242 Shares 5411 views

"Królewskie" wiedeńskie gofry: recepta na elektryczny wafel

Żelazko do wiedeńskich wafli jest w domu dla wielu osób, ale niestety jest używane tylko w pojedynczych przypadkach. Wszakże najprostszym sposobem na stopienie w ustach jest ciasteczko w sklepie cukierniczym.


Warto jednak zauważyć, że żadna przysmak nie będzie tak smakowita i delikatna, jak ten, który możesz robić własnymi rękami z najlepszych i najlepszych składników.

"Królewskie" wiedeńskie gofry: recepta na elektryczny wafel

Niezbędne produkty do badania:

  • Masło świeże – 200 gramów;
  • Cukier Granulowany – 75 gramów lub jedna trzecia szklanki czołowej ;
  • Cukier wanilia – jedna mała saszetka;
  • Sól – jedna niewielka szpilka;
  • Jaja kurczaka – sześć dużych kawałków;
  • Mąka pszenna – 300 gramów lub dwa niekompletne okulary;
  • Pieczenie proszku na ciasto – dwa łyżeczki do deserów;
  • Krem 30% – 200 mililitrów;
  • Olej słonecznikowy – do smarowania formy;
  • Woda mineralna z gazem – niewielka ilość.

Ciasto do szlifowania płytek elektrycznych: proces mieszania

Aby ten deser okazał się bujny i delikatny, bardzo ważne jest ugniatanie ciasta, jak opisano poniżej. Musisz więc wziąć dwieście gramów stopionego masła i ostrożnie go pokonać, stopniowo dodając 75 gramów cukru, trochę soli i worek z waniliny. Następnie należy włamać się do oddzielnych naczyń sześć dużych jaj kurzych i wymieszać je z trzepaczką, aż powstanie gęsta piana. Następnie, oba uzyskane mieszaniny muszą być połączone, dodając do nich 30ty tłuszczowy tłuszczu.

Konieczne jest osobne zmieszanie mąki pszennej i proszku do pieczenia, a następnie wlanie ich do przygotowanej masy. Więc powinieneś dostać prawie ciecz ciasto (jak naleśnik). Jeśli jest zbyt stromy, zaleca się dodanie niewielkiej ilości wody mineralnej z gazem.

"Królewskie" wiedeńskie gofry: przepis na wafel elektryczny

Obróbka cieplna deseru:

Przed ułożeniem ciasta na podstawie urządzenia kuchennego należy upewnić się, że jest podgrzewany do temperatury maksymalnej. Następnie za pomocą pędzla kulinarnego należy smarować obie powierzchnie płytki elektronicznej. Potem można rozpocząć gotowanie słodkich wafli. W tym celu weź pół łyżki podstawy i delikatnie połóż ją na powierzchni kuchenki. Następnie urządzenie musi być zamknięte i przytrzymywane przez pewien czas w tej pozycji, aż deser będzie brązowy po obu stronach.

"Królewskie" wiedeńskie gofry: przepis na wafel elektryczny

Prawidłowe podawanie do stołu:

Przygotuj gorący deser z kuchennego urządzenia z widelcem. Ostrożnie umieść ją na desce rozdzielczej i poczekaj, aż ostygnie. Po tym zaleca się umieszczać gofry na płaskim talerzu na deser i posypać pudrem na cukier, słodki proszek kakaowy, ozdobić jagody, owoce lub dżem.

Pomocna wskazówka

Warto zauważyć, że wiedeńskie gofry (przepis na elektryczne zmywarki do naczyń, których badaliśmy trochę powyżej) można przygotowywać nie tylko na bazie masła, ale także używać zwykłej margaryny.