169 Shares 5027 views

Afororia od "Mistrza i Małgorzaty". Cytaty

Ostatnia powieść "słońca" Michaiła Afanasievicha Bulgakowa przyniosła autorowi szczególną popularność i popularność. W tej pracy zbierane są wszystkie twórcze wyniki pisarza, do którego przeszedł przez całe życie. Filozoficzne poszukiwanie sensu, przeznaczenie swojego przeznaczenia – niemożliwe jest wyobrazić sobie wszystko bez Mistrza i Margarity. Cytaty zadziwiają i zadziwiają swoją zdolnością i trafiają dokładnie w cel. Fani artysty MA Bulgakova łatwo je pamiętają. Cytaty z powieści "Mistrz i Małgorzata" wypełniają ironię, istotną mądrość i różnorodność wyborów, które codziennie robimy.


"Tchórzliwy, bez wątpienia, jest najstraszliwszym"

Te słowa są wypowiedziane przez Jeszua Ga-Nozri – filozofa, włóczęgę, którego Poncjusz Piłat wykonuje dla wspomnianej prawdy, ponieważ nie jest on gotów słyszeć i zaakceptować. Ludzie najchętniej ze swojej tchórzostwa angażują się w swoje życie, które później gorzko żałują. Stało się to z piątą prokuratorem Judei. W czasie egzekucji Jeszui już wiedział, że popełnił błąd, ale nie mógł tego poprawić – było za późno. Wcześniej bał się zniszczyć jego reputację, martwiąc się o jego imię. Po pewnym czasie najbardziej okrutny władca zgodzi się "zepsuć jego karierę".

Bez "Mistrza i Małgorzaty", które zaskakują zaskakują nas i zadziwiają, nie da się wejść w kontakt z siłami ciemności i światła tak pełnymi i wielostronnymi, jak to się dzieje w książce. Druga taka powieść nie istnieje.

– Prawda jest taka, że masz ból głowy. I tyle, że myślisz o faintheartedly śmierci "

Yeshua Ha-Nozri pozostaje wolny podczas przesłuchania Poncjusz Piłat, nie zmienia się. Z tego, nie zdając sobie sprawy z tego, prokurator Judei zaczyna go szanować. Jeszua jest silną, pełną osobą, która nie kłania się przed ludźmi, którzy mają władzę i nie jest gotowa zadowolić kogoś, nawet ze względu na ich zbawienie. Młody człowiek wierzy w jasne zmartwychwstanie, w tym, że jego dusza nie zginie, ale żyje.

W rzeczywistości wiele osób jest gotowych poświęcić się normom i zasadom społecznym: cierpią z powodu niewłaściwego harmonogramu pracy w celu otrzymania wynagrodzenia i innych niedogodności. Niewielu siebie zwraca się do poszukiwania lepszego rozwiązania, po prostu idź z przepływem. To podejście do życia nie może być nazwane poprawnym, ponieważ ludzie zwodzą się i oszukują innych.

"Mówimy z Tobą w różnych językach, ale nie zmienia się to z tego"

Jedną z najjaśniejszych powieści XX wieku jest Mistrz i Małgorzata. Cytaty z książki przyciągają uwagę czytelnika, fascynują go niezwykłym i pięknym. Pamiętamy je od wielu lat po przeczytaniu i często używamy ich w swoim wystąpieniu we właściwym czasie.

Bulgakow podkreśla, że nie ma znaczenia, jak nazwać zwykłe rzeczy – ich istota z tego nie może się zmienić. Nawet wrogowie mogą porozumieć się między sobą, jeśli nie przerywają się nawzajem i wszyscy zaczynają wprowadzać w słowa sens, który jest dla niego zrozumiały. To samo działo się z bohaterami powieści Michaiła Bulgakowa. W chwili, gdy Levy Matvey przychodzi do Volanda, aby prosić o Mistrza i Margaritę, ciemne i jasne strony łączą siły na krótki czas, aby rozwiązać ważną kwestię. I znowu każdy idzie do jego boku. Styl "Mistrza i Margarita", cytaty z powieści są oszałamiająco piękne.

"Nieszczęśliwy człowiek jest okrutny i nieaktualny. To dlatego, że dobrzy ludzie go okaleczili "

Nikt nie przychodzi na ten świat, jest zły i okrutny. Dziecko, gdy się rodzi, jest gotowe odpowiedzieć z miłością na ciepłe uczucia matki i ojca. Czasami zdarza się, że zamiast pozytywnych doświadczeń osoba otrzymuje tylko negatywne przejawy. Przez chwilę będzie cicho czekać na lepszy stosunek i uważny stosunek do siebie. Jednak stopniowo odbywa się reakcja obronna i zdaje sobie sprawę, że musi działać inaczej.

Z tej osobistej tragedii rodzą się okrutne narody, którzy nie wiedzą, co to jest współczucie i współczucie. Bez "Mistrza i Małgorzaty", cytatów, z których przecięto pamięć, czytelnik nie był tak przepełniony zrozumieniem dobra i zła.

"W końcu myślisz! Jak możesz być martwy? "

Więc wykrzykuje Azazello, ten sam upadły anioł, demon, który pomógł bohaterom zjednoczyć się. Bardzo dużo bierz na życie zewnętrzne błogosławieństwa i przyjemności. Trzeba dbać o rozwój własnej duszy, a nie tylko gromadzić bogactwo, kupować domy i samochody. Powieść "Mistrz i Margarita" jest naprawdę wyjątkowa. Cytaty o Margaricie, jak te podane tutaj, pomogą czytelnikom zrozumieć wartość i znaczenie życia. Każdy z nas prędzej czy później jest zadawane takie trudne pytania.

Jednym z najbardziej popularnych dzieł literatury współczesnej jest oczywiście Mistrz i Margarita. Cytaty z książki są wielostronne i głębokie, zawsze dokładnie odzwierciedlają prawdę.