać opis bardziej kolorowe i głębokim cieniu. I rowki łącznie zwanych ran i otarć. Ale znowu, użyłem go wcześniej, ale teraz słowo to jest używane dość rzadko. Więc omówiliśmy pochodzenie słowa „orki”.

Medycyna prawny

Słowo to jest używane w obdukcji, zwany triangulacji rowek odcisk szkody wynikającej z ludzkiej uduszenia z wiszące lub inny podobny proces. W swojej formie i głębokości, nawiasem mówiąc, jest określona, była śmierć człowieka lub wymuszonym dobrowolne wycofanie się z życia. Więc teraz wiemy, co znaczy słowo „bruzdy”.