373 Shares 5167 views

Jadalne owoce drzewa

Co my, mieszkańcy średnich szerokościach geograficznych, znana z palmami i owoców? W naszych sklepach mamy termin (już w postaci suszonych owoców i orzechów kokosowych). Ostatnio nazywamy nakrętki, chociaż nie są. Botanika nosić kokosy do jagód. Tak więc owocem bliżej arbuza niż orzecha laskowego, pomimo jego twardą skorupę. Ale są też inne drzewa owocowe, wśród kokosa i tamaryndowca. A także jadalne. Co? Będziemy rozmawiać o nich w tym artykule. A przy okazji, banany nie rosną na dłoniach i owoce są wieloletnie zioła. Tutaj takie oto tropikalnych cuda.

kokosowe drzewo

Kiedy Portugalczycy pierwszy raz zobaczyłem to drzewo jagody, nie mieli żadnych wątpliwości, że to jest – nakrętkę. Pyszne rdzeń mięsiste, ukryte pod twardą, jak drewno, muszli, przyciąga ich uwagę. Dla „kudłaty” włosy na owocu Portugalczyków ochrzcił go „coco” – „małpa”. Tak też się stało: w angielskiej granicą berry stał się znany jako kokosa. Aw rosyjskiej nazwy języka w dosłownym tłumaczeniu: kokos. Ojczyzna jagody naukowcy uważają, Malezji, gdzie owoce są doskonałe utrzymać się na powierzchni, prądy oceaniczne rozsianych regionów tropikalnych. Dlaczego palmy kokosowe nazywany jest uniwersalnym żywicielem? Ponieważ drewno jest cennym surowcem. Jej liście są wykorzystywane do chat dachowych. Owoc palmy kokosowej w różnych stadiach dojrzałości daje sok, mleko, masło, mięso smaczne. Gospodarstwo stosowany nawet twardą skorupą „orzechy”. Od niego zrobić różne produkty.

Kokos: uniwersalny „żywiciel”

„Hairy orzechy” są podstawą dobrego samopoczucia wielu ludzi na Pacyfiku. Gdy są one mniej niż pięć miesięcy, wewnątrz nich jest sok kokosowy. On kwaśno-słodki smak i doskonałe gasi pragnienie. Sok zawiera dużo składników odżywczych. W procesie dojrzewania w cieczy pojawiają się krople oleju roślinnego. Sok jest przekształcony w mleku. Ten aromatyczny, słodki emulsja jest powszechnie stosowany w kuchni, kosmetyki i medycyny tradycyjnej. Mleko w lewo „kwaśny” – okazuje się, że coś takiego kremu. Uczynić go i masło. Maksymalny okres zapadalności gdy owoc palmy kokosowej masy osiągnie połowę do dwóch kilogramów, miazga powstaje wewnątrz skorupy. Ona zdrapano ze ścian i przygotowanie z niego masę smacznych dań. W postaci suchej, to może być przechowywany przez lata. To – to samo kokosowy, którego używamy do uzupełniania ciasta.

palma daktylowa

Ten mały drzewo ma naukową nazwę Phoenix. Palma zaczęła uprawiać w starożytności – w Mezopotamii w IV tysiącleciu pne. W różnych regionach daje hybrydy i nie zawsze z owoców jadalnych. Co zwykliśmy jeść tam jest suszone owoce palmy Phoenix dactylifera. Ten przysadzisty krzew z pierzaste liście, które są oparte na metamorfirovany w ostre kolce. Owoce palmy daktylowej jest bardzo dużo kalorii (220-280 kcal na sto gramów). Ponadto, w postaci suchej mogą być długo przechowywana i transportowana. W Indiach od miejscowych gatunków palm silvestris Phoenix made „Tari” – słodkie wino. Ale Robel data Lao dając czarne owoce są uprawiane jako rośliny ozdobne. W Europie, na Wyspach Kanaryjskich rośnie Phoenix canariensis Chabaud. Jest wysoki – do 15 metrów – drzewo produkuje drobny owoc bursztyn.

brzoskwinia palma

Kolebką wysokie – do 30 metrów – drzewa jest dżungla z dorzecza Amazonki. Lokalne plemiona Indian dawna uprawiany tę roślinę, ponieważ nie tylko są jadalne owoce drzewa, ale również obrane łodygi. Liście używane są do schronisk dachowych. Nazwa naukowa dłoni – gasipaes Bactris i popularne – „Peach”, ze względu na okrągłą różowo-pomarańczowe owoce. Na podniebieniu, są oczywiście różnią się od owoców Śródziemnego. Oni wiszą długie skupiska stu sztuk. W skórki owoców jest cienka i puszysty słodkawy miąższ. Kamień jest duży, z spiczasta. Rodzime owoce są gotowane w osolonej wodzie na kilka godzin i pić z sosem jako dodatek, jak mamy – ziemniaki. Z miąższu również przygotować lokalną wódkę. Ponieważ suchawy, jest mielone i dodawane do mąki do wypieku inaczej. Jest tylko jedna wada w dłoni brzoskwini. Zebrać bogaty zbiorów trudne ostre jak noże, czarne i długich ramion w górnej części cylindra.

Dłoń Seszele

owoc drzewa z nazwą naukową Lodoicea maldivica prawdziwy mistrz. Dojrzewanie, osiąga on osiemnaście kilogramów wagi i wielkości jego imponująca – ponad metr w obwodzie. Nie można narzekać na mieszkańców i nieurodzaju. Stabilne około siedemdziesiąt takie ciężary przynosi dłoni Seszelach. Owoc jednak dojrzewa aż sześć lat. Ale nie powinniśmy czekać tak długo! W żywności spożywane owoców roczniak. Jest w tym wieku miazgi ma konsystencję galaretki, bo później twardnieje i staje się twardy jak kość słoniowa. Ten przysmak wcześniej bardzo wysoko cenione. Europejczycy zwany „nakrętka” kokos morski (coco-de-mer) i za nią zapłacić przez nos. Seszele owoców palmy obdarzony magiczne właściwości i uznane za panaceum. Nie mniej zaskakujące owoce i samo drzewo. W przeciwieństwie do palm kokosowych, seyshelovye elastyczności są w trakcie huraganu wiatr, jak kamiennych kolumnach. I zaczynają przynosić efekty, tylko osiągnięciem wieku stu lat. Kiedy zaczyna padać, pod okapem drzew palmowych ukryć seyshelovoy jako najbardziej wiarygodne dachu. liści tworzą rowki-vodoulavlivateli. Przepływy deszcz stoczy się sadzonki od łodygi, a następnie na niej korzeni.

palma imbir

Nazwa mówi sama za siebie drzewa. Tylko tutaj smak pierników nie mają drzewa owocowe, sypkich i włóknistą łuskę. Choć biedny suchawy jeść winogrona. W tym dłoni jest jedna cecha, która odróżnia go od innych. Na drzewie może być trzy lub cztery gałęzie. Każda z nich zakończona kształcie wachlarza liści, wśród których znajdują się kwiaty. Nie wszystkie z nich są przekształcone drzew owocowych bo palmy imbir są różnej płci. Tylko kobiety dać ludziom piękne wiązanki genialny jasnobrązowego owoców. W południowym Egipcie, drzewo nazywa się pojedyncza poetycki – „palm-dum”.

Asai

Drewno znajduje się na północy Brazylii, współczesnego stanu Para. Owoce z drzew palmowych acai są małe, okrągłe, jeden i pół centymetra średnicy. Jak figi, jagody występują w dwóch odmianach: zielony i ciemny fiolet. Na podniebieniu, przypominający maliny lub jeżyny z jasnym odcieniu orzechowego. Ale podkreśla korzyści płynące z jagód acai z innych drzew. Zawierają one taką samą ilość białka jak mleko krowie. Tylko garstka małych owoców jest w stanie zaspokoić głód dorosłego: wartość energetyczną w produkcie – 182 kcal. Wysoce nich, a zawartość żelaza, witaminy B i E jest bardzo niski poziom cholesterolu. Owoce z drzew palmowych Acai zaleca się stosowanie sportowców, ponieważ przyczyniają się do regeneracji mięśni, a także przepisać swoich pacjentów niedokrwistość. W jedzenia spożytego w świeżej postaci, i poddaje się obróbce cieplnej. Owoców sprawiają, likiery i wina, i nerki – sałatki.

Serenoa

To drzewo z Azji Południowo-Wschodniej, istnieją inne nazwy. Najczęściej nazywa karzeł lub pełzające palma. Drzewo owocuje wielkości 2-3 cm. Zewnętrznie pełzające owoce palmy przypominają duże oliwki. Saw Palmetto jagody są bardzo pomocne. Zawierają karoten, który pomaga poprawić ostrość widzenia. Ekstrakt z owocu tej rośliny są używane w leczeniu trądziku, a jako naturalny filtr przeciwsłoneczny. Mieszkańcy regionów, gdzie rośnie Saw Palmetto, jedząc owoc karłowatej palmy świeże, uznając je za afrodyzjak silna.