389 Shares 1232 views

Nowy Atos. Jaskinia w Abchazji: adres, godziny otwarcia, zdjęcia

New Athos – popularny nadmorski kurort, który znajduje się na północny zachód od Suchumi (21 km). Jest to bardzo malownicze miejsce z Abchazji. Wzgórza, na którym znajduje się miasto, pokryte pomarańczy, cytryny, mandarynki i gaje oliwne.

Po drugiej stronie kurortu rozciągnięte cyprysowego alei, rozkosz przybrzeżna oko z laury i palmy, banany, Magnolia, eukaliptusa i oleander. Oto stawy i otoczony wierzbami płaczącymi. mountainsides cover drzew liściastych – buk, grab, dąb i inne. Ale większość turyści są zainteresowani w jaskiniach w New Athos.

Z dziejów miasta

W IV wieku na Iberyjskiego górskich Abchazji zbudowali twierdzę, który został nazwany Anakopiya. Po zjednoczeniu Gruzji w XI wieku Anakopiya stał się jednym z największych ośrodków morskich. Jednak w XIV-XVII wieku, podczas feudalnego rozdrobnienia Georgia Anakopiya stracił swoje znaczenie gospodarcze i polityczne.

Odrodzenie miasta nastąpiło w 1874 roku, kiedy tu przyszedł ze świętej góry Athos (Grecja) mnichów. Rząd carski pozwoliło im ustawić się w Abchazji siedziby. Następnie, u podnóża gór iberyjskich, zbudowano Athos klasztor, który później stał się jednym z największych miejsc kultu Kaukazu. A utworzonym wokół osady z domów mieszkalnych, kościołów, „chambers, parki i ogrody został nazwany New Athos. Nowoczesny kurort, jak wiemy, pojawiły się na początku XX wieku na miejscu dawnej osady monastycznej.

Athos jaskinia

Utrzymuje wiele tajemnic starożytnego Abchazji. Cave (New Athos), zdjęcie, które widać poniżej, jest jednym z największych w kraju. Znajduje się na zboczu gór Iberyjskiego. Jest to ogromna jama Kras. Jego objętość wynosi jeden milion metrów sześciennych. Jaskinia znajduje się w pobliżu klasztoru o tej samej nazwie. Jego długość – około 1900 m, maksymalna głębokość przekraczającą 180 metrów.

Historia odkrycia

Uwagę mieszkańców od czasów starożytnych przyciągał ogromną dziurę na zboczu góry Iberyjskiego. Dobrze ze stromymi ścianami nazwali „dna.” Przez długi czas dzielni ludzie, którzy nie ośmieliłby się tam iść, nie jest to.

Pierwszy na niebezpiecznych pochodzenia postanowił mieszkaniec Givi smir. Jednak bez specjalistycznego sprzętu nie udało mu opadają na dno. W celu zbadania „otchłani” wyprawę Została założona w 1961 roku. Pokonywanie przeszkód na swojej drodze, cztery atak jako część Arsene Okrodzhanashvili, Zurab Tintilozov Givi Smir i Boris Gergedava dół do dna.

Ogromna warstwa gliny, które pokryte podłogi i ściany studni, wydawałoby się, że mówił o końcu otchłani. W każdym razie, to co skończyło inne jaskinie New Athos. Nagle, w jednej z małych otworów naukowcy poczuła silny ciąg powietrza i odważny z kolei ściśnięte do przodu. Ciemność połknięcia światło latarni. To wskazuje na wielkie, niespotykaną w tej dziedzinie objętości podziemnych. Więc jaskinia w Nowym Athos (Abchazja) została otwarta.

Podczas pierwszej wyprawy nastąpiło następnego. odkrywcy jaskini odwzorowane jaskinię, zebrano ogromną ilość materiału naukowego, film został nakręcony. Lata ciężkiej i niebezpiecznej pracy często wymagane w celu zapewnienia, że istnieje inna wyjątkowa atrakcja na wybrzeżu Morza Czarnego, stworzony przez naturę i ludzi.

Turyści przybywający do Jaskinia Nowoatońska został udostępniony do publicznej wiadomości w 1975 roku. Dziś otwarto dziewięć sal, każdy dzień może być częścią grupy objazdu, aby odwiedzić sześć z nich. Dwa więcej można zobaczyć tylko raz w tygodniu. Jeden pokój jest nadal zamknięty dla zwiedzających, ponieważ jest przeznaczona na pokrycie kosztów badań i prac naukowych.

podziemna droga

Dziś tysiące turystów odwiedza Nowy Atos. Jaskinia jest koniecznie częścią ich przewodnikiem. Zapoznanie się z tajemniczej awarii zaczyna ze specjalnym systemem transportowym, która rozpoczęła się przed otwarciem jaskini dla publiczności.

Zgromadzeni grupa samochodów są zaproszeni do podjęcia kolejki wąskotorowej, która będzie na nich jeździć po korytarzach i zrobić przystanek pośredni w hali „Abchazji”. Droga jest całkowicie zelektryfikowana szyny są pod stałym napięciu (300 V). Po przybyciu pociągu na stacji trzeba wychodzić do turystów z przeciwnej strony, a następnie będziesz mógł wejść do samochodu.

Drzwi Samochód transportu podziemnego otworzyć ręcznie. Długość drogi – około dwóch kilometrów. Łączna trasa objazdu metra wynosi 1,4 km. Metro obniża rating do głębokości 160 metrów.

wycieczka

Czas trwania wycieczki – pół godziny. Grupa jest zawsze towarzyszy przewodnik, który mówi o historii odkrycia jaskini, i, oczywiście, odrębnie dla każdej z sal.

Nowa jaskinia Athos (zdjęcia, nawet najwyższej jakości, nie jest w stanie przekazać ich wielkość i moc) różnią się o stałą, stosunkowo niskiej temperaturze (11 stopni), więc należy zabrać ciepłe ubrania. W niektórych miejscach w jaskini jest wilgotny, a zatem potrzebują wygodne, antypoślizgowe podeszwy butów.

hala

Jaskinia w Nowym Athos (Abchazja), jak już wspomniano, posiada osiem pokoi dostępne dla wizyt. Prawie wszystkie z nich mają nazwy (stare i nowe). W pierwszym pokoju, gdzie turyści przyjeżdżają ( „Anakopiya”), znajduje się mały niebieski jezioro „Anatolia”.

grotołazi Hall

Największa sala w jaskini. Wcześniej nazywano sala Muhajirs. Jest on nazwany na cześć grotołazów nazwa Instytut Vakhushti i pierwszych naukowców, którzy długo pracowali we wnętrzu góry.

„Sanki”

Poprzednio był nazywany gliny. Jest możliwe, aby zobaczyć jeziora, skały ilaste zamazane w których mieszkają małe skorupiaki, a wokół niego znajdują trehus nietypowe błędy, które nie mają oczu.

"Ayuha" (wcześniej – "Moskwa")

Ta hala krótkie i wąskie, zdaniem naukowców, był niegdyś koryto rzeki. Jego masywne łuki są pomalowane w różnych odcieniach szarości.

"Aphertsa" ( "Iberia")

Tutaj turyści wpływa na akustykę. Każdy dźwięk jest uzyskanie zaskakująco melodyjny. Zdarza się, że jest tu Chór Abchazji.

„Apsny» Hall

Były „Tbilisi” pokój urzeka swoim pięknem. Niezwykły widok na kamiennym wodospadem, który spada z wysokości jak, robi ogromne wrażenie. Jest to najwyższy pokój. Wysokość jego sufit osiąga sto metrów. Ten pokój nie jest musujące specjalną dekorację jaskini, ale to jest naprawdę piękne. Jest to zauważyć przez wszystkich, którzy odwiedzili Nowy Atos. Jaskinia tutaj przypomina pełnego majestatu, spokojny i potężnych gigantów, który zapadł w sen tysięcy lat. Blado i po prostu pomalować tę salę – brązowy gliny i szary szorstki kamień wapienny.

Geliktovy hala

Dostania się do pokoju, czujesz się jak w innym wymiarze. Gelaktity – edukacja, rośnie z sufitu, jakiś niewyjaśniony sposób nagle zwijają się lub rzucać się w różnych kierunkach niezliczonych procesów przędzy. Naukowcy wciąż studiując naturę ich wzrostu.

Aby docenić piękno podziemnego świata, konieczne jest, aby przyjść do Nowego Atosa. Jaskinia, każda z sal, która jest piękna na swój sposób, można docenić tylko wtedy, kontroli osobistej.

Duże znaczenie dla postrzegania, bez wątpienia, ma wystrój sal. Odgrywa muzyczne, różne kolory oświetlonych stalagmitów i stalaktytów. Zwiedzanie jaskiń pozostawia nażywsze wrażenia. Pawilon na miejscu z pamiątkami, które mogą być w pamięci wyjazdów kupić kawałki kryształów, stalagmity, stalaktyty, dysk z filmu o jaskini, pięknych kart.

Jak się tam dostać?

Się dość proste do Nowego Atosa. Z pobliskich miastach regularnie pojechać autobusem – bezpośredni i idące w kierunku Gudauta i Psou. Na centralnym placu Pitsunda i stacji kolejowej Suchumi są autobusy. Droga jest doskonała – w ciągu 20 minut będziesz w New Athos. Turyści muszą wysiąść na przystanku „Shell” i skupić się na widoczny z każdego punktu New Athos klasztoru.

Nowy Atos (jaskinia): harmonogram

Latem (maj – październik) Jaskinia czeka na gości codziennie od 9.00 do 18.00. Jesienią i zimą są wycieczki z przewodnikiem w środy i weekendy.

Nowe Athos (jaskinie): Podróżni

Zdecydowana większość osób, które odwiedziły jaskinię, że ta trasa będzie pamiętał do końca życia. Tutaj wpływa na wszystko od zwykłych majestatycznych salach podziemnych jaskiń. Przeplatają się formacje skalne, dobrze oświetlony, olśniewające.

Wielu powie, że interesująca historia przewodnika towarzyszy muzyka, imponuje. Turystom zaleca się każdemu, kto jedzie na wycieczkę, wziąć potężny aparat. Światło w jaskiniach nie wystarczy, i gatunki są po prostu wspaniałe.