349 Shares 8937 views

scyntygrafia kości

Postęp nie stoi w miejscu. Jeśli kiedykolwiek uzdrowiciele i lekarze zdeterminowany niż Pani osoby jest chory, tylko na jego wygląd, nowoczesne lekarze dostępne są znacznie bardziej precyzyjne, wysokiej jakości i skuteczne metody badania pacjenta. Uzyskać co najmniej procedury takie jak scyntygrafia kości ….


skanowanie kości, to jest takie samo – skan kości lub kości scyntygrafii, stosuje się, gdy jest to konieczne, w celu określenia stanu zapalnego (spowodowanego przez guz lub infekcji) albo ukryte, niewidoczne pęknięcie kości, która nie jest widoczna na promieniowanie rentgenowskie.

scyntygrafia kości wykonuje się w następujący sposób: w przygotowaniu do zabiegu, mała liczba mężczyzny substancję podaje się dożylnie przepuszczający promieniowania rentgenowskiego. Jest to w rzeczywistości, cały preparat. Nie trzeba przerywać przyjmowania leków, a jeśli nie masz żadnych ograniczeń, nie ma potrzeby martwić się na koszt posiłku – jest to możliwe. Jednak po wprowadzeniu substancji nieprzepuszczalnego dla promieni rentgenowskich i przed skanowaniem zaleca się pić dużo.

Trzy godziny później, a skanowanie rozpoczyna się natychmiast, podczas którego dana osoba jest umieszczona w skanerze, który odbywa zdjęć. Zdjęcia pokazuje szkielet człowieka, gdzie niektóre z kości wyglądają trochę ciemniejszy, a niektóre – trochę lżejsze. Jest to rodzaj gry w „hot-zimno”. Ciemne obszary – „gorący”, a możliwe jest, że to jest miejsce, gdzie leży źródło choroby. Jaśniejsze obszary – „na zimno”, mogą one odzyskać.

skan kości – bardzo czuły test do wykrywania nowotworów, obecność zakażeń i złamań, co przejawia się w postaci wysokiego poziomu przebudowy kości (proces obrotu kostnego). Co więcej, za pomocą scyntygrafii kości można określić nawet, czy pęknięcie kości ze starych lub nowych, i czy leczyć się w czasie, czy też nie.

Jednak nie ma skany kości i minus: procedura ta nie może ustalić, co dokładnie zostanie pokonany w obrazie. Jest to guz? czy infekcja? Liv złamania kości? Dlatego scyntygrafia kości jest zwykle stosowany w połączeniu z innymi metodami badania pacjenta, na przykład razem z komputerem lub tomografii rezonansu magnetycznego. Takie podejście pozwala nam nie tylko do określenia obszaru, ale także jednoznacznie określić przyczynę porażki.

Co więcej, badania te uzupełniają się nawzajem doskonale. Chodzi o to, że promieniowanie rentgenowskie i wyniki tomografii pokazują tylko strukturę kości. Z kolei scyntygrafia kości ocenia kondycję kości z funkcjonalnego punktu widzenia. Jest to szczególnie przydatne w przypadkach, gdy choroba nie zmieniła strukturę kości, ale mają negatywny wpływ na jego funkcji, ich zniekształcania.

Na przykład, szkielet jest bardzo użyteczny w przypadku skanowania:

  • Rozpoznanie zapalenia szpiku i kości (zapaleniu szpiku i kości) sąsiedniej;
  • diagnozowania zaburzeń stresu;
  • podczas pracy z chorymi na raka, scyntygrafia kości pomogą ustalić, czy nowotwór rozprzestrzenił się do kości, czy nie. Co więcej, w tym przypadku szczególnie zaleca się przejść takie badania, a jednocześnie stan wszystkich kości w organizmie będą analizowane;
  • w diagnostyce idiopatycznej ból w kościach.

Dla wszystkich swoich zalet, szkieletowe scyntygrafia jest również stosunkowo bezpiecznym zabiegiem. Skutki uboczne są rzadkie, ale ryzyko dla skanowania mały szkielet. Te same działania niepożądane, które nadal mogą wystąpić u pacjentów, którzy są zwykle łagodne i nie są niebezpieczne – mały niż nudności i wymioty. Istnieją jednak pewne ograniczenia. Tak więc, na przykład, kobiety w ciąży przed scyntygrafia kości jest wysoce zalecane, aby najpierw skonsultować się z lekarzem.