603 Shares 8016 views

Możemy świętować 40 lat kobiety? Przesądy związane z tym dniem

Urodziny – jeden z najbardziej ekscytujących wakacji w roku. I, oczywiście, postanowił świętować rocznice szybki triumf. Ale wiele osób interesuje się pytanie, czy możemy świętować 40-letnie kobiety. Po tym wszystkim, istnieje wiele przekonań i uprzedzeń, które hamują uczcić tę datę.


Możemy świętować 40 lat kobiety?

W rzeczywistości, 40-letnia rocznica ta otoczona jest tajemnicą. Uważa się, że w każdym przypadku jest to niemożliwe, aby uczcić ten dzień. ludzie ezoterycznych i przesądni prostu dać dziesiątki najróżniejszych wyjaśnień, że jakoś zakazanych zorganizować uroczystość w tym dniu. Niektórzy ludzie uważają, że jeśli mocno otwarty uwaga czterdziestym urodziny, może to doprowadzić do straszliwego nieszczęścia w jubileuszu życia.

Więc to jest możliwe, aby świętować 40-letnie kobiety? Czy istnieją dowody z najstraszniejszych bolączki że jeśli złamać tę niepisaną regułę? Odpowiedzi na te pytania będą interesujące dla wielu.

40-lecie i kultura ludów starożytnych

W rzeczywistości nie wszystkie narody numer 40 został uznany za zły znak. Na przykład, Słowianie do 40 szesnastkowego systemu numerycznego. Ponadto, „czterdzieści” był miarą ilościową.

Jeśli kopać głębiej i myśleć o starożytnych cywilizacjach, takich jak Grecja i Rzym, to jest możliwe, aby dowiedzieć się, co 40-lecia obchodzi ludzi w kręgu bliskich przyjaciół. 40 lat to moment świcie siły i inteligencji, ale w tym samym czasie i na początku starości i koniec. Faktem jest, że w tych dniach ciągłych wojen szczęście nielicznym udało się przetrwać przez ponad pięćdziesiąt lat. Niektórzy ludzie uważają, że nie ma potrzeby, aby zwrócić uwagę na starość.

Oczywiście, w tej chwili, wszystkie te argumenty nie są znaczące. Dzięki rozwojowi medycyny średni wiek osoby jest znacznie zwiększona.

40 lat z punktu widzenia religii

Wiele osób na pytanie, czy możemy świętować 40-letnie kobiety odnoszą się do religii. Po tym wszystkim, nie jest tajemnicą, że liczba 40 jest bardzo ważne dla historii i tradycji chrześcijańskiej. Na przykład, uważa się, że to jest czterdzieści dni dusza człowieka po śmierci, aby wędrować po ziemi. I Żydzi wędrowali przez czterdzieści lat na pustyni, Iisus Hristos był na pustyni przez 40 dni. Wiele dni trwał potop.

Kobiety po porodzie przez czterdzieści dni, Zakazane odwiedzić świątynię – dopiero po tym okresie, to można uznać za czyste.

Tak, ten numer jest ważny w religii. Ale te fakty nie wyjaśniają zakazu urodziny.

Druga strona

Warto zastanowić się, a druga strona problemu. Tak więc, wszystkie z powyższych zdarzeń, w taki czy inny sposób, kończy się dobrze (nawet powódź jako symbol oczyszczenia z grzechu i stworzyć nowy, lepszy świat).

Ponadto chrześcijaństwo zabrania wszelkiego rodzaju przesądów ludowych. Jeśli zapytać księdza o tym, czy kobiety są obchodzi 40 lat, to może być zaskoczony. Pomimo licznych odniesień do Pisma Świętego, Biblia nie zabrania, aby uczcić tę rocznicę. Co więcej, wiara w te znaki jest zdecydowanie potępiła.

Nawiasem mówiąc, jeśli jesteś zainteresowany na pytanie, czy kobiety świętować 40 lat, to należy dowiedzieć się o innej rzeczywistości. Początkowo było to zabronione, aby uczcić rocznicę imię człowieka – był uważany za punkt zwrotny dla silniejszej płci. Ale kobiety zasada ta nie dotyczy.

Dlaczego nie możemy świętować czterdziestej rocznicy? Ezoteryczny punkt widzenia

Niektóre nowoczesne magowie, czarnoksiężnicy i wróżek odnoszą się do numerologii. Ale liczba ta nie niesie wartość ujemną. Na przykład, numer 4 przedstawia tworzenie. 40 lat w numerologii stanowi rodzaj transformacji umysłu, zmiany w percepcji i perspektyw. Tak, czterdzieści lat – to jest ważne, ale to nie jest możliwe, aby świętować, nie ma informacji.

Niektóre ezoteryczna wiara połączyć z mistycznych właściwości kart tarota, gdzie liczba 40 odpowiada głównych Arcana „śmierci”. Karta oznaczony literą „M”, która jest równa liczbie 4.

40-lecie i tradycji innych narodów

Oczywiście, można zwrócić się do tradycji i kultury innych narodów. Na przykład, mieszkańcy Niemiec są mało prawdopodobne, aby nie słyszeli o takim przekonaniu. Ale w Japonii, numer 4 (w numerologii liczba 40 = 4 + 0) jest uważana za znak śmierci. Niektóre szczególnie przesądny wschodni mieszkańcy nie uczczenia czterdziestej rocznicy nie tylko, ale każdy dzień urodzenia, w którym cztery prezent. Inni nie chcą żyć na czwartym piętrze lub w domu pod numerem „cztery”. Dlatego też, jeśli zapytać, czy obchodzi 40-letnie kobiety Wschodu, możemy śmiało powiedzieć, że to wszystko zależy od tradycji i wychowania.

Są ludzie, którzy odwołują się do tradycji muzułmańskiej – są 40 lat dokładnie nie obchodzi … jak również wszystkie inne urodzin. W ich religii i kultury tej koncepcji nie jest. Nawet prorok Mahomet nie zauważyć tych dat. Sama uroczystość przeznaczyć środki wywyższyć się ponad Boga. Z drugiej strony, wiele rodzin muzułmańskich świętować urodziny w wielkim kręgu krewnych, ale bez muzyki i alkoholu, oczywiście.

Co się dzieje, gdy z okazji urodzin?

Oczywiście, wiele osób nie świętować swoje 40 lat. Dlaczego nie kobiety doceniają tak ważną datę? Uważa się, że w czterdziestoletniej milestone – punkt zwrotny. Zabawa w tym czasie może przyciągnąć uwagę siłę wyższą, a tym samym spowodować ich niezadowolenie.

Niektóre wróżek, ezoterycznych i przesądni ludzie zagrożeni strasznych chorób, nieszczęść i niewyobrażalny cierpiących przedstawicieli płci pięknej, które nie decydują się na wakacje. Nawet jeśli z dziewczyną urodziny nie stało, to tylko z powodu jej smutku przeszła do bliskiego przyjaciela.

Czy istnieją dowody takiego uszczerbku? Oczywiście, można znaleźć ludzi, którzy po czterdziestym urodzin napotkane problemy i nieszczęścia. Ale są też nie mniej niż ci, którzy radośnie obchodzone jako ważny dzień, i pozostał żywy i dobrze, wraz z wszystkimi bliskimi.

40 lat: wiek szczególnie fizjologia i psychologia

Teraz, gdy mamy uznać starożytne tradycje i przekonania, że byłoby miło, aby zapytać o opinię naukowców. Psychologowie twierdzą, że w dniu 40 lat? Dlaczego nie można obchodzić tę kobietę na wakacje? Czy naukowcy zgadzają się z tym punktem widzenia?

Natychmiast należy stwierdzić, że czterdzieści rocznicę – kamień milowy w zakresie fizjologii i psychologii. Po 40 latach zdrowia często zaczyna się pogarszać, a także zdrowia. Ciało kobiety przechodzi zmiany i przygotowuje się do nowego etapu – menopauzę (chociaż może przyjść dużo później), co sprawia, że niemożliwe jest mieć dzieci. Ponadto, często zaczynają wykazywać wiele chorób przewlekłych. Zauważalna jest siwe włosy, skóra nie jest tak elastyczna, pokryta małych zmarszczek – wiara w ich własnej atrakcyjności zaczyna się topić. Oczywiście, zmiany te nie mogą wpływać na stan psychiczny kobiety.

Z drugiej strony, o ten wiek jest rodzajem transformacji psychicznej. Człowiek staje się naprawdę dojrzałe. Kobiety często spojrzeć wstecz na ścieżce i oceny ich osiągnięć, przypomnieć błędu w ciągu 40 lat. Niestety, nie każda kobieta może pochwalić się naprawdę istotnych dokonań lub marzenia. Taka analiza jest dosłownie odcina grunt spod jego stóp, po przychodzi zrozumienie, że czas i okazja jest nie pozostawił tak wiele.

Wiele kobiet nie toleruje datę 40 lat. Świętować czy nie – sam zdecydować. Psychologowie twierdzą, że nie ma nic złego w tam uroczystości. Wręcz przeciwnie, dialog z krewnymi i bliskimi może pomóc uniknąć depresji. Z drugiej strony, prawa autohipnozy tutaj – jeżeli uważasz, że do zabawy przychodzi karę, to najbardziej prawdopodobne, aby uzyskać to, ty, i może przyjść w różnych formach.

Jak oznaczyć 40-letnie kobiety?

Co jeśli nadal boi się samospełniającą przepowiednią? W takich przypadkach, w rocznicę 40 lat, kobieta warto świętować w domu. Mówią, że ściany będą chronić rodzime urodzin negatywnej energii. Ponadto, zbierać tylko bliskich krewnych i przyjaciół – jeśli jesteś przesądny, nie jest konieczne, aby zorganizować imprezę z hałaśliwy kilkudziesięciu gości.

Niektórzy ludzie doradzają podczas uroczystości nie wspominając o jego przyczynę. Na przykład, toasty na cześć „na początku lat czterdziestych” czy „Pożegnanie z 39. rocznicą”. W najgorszym, można zorganizować jakiś motyw partii lub razem z okazji jakiś święty dzień. Nawiasem mówiąc, zawsze można przesunąć Partii następny dzień – to sprawi, wszystkie znaki i przesądy nieistotnych.

W każdym razie, nie należy polegać tylko na jednym przesądów – zacząć odkrywać różne punkty widzenia i dokonać odpowiednich wniosków. Mimo wszystko, większość objaśnienia znaków absolutnie nie dowodzi niczego, a niektórzy dosłownie „naciągane”.