575 Shares 1477 views

Piła gazobeton: opis, typy, instrukcje użytkowania

W budowie obecnie coraz częściej wykorzystywane lekki beton komórkowy, jako jeden z jej gatunków stoi napowietrzona. Często podczas pracy z tym materiałem jest konieczne jego cięcia. Aby szybko i sprawnie obsługiwać pracę, trzeba będzie piłę na gazobetonu.


Wybierając się do tego narzędzia, trzeba przyjść, biorąc pod uwagę intensywność, z jaką zamierza korzystać z urządzenia. Ważne jest, aby zwrócić uwagę także na rodzaj zasilania, szybkości i wielkości skoku ostrza tnące, jeśli chodzi o przechowywanie lub modelu sieci. Jeśli potrzebujesz piłę na betonie, ważne jest, aby podjąć decyzję w sprawie konieczności stosowania dodatkowych funkcji.

Opis instrumentu

Jednym z najczęściej do pracy z betonów gazu są teraz Pilarki, w których element tnący jest wykonany z hartowanej frezów. Na ich powierzchni są stosowane do lutowania pobedita. Taki sprzęt jest lepiej przystosowane do pracy z resztą Gazoblok. Czasami narzędzie wirnika wykonane z węglików spiekanych, która zawiera stop kobaltu i wolframu monowęglika. Materiały te są odporne na korozję.

Jak pokazuje praktyka, narzędzie z powyższym dodatek będzie inna wysoka trwałość. Piła beton komórkowy może być również klasyfikowane na podstawie ich zdolności do wykonywania pracy z intensywnym lub umiarkowanym obciążeniu. Dlatego ważne jest, aby zapytać przed zakupem konkretnego modelu, zawodowe lub domownicy pili przed sobą.

Te przykłady wykonania mogą być jednorazowe lub elektryczne. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę długość narzędzia tnącego. Optymalnym rozwiązaniem dla betonów gazu z urządzenia, przy czym długość elementu tnącego, który zmienia się od 28 do 32 mm.

Główne odmiany nozhovok do gazobetonu

Jeśli potrzebujesz piłę na betonie, trzeba określić kolejność, jaką dla ciebie więcej niż inni. należy przeznaczyć m.in.

  • Piły;
  • piła ręczna;
  • piły taśmowe;
  • Pilarki.

Pierwszy typu charakteryzuje się wysoką wydajnością i nakładając wystarczającą nośność. Jednak zasięg instrumentem być ograniczone do długości przewodu. Więcej bateria narzędzie mobilne i łatwe wypije. Jego pojemność nie będzie tak wielka, ale cięcie betonu komórkowego mogą być wykonywane na placu budowy w dowolnym miejscu. Wśród zalet tych urządzeń powinny być wykonane do pracy w miejscach o ograniczonej przestrzeni.

Jeśli chcesz użyć sprzętu codziennie przez 6 godzin lub więcej, należy wybrać profesjonalną piłę, ale będzie mieć imponującą masę, ale jej żywotność nie może być porównywana z innymi gatunkami podobnymi urządzeniami. Płacić za takie jednostki będą miały więcej. Na przykład, 397s marka piła DeWalt DWE koszt konsumenta 27 000 rubli.

Opis i instrukcja taśma nozhovok

Piła ręcznie według betonu komórkowego ma większą grubość w stosunku do narzędzia do obróbki drewna internetowej. Klasyfikować instrumenty te mogą być na jedną ręką i oburącz. Z zamkniętej metalowej taśmy, można wyciąć betonu, za pomocą taśmy Piła. tech stopy wykorzystywane do produkcji.

Wielkie zalety to możliwość regulacji wysokości i imponującą wydajność. Element tnący będzie w stanie wykonać postać i podłużne cięcie. Taka piła na beton komórkowy, którego cena wynosi 10 900 rubli., Jest oferowany do sprzedaży w modelu „Zubr ZPL-350-190”. Jeśli masz codziennie do pracy z dużą ilością materiału, najlepiej jest wybrać profesjonalne jednostki, których koszt może wynieść od 300 000 rubli.

Dlaczego wybrać piłę taśmy

Piła taśmowa betonu komórkowego z pobeditovymi spiekanym zwykle stosowane w przypadku dużej ilości konstrukcji. To urządzenie jest większa wydajność w porównaniu do ręcznego narzędzia. Piła taśmowa pozwala wygładzić cięcie, który jest wymagany podczas układania produktów na klej.

Wydajność jest około 20 razy wyższa niż w przypadku narzędzi ręcznych. Wynika to z faktu, że z bloczków gazobetonowych będzie można wyciąć z kilku kawałków. Wstęga jest często wykonana z węglika, a wysokość od powierzchni roboczej może być regulowana przez użytkownika.

Opis piła szablasta

Tłokowych elektryczną tarczy piła jest beton, który służy jako element tnący. Wykonuje ruchu obrotowo, a ostrze nieznacznie podniesiony podczas suwu powrotnego. Ta forma przypomina elektryczną piłę wiertniczą lub wyrzynarki.

Wyposażenie to ostrze tnące ruchome w ilości 2 części, a drugi jest zamocowana, znajduje się w środku i jest używany w celu wzmocnienia punkt cięcia. W roli najważniejszych zalet tego urządzenia wykonuje wysoką precyzję cięcia, to wyraża się w przód stabilnego cięcia. Dość często takiego sprzętu w porównaniu z pilarką, ale najpierw zapewnić większą dokładność cięcia, a co do szerokości cięcia, to będzie mniej.

Instrukcja obsługi piła betonu komórkowego

Jeśli jesteś w obecności jedynie ręczną piłą na betonie, należy spróbować przeciąć materiał z nim. Jak pokazuje praktyka, te manipulacje są bardzo podobne do tych, w których stosowany jest drewno. Aby rozpocząć wykonywanie oznaczenia na bloku, grafit mogą być wykorzystywane do tego celu.

Zwłaszcza do cięcia gazoblokov w sklepach można znaleźć miejsca, które umożliwiają wykonywanie cięć tylko na jednej etykiecie. Obszar ustawić w odpowiednim miejscu, dopiero można zacząć pracować z piłą. Ważne jest, aby upewnić się, że narzędzie nie jest pozostawiony na bok. Po manipulacje są kompletne, należy sprawdzić, czy rogi zostały rozdrobnione, pozwoli to na rodzaj pracy na błędy, po raz kolejny, aby uzyskać więcej bloków o gładkich krawędziach.