631 Shares 1724 views

EKG serca – to doskonała metoda w diagnostyce chorób

Według statystyk, śmiertelność wzrasta z powodu choroby serca. Powody są całkowicie różne. Ktoś z wrodzonymi chorobami serca, ktoś zacznie dręczyć ból serca w okresie dojrzewania, a ktoś w sile wieku nagle stwierdzi zawał serca, choć warunki do tego, jak było żadnego. Dlatego w profilaktyce 2 razy w roku, aby przejść elektrokardiogram serca. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do tych, którzy jest niewłaściwy i niezdrowy tryb życia (monotonną dietę, palenie tytoniu, alkoholu i narkotyków), które znaitelno zwiększa ryzyko chorób układu krążenia.

EKG serca muszą być przechowywane w razie potrzeby:

– choroby reumatyczne;

– kiła

– choroby wynikające z wysokim ciśnieniem krwi, i miażdżyca;

– wrodzona choroba serca;

– chorób czynnościowych.

EKG serca – jest to test medyczny, który monitoruje aktywność elektryczną mięśnia sercowego, za każdym razem zapisując pulsu spiczastą linię. Według częstotliwości fal, w tym ich wygląd, kardiolog może zdiagnozować chorobę serca. Sama procedura jest bardzo prosta i nie powoduje dyskomfortu.

EKG serca nie wymaga specjalnego przeszkolenia. Musimy jednak zwrócić uwagę na fakt, że wiele leków może zmieniać wyniki tego testu. Pamiętaj, aby poinformować lekarza o wszystkich leków przyjmowanych. W dniu zabiegu należy unikać intensywnych obciążeń fizycznych (co najmniej 2 godziny przed nią).

Przeprowadzenie pacjenta EKG musi leżeć na kanapie, zdjąć biżuterię z szyi, rąk i nadgarstków. Mężczyźni z reguły test nagim torsem. Kobiety mogą opuścić tank top lub sukienkę. Jeśli nosić pończochy, muszą zostać usunięte. Do końcowej jedna elektroda jest zamocowana do wstępnie smarowany specjalnego żelu. Na piersi jest zabezpieczona sześć elektrod. Następnie pacjent powinien odpocząć i położyć cicho kilka sekund. Według testu jest kompletna, lekarz ocenia wyniki EKG i pisze wniosek. Po przestudiowaniu wyników EKG, lekarz przepisuje leczenie.

EKG pokazuje rytm serca aktywności serca. Jeżeli jakiekolwiek odchylenia lub wątpliwości co do dokładności wyników zostanie powołany przez innych badań i procedur (dla bardziej szczegółowego rozpoznania choroby).

Bardziej ostrożny Badanie przeprowadzone przy obciążeniu EKG. W tym przypadku, elektrody przyłączone do pacjenta podczas ćwiczeń, a badanie trwa dłużej niż zwykle. Dla tego typu badania należy przygotować bardziej poważnie. Trzy godziny przed zabiegiem zaleca się do powstrzymania się od przyjmowania pożywienia i wody. Jeden dzień przed elektrokardiogram z załadunkiem, przepisane przez lekarza, konieczne jest odstawienie niektórych leków stymulujących serce. EKG z ładunkiem nie może być wykonywane po treningu. Ciało musi być wypoczęty i zrelaksowany.

Po choroba serca została zdiagnozowana i leczenie zostało przeprowadzone, konieczne jest przeprowadzenie ponownego badania EKG w celu określenia skuteczności leczenia oraz stanu stabilności.