891 Shares 2787 views

Dalajlama – kariera, cytaty i powiedzonka

Najważniejszymi składnikami duchowej ścieżce buddyjskiej – jest mądrość i współczucie. „Jak ptak gładko sunie po niebie z dwoma skrzydłami i praktykujący przechodzi duchową ścieżkę, opierając się na mądrości i współczucia” – cytuje buddyjskich myślicieli z przeszłości, Tenzin Gjaco Jego Świątobliwości.


Przegląd

Dalajlama nazywa najwyższego duchowego nauczyciela, Tybetu, Mongolii, a także każdy z obszarów buddyjskich w wielu krajach. W buddyzmie i Lamaism podstawowy artykuł wiary jest zasada reinkarnacji – reinkarnacja. Według tych wierzeń, Dalajlama po jego śmierci (jego nieśmiertelna dusza) przeniósł się do nowego ciała tylko urodziła dziecko płci męskiej. Mnisi z wszystkich dzieci urodzonych w określonym czasie, wybierz sobie prawo, a następnie przechodzi specjalne szkolenie, które obejmuje nie tylko duchowy, ale także świeckie aspekty polityczne.

Dalajlama – to ziemskie wcielenie bodhisattwy (którego tworzenie postanowił stać się Buddą z korzyścią dla wszystkich żyjących na Ziemi). Obecnie jest on w swej 14 wcielenia, i nosi nazwę Tenzin Gyatso.

Historia Dalajlama XIV

Urodził się 6 lipca 1935 roku w miejscowości Taktser w północno-wschodnim Tybecie. Jego rodzina była zaangażowana w uprawie pszenicy, owsa i ziemniaków. Był 5 z 9 dzieci.

W 1937 roku, po śmierci XIII Dalajlamy, przybył do wsi grupy Taktser z lamy, który w poszukiwaniu swojego nowego wcielenia. Po specjalnych testów 2 hletny Dhondrub Lhamo (nazwa, że dano mu rodziców) został uznany przez swojego poprzednika, przeszłość reinkarnacji. W październiku 1939 opuścił dom i udał się do Lhasy. W 1940 roku został podniesiony do tronu Dalajlama XIV Tenzin Gjaco i nazwany.

W 1949 roku napięte stosunki między Chinami a Tybetem. Chiński rząd utrzymywał, że Tybetu – to część ich stanu. Tybetańczycy chcieli niezależności i zaprosił Dalajlamę za ich głowy. 17 listopada 1950, Tenzin Gjaco został ogłoszony duchowy i doczesny władca Tybetu.

Więcej niż w roku Dalajlama próbował znaleźć konsensus z chińskimi przywódcami i rozwiązać konfliktu tybetańsko-chińskiej. Zgoda zapobiec brutalnych działań Pekinu we wschodnim Tybecie, które doprowadziły do zamieszek, szybko rozprzestrzenił się w całym stanie. Chińska armia surowo stłumiony bunt. Dalajlama został zmuszony do szukania schronienia w Indiach. Go na wygnanie wysłał około 80.000 Tybetańczyków. Od 1960 roku, Tenzin Gjaco, żył w mieście Dharamsala, która wciąż nosi nazwę „Mała Lhasa”.

Dalajlama w 2002 roku zrezygnował z funkcji lidera politycznego Tybetu, a szef rządu na uchodźstwie, stał premier Samdhong Rinpocze. W 2011 roku Jego Świątobliwość odszedł od władzy świeckiej, która ma premiera (Kalon Tripa).

Tenzin Gjaco między przedstawicielami władz chińskich i wznowiły rozmowy na temat większej autonomii dla Tybetu, ale to jest godne uwagi rezultaty nie jest oznaczony.

Życie Dalajlamy dzisiaj

Jego Świątobliwość uważa się zwykłym mnichem buddyjskim i mieszka proste życie: budzi się o 4 nad ranem, medytować, modlić się, i być sztywny harmonogram oficjalnych odbiorców, spotkań, uroczystości religijnych i nauk. Kończy swój dzień modlitwą.

Tenzin Gjaco porusza również dużo, zaangażowanych w działalność religijną, jest autorem wielu książek, rozpraw filozoficznych i powiedzeń.

obowiązki Dalajlamy

Jego obowiązki w tym wcieleniu, Jego Świątobliwość wyrażony następująco:

  1. Wartości ludzkie: przynieść ten świat cierpliwości, współczucia, samodyscyplina, umiejętność zadowolić się trochę i odpuszczania.
  2. harmonii między religiami: nabycie wzajemnego zrozumienia między różnymi religiami i wierzeniami, ponieważ wszystkie one mają jeden cel – podnieść dobre i mili ludzie.
  3. Tybet: działa w celu zachowania buddyjską kulturę ojczyzny, pokoju i niestosowania przemocy.

Powiedzenia z Dalajlamą

O szczęściu. Istnieją 2 sposoby szczęścia. Jednym ze sposobów – zewnętrzny. On jest zakup nowego domu, lepsze ubrania, dobrymi przyjaciółmi. Jednocześnie jesteśmy w pewnym stopniu satysfakcję i szczęście. Drugi sposób – rozwój duchowy. To przyczynia się do osiągnięcia wewnętrznego szczęścia. Te ścieżki są nierówne. Bez wewnętrznego szczęścia na zewnątrz w stanie trwać długo. Jeśli serce czegoś nie wystarczy, jeśli życie jest widoczne w kolorze czarnym, niemożliwe jest doświadczyć błogości, luksusowe siebie lub innych. Ale kiedy osiągną swój wewnętrzny spokój, będzie można poczuć się szczęśliwy nawet w trudnych warunkach.

O spokojem. Nigdy nie tracić nadziei. Rozpacz – to jest przyczyną awarii. Trzeba pamiętać, że można pokonać każdą przeszkodę. Nawet jeśli znajdziesz się w trudnej sytuacji, zachować spokój. Jeśli twój umysł pozostaje nieporuszony, zewnętrzne okoliczności wpływają cię trochę. Jeśli pozwolisz sobie na odczuwanie złości, tracisz spokój, nawet jeśli otoczenie pozostanie niezakłócony.

O człowieku. Na pytanie, co powoduje, że większość jego zdumieniu, Dalajlama odpowiedział, że człowiek. Bo poświęca zdrowie, aby zarabiać pieniądze. Następnie wykorzystuje te pieniądze, aby przywrócić swoje zdrowie. W tym przypadku, to gryząc niepokój o przyszłość, że nie może cieszyć się teraźniejszością. W rezultacie, nie może żyć ani w teraźniejszości, ani w przyszłości. Człowiek żyje tak, jakby nigdy nie umrze, a kiedy umrze, to żałuje, że nie żył.

O wartości życia. Budząc się każdego ranka, aby rozpocząć z myślą: „Dzisiaj miałem szczęście – Obudziłam się, żyję, mam tę wielką wartość – życie ludzkie, a nie będę marnować go na ciekawostki. będę kierować swoją energię do rozwoju wewnętrznego, aby odsłonić swoje serce dla innych i aby osiągnąć oświecenie dla dobra wszystkich rzeczy. Muszę inne tylko dobre intencje. Nie będę się złościć lub myśleć źle o nich. Zrobię wszystko, aby pomagać innym. "

O potępienie. Przed potępiać kogoś, weź mu buty i przejść swoją drogę, łzy i spróbuj poczuć ból niego. Natknąć się na każdym kamieniu, na którym potknął. I dopiero wtedy można powiedzieć mu, że wiesz, jak żyć dobrze.

cytaty

Wiele ciekawych pomysłów wyrażone przez Dalajlamę. Cytaty, które stały się najbardziej znaną:

  • wiem, że milczenie – czasem najlepszą odpowiedzią na pytanie;
  • zrozumieć, że wszystko jest nie to, co chcesz, musisz to zrobić;
  • pozdrawiam – te, w których większa miłość, nie potrzeba do siebie;
  • Jeśli problem można rozwiązać, i nie ma potrzeby się martwić, jeśli nie może – zmartwieniem jest bezużyteczna;
  • wrogowie dają nam możliwość poznania wytrwałości, cierpliwości i współczucia;
  • kiedy wydaje się, że wszystko idzie źle, to może twoje życie próbując dostać coś wspaniałego;
  • musisz nauczyć się zasad, aby wiedzieć, jak je złamać.

Dalajlama – jest nie tylko duchowym przywódcą jest również filozofem, który uczy nas żyć poprawnie, zgodnie z wyższych zasad, które mogą doprowadzić do naszego świata tylko trochę ciepła i życzliwości, sprawiają, że trochę lepiej.