301 Shares 4709 views

Jak zmniejszyć jasność na laptopie: tajemnice oszczędzania i nie tylko …

Zapewne każdy z was, drodzy miłośnicy przenośnych elektroniki, wielokrotnie w obliczu problemu „energia”. Powszechne wśród początkujących użytkowników trudności w formie pytania: „Jak zmniejszyć jasność na laptopie” – w dużej mierze nie tyle chęć zapisać jako autonomiczne czasami brakuje zasobów energii elektrycznej, jednak dyskomfort wizualny podczas korzystania z laptopa. Często jest wokół nas jest dalekie od idealnych warunkach (jasne światło nie jest wystarczająco lub zbyt oślepiające), a jakość niektórych produktów multimedialnych lub powoduje zmęczenie oczu lub Zmruż oczy podczas ich przeglądania. Jak skonfigurować akceptowalny odwzorowanie kolorów w laptopie i że należy nacisnąć, a dowiesz się z tego artykułu.

Jeśli trudno jest rozróżnić akapit wprowadzający: Narzędzia oszczędność

Być może w tym momencie trzeba odpowiedzieć na pytanie: „Jak dodać jasności do laptopa?” Cóż, nadszedł czas, aby być zaskoczony, jak łatwo można to zrobić i jak niewiele trzeba!

  • Pobrać i zainstalować na swoim laptopie małej użyteczności «Regulacja Laptop Jasność».
  • Ikona w zasobniku systemowym pojawi się w formie słońca.
  • Kliknij na nim i za pomocą suwaka, aby ustawić dopuszczalny poziom jasności.

Aplikacja działa poprawnie na dowolnym urządzeniu przenośnym. Co więcej, «Regulacja jasności Laptop» ma taką ważną właściwość jako pełną kompatybilność: Mac, Windows i iOS systemów operacyjnych są doskonałe „dogadać się” z oprogramowaniem.

Ale co z wbudowaną funkcjonalnością laptopa?

Różne modyfikacje kompaktowe komputery wyposażone w specjalne klawisze funkcyjne, dzięki którym kontrola wykonywanych podświetlenie i ekran laptopa. Jeśli nie wiesz jak zmniejszyć jasność na laptopie, moduł klawiatury, należy sprawdzić urządzenie. Ikony w kształcie półksiężyca, słońcem lub znak graficzny „zmniejszyć / zwiększyć” – to właśnie te, które najbardziej kluczowymi regulatorami akceptowalności wizualnym wyświetlanym na ekranie laptopa obrazu. Zazwyczaj w laptopach w celu korzystania z klawisza funkcyjnego należy uaktywnić duplikat przycisk «Fn». W przypadku, gdy taki scenariusz jest łatwy dostęp do „lekkiego” ustawienie nie działa, należy sprawdzić, czy system operacyjny ma odpowiednie sterowniki …

Przycisków, pokręteł, kolor i światło: jak zorganizować wygodną kontrolę?

Jak można sobie wyobrazić, jednoznaczna odpowiedź na trudności z wielu „jak zmniejszyć jasność na laptopa” – nie. Jednakże, użytkownik zawsze ma możliwość, aby przejść do Panelu sterowania bezpośrednio z menu „Display” – „Properties” ustawić odpowiednie parametry obrazowania. Oczywiście, ta metoda nie może być nazywany wygodne, zwłaszcza, że na klawiaturze znajdują się ikony „cenionych”. Oznacza to, że, najprawdopodobniej, że system operacyjny nie posiada odpowiedni sterownik. Aby rozwiązać ten problem, należy wykonać sekwencję działań.

  • Przejdź do menu Start i ustaw znacznik, aby wybrać „tego komputera”.
  • Prawy przycisk myszy wyświetli listę skrótów, z którego wybierz „Właściwości”.
  • Następnie kliknij na przycisk „Menedżer urządzeń”.
  • Stay „Karty graficzne” Sekcja i otwórz menu kontekstowego za pomocą prawego przycisku.
  • Usuń aktywnego urządzenia.

Po zaktualizowaniu konfiguracji sprzętowej, systemu operacyjnego prosi kierowcę, aby przywrócić – zgadza się i oczekiwać, aby zakończyć proces instalacji. Ta akcja może pomóc naprawić nie można rozwiązać tego punktu do problemu „Jak ustawić jasność na laptopie.” Z wynikiem negatywnym, należy pobrać i zainstalować najnowszą wersję sterownika wideo.

Energii „niejasności” …

Powinieneś wiedzieć, że gdy poziom naładowania akumulatora jest niski, a podświetlenie monitora jest wygaszona. Laptop z warunków wymienionych przechodzi w tryb oszczędzania energii. Podłącz komputer do gniazdka elektrycznego, a może problem zostanie wyczerpany. W każdym razie, przejdź do menu „Power” i zastosować odpowiednie ustawienia dla Ciebie.

Pamiętaj: wyposażona obwód „Maximum Performance” jest najbardziej zasobów. Innymi słowy, z tymi ustawieniami bateria szybko zaczynają tracić swój potencjał energetyczny. Jeśli w danym momencie konieczne jest przedłużenie życia „autonomiczny” laptop, spadnie do minimalnej jasności monitora. Program, który został już wcześniej wspomniano w tym artykule, aby Ci pomóc!

Reasumując

Cóż, teraz wiesz jak zmniejszyć jasność na laptopie i jak może to efekt korzystny wpływ na ogólne oszczędności energii. Oczywiście, nie wszystkie opcje zarządzania podświetleniem zostały omówione w ramach złożenia artykułu. Istnieje wiele innych sposobów, dzięki którym można również przywrócić komfortowe laptopa sterowania podświetleniem. Jednak głównym wciąż dotykał. Dobry nastrój cię i najbardziej kolorowe sesje na ekranie laptopa!