839 Shares 5070 views

Winogrona Marquette lokalizacja, opinie

Rocznik wina wyróżniają się jakością, wykwintnym aromacie i pozostawia przyjemny posmak. W uzupełnieniu do odpowiednich właściwości naparu technika gotowania zależy bezpośrednio na winogron, z których została otrzymana. Z tego powodu winiarze poważnie zainteresowani nowymi osiągnięciami hodowców. Obiecujących odmian w tym zakresie działa winogrona Marquette. Dlatego konieczne jest, aby rozważyć nowy rodzaj kultury winnicy.

pochodzenie

Marquette odmiany winogron ma głębokie korzenie. Ostatnim jego „rodziców” są 262 Rava i skomplikowana hybryda MS 1094. Hodowle przekroczył w 1989 roku, a wybór sadzonek produkowanych w 1994 roku pojawienie się nowej odmiany odbyła się w University of Minnesota w USA. W domu został doceniony i otrzymał od niego wino przeszedł udaną degustacji. W Rosji, jest uprawiana przez około 10 lat i wielu winiarzy odmiana nie jest jeszcze znany. Warto zauważyć, że odmiana winogron Marquette położył wielki potencjał, a w tym czasie jest on otwarty. Zakłada się, że będzie naciskać już sprawdzonych odmian, a zajmują wiodącą pozycję wśród winiarzy.

Wygląd winogron Marquette

Wyrafinowana odmiana winorośli nie świeci na ich piękno, a prowadzona przez celów technicznych podczas hodowli. Ale jako kultury winogron w sobie atrakcyjny, że świetnie wygląda w ogrodzie.

Jedną z ciekawych cech winogron, jest to, że rozwija się w pionie. Ten pomysł pozwala hodowcy słońce wykonywać swoje zadania. Ekspozycja bezpośredni wpływ nie tylko na smak i jakość owoców jagodowych, ale również ma pozytywny wpływ na ich kolor. Winogrona nie są gęsto rozsiane i nieco ukryty za liści.

średnich szczotki mają postać kanoniczną. Ciemne jagody z patyny ochronnej skintight jej podstawie. Pokolorować je bardzo bogaty, niebieskim lub czarno-fioletowy odcień. okrągłe jagody i ogólnie podobna do bandą zwykłych winogronami. Potwierdzeniem tego może być widać na zdjęciu Marquette winogron, które są dołączone do tego artykułu.

Wartość owoców

Jedna szczotka winogron technicznych mogą osiągnąć masę 300-400, jagody są znane z wysokiej zawartości cukru i dobrą kwasowością. Aby zachować te właściwości, ważne do czasu żniw jest. Ale jeśli kolekcja jest opóźniony trochę – to nie jest przerażające. poziom wydajność spadnie nieznacznie. Marquette winogron jagody zawierać następujące parametry: kwasowości – 2,9%; zawartość cukru 30%. Obok niego mogą współistnieć mniej słodkie winogrona.

Główne zalety odmian

Ważną różnicą charakterystyczny winogron Marquette jest to, że jest odporny na ekstremalne zimowe skrajności. Neukryvnoy gatunek przetrwa w -38S. Korzystne jest, aby rozwijać się w dziedzinach, w których pogoda prezentuje „niespodzianek”. Nowa odmiana stwarza możliwość jej uprawy w północnej części kraju.

Kultura ma doskonałą odporność na choroby, a zwłaszcza grzybów. Problemy takie jak mączniak prawdziwy, mączniak rzekomy winogron i czarne nogi prawie nie „przeszkadzać”. filoksera zmiana jest niezwykle rzadkie. Chemikalia roślina toleruje dobrze.

Struktura bush z pionowych pędów winegrower ułatwia pracę.

Winogrona odmian Marquette uważane średnim hybrydowy.

gatunek minusy

W przeciwieństwie do jego przetrwania w trudnych warunkach zimowych winorośli jest narażona na śmierć na wiosnę. Dla młodych pędów mróz minus 3 jest już niebezpieczna. Ponadto może powodować uszkodzenie zbóż zimny deszcz.

Ze względu na kształt tulei winogron staje się bardziej wrażliwe. Położenie pionowe pędy zastrzega dostęp do pąków owocowych na negatywny wpływ warunków atmosferycznych, podczas gdy pojawiają się one zbyt wcześnie.

lądowanie

Winogrona Marquette preferuje glebach piaszczystych. Należy zwrócić uwagę na głębokość, na której występuje woda gruntowa. Jest to konieczne, ich głębokość wynosi 2,5 metrów, a docelowa dół 70-80 cm.

Na dnie wykopu jest ona umieszczona warstwa humusu. Sadzenie winogron jest konieczne tak, że jego podstawową część pozostała na powierzchni. Grunt digged tylko root. Następnie wlewa się winogrona i ustawić obok niego kołek, który PEG niezrównoważonych pędów.

Jeżeli gleba nie spełnia wymagań roślin, utworzenie kanalizacji – jest najlepszym rozwiązaniem do sadzenia winogron.

Dbanie o winogron

Aby zapewnić dobre zbiory krytyczne opieki i profilaktyki chorób. Poniższe zalecenia pomogą osiągnąć ten cel:

  • W opisie odmian winogron Marquette wspomniał, że jego nerki pionowe pędy są otwarte na działanie promieni słonecznych, więc wybór odpowiedniego miejsca – ważnym czynnikiem dla kultury sadzenia. Od winogrona domagają się światła i ciepła, witryna powinna być otwarta, ale w tym samym czasie chronionym od niepogody wiosny. Na przykład, możliwe jest, aby umieścić numer winogron wzdłuż ogrodzenia tak, że światło pada od strony południowej. Jeśli ziemia Marquette wysokie grzbiety lub podwyższone stoki, będzie chronić korzenie od stojącej wody i zimna.
  • Na wiosnę, konieczne jest podjęcie środków w celu ochrony roślin. Aby zapisać przyszłe plony rolnicy są pokryte winogron. Praktyka pokazała, że lepiej jest użyć włókniny materiał pokrywający lub zwykły film.
  • Raz na rok, korzystnie sprężyny, należy traktować fungicydy dla roślin do ochrony liści z filoksery. Odporne na działanie chemikaliów Bush będzie zdrowe. Ponadto procedura ta pozwoli mu lepiej rosnąć i rozwijać się.
  • Podlewanie odbywa się regularnie, aby okres kwitnienia winogron. Następnie należy je zatrzymać, aby nie spowodować opadanie szczotki kwitnienia.
  • Terminowe rozluźnienie gleby i czyszczenia chwastów pozwoli na lepsze „oddychanie” systemu korzeniowego.
  • Wycofanie nowej odmiany miało na celu ułatwienie pracy winiarza. Jest. Struktura winorośli krzak Marquette pozwala jakościowo przycinania i formowania roślin. Wykonując te czynności pozostawić otwory 35-40.

opinie

Sądząc po opiniach winogron Marquette, można znaleźć dowód, że hodowcy obiecanej. Naprawdę mróz. Duży nacisk w przeglądzie jest fakt, który ma doskonały smak wina wyprodukowanego z winogron jagody Marquette. Niektórzy uważają, że problem jest zbyt intensywny wzrost roślin. Za to trudno mieć czas do tworzenia krzaki jak chcesz. Niektóre pędy wspiął się na dach altanie. W położeniu pionowym, mogą osiągnąć 3 metry.

Porady winiarzy

Wielu winiarzy praktykować wino do gotowania w domu. Tacy ludzie powinni zwrócić uwagę na radach rolników, które ściśle zaangażowane w produkcji wina i już otrzymanych wino z winogron Marquette.

jego sprawa, eksperci zalecają napoje uzyskiwanie z cukru resztkowego. nasycenie wyjścia wino i nie zbyt mdłe. Nie ma informacji, że dana odmiana jest w połączeniu z mniej słodkie jagody. Należy pamiętać, że im bardziej słodkie winogrona, tym silniejsze będą uzyskane od niego napoju.

Również starzenia wina w dębowych beczkach sprawia wymagane wino dobra struktura i koncentracja.

Doświadczeni technolodzy nie zaleca się narażać niszczenie kości podczas ciśnieniem jagód. To znacząco wpływa na smak wina. przedstawi nieprzyjemne gorzki smak.

Wina gronowego pozostawia Marquette wykończenie wiśni, czarnej porzeczki i jeżyny.

Kupić rośliny wyłącznie od dostawców posiadających licencję.

wniosek

Gatunek Marquette winogrona – wielkim dobrodziejstwem dla rolników, którzy żyją w niestabilnych obszarach klimatycznych. Kultura również przydatny w ogrodzie dla tych, którzy lubią angażować się w wino domowej roboty. Odmiana ta należy zwrócić uwagę także dlatego, że jego owoce mają wszystkie niezbędne właściwości do produkcji alkoholu jakości. Wino z tej odmiany winogron, bardzo piękny i jasny.