537 Shares 7737 views

Wołga: rośliny i zwierzęta, rzeki, opis, ekologii, ochrony. Co zrobić, aby chronić się Wołgi?

Volga – jeden z najbardziej znanych symboli Rosji, największa rzeka jest nie tylko kraj, ale cała planeta. Na rzece koncentruje się życie europejskiej części kraju, energia elektryczna jest wytwarzana i produkty rolne uprawiane są potrzebne w całej Rosji. Tu można odpocząć, ryby i żyć na stałe, ciesząc się wspaniałą przyrodę.

imponująca skala

Długość tej wielkiej rzeki – ponad 3500 km. Żywi wody 4-milionowa miasta, zablokowane cztery elektrownie, dała nazwę całego regionu. W ogromnej rzeki ponad 200 dopływów i jej dorzecze zajmuje trzecią europejskim terytorium Rosji. Przepływa przez lasy, stepy, góry i pół-pustyni. Na mapie kraju pokazuje, że Wołgi przepływa przez 15 podmiotów Federacji. Rośliny i zwierzęta rzeki jest wielka różnorodność: łąki, a także prawdziwy cud – pola lotosu, które są uważane za Rezerwat Biosfery UNESCO. W zalewowych Wołgi rośnie ponad 500 gatunków roślin, które są rozmieszczone na 82 rodzin.

Różne części rzeki

Z powodu dużej długości i różnym charakterze na kilka części warunkowo podzielony na Wołgi. Rośliny i zwierzęta rzeki są dość zróżnicowane.

Na Górnym Wołgą, gdzie miasto Rżewa, Twerze, Rybinsk, Jarosław, Kostroma i Niżnym Nowogrodzie, 4 sztucznie utworzonego zbiornika. Wszystkie z nich zostały utworzone podczas budowy elektrowni wodnych: Ivankovo, Uglich, Rybinsk i zbiornika Gorkiego.

środkowy Wołgi

W tej części rzeki pokonuje wszystkie Volga Wyżyn. Tutaj, w jej spadek 4 rzek, z których największa Oka. Tworzy się duży zbiornik Czeboksary Ges. Na terenie wzgórza przebiega dział wodny Wołga-Don, z których jedna część jest Wołgi. Rośliny i zwierzęta tworzą rzeki stepowy krajobraz tych miejscach. Jest to siedlisko niedźwiedzia brunatnego, wiewiórki i Martens wspólnym rysie i tchórz tajdze. Myśliwi szukają tutaj głuszca i głuszca. Miejscowe lasy przypominają tajgę, widać potężne sosny na każdym kroku.

niższy Volga

W dolnym biegu Wołgi wpada do Kamy, a rzeka staje się bardzo zamożnych. Zhigulevsk wodnej poprzedza zbiornik Kujbyszewie, dalej w dół rzeki, można zobaczyć Wołgograd.

Poniżej Astrachań zaczyna wyjątkowe miejsce – delta, w którym park narodowy, który jest znany z Wołgą. Rośliny i zwierzęta są rzeki w tym miejscu pod ochroną. wiele baz rybackich z całorocznego wędkowania znajduje się tutaj. Tutaj nie tylko do połowu jesiotra i podziwiać lotos kwitnących, ale również obserwować w ich naturalnym siedlisku pelikanów, żuraw biały i flamingi.

reżim wodny

Rzeka odbiera wodę z powierzchni prawie pół miliona kilometrów. Tryb rzeka Wołga zależy oczywiście od klimatu. Wpływają na niego i topniejący śnieg padać. Szerokość rzeki w niektórych miejscach do 2500 metrów. Głębokość na niewielkich obszarach nie spada poniżej 2,5 m. Oto opis rzeki Wołgi. Ale takich nie było zawsze: do budowy zbiorników, które regulują poziom wody na skałach może być nawet do 30 cm.

Lód jest ustawiona pod koniec listopada – początek grudnia reżim rzeka Wołga. Począwszy od nawigacji jest na początku kwietnia i otworem lodu w Astrachaniu – marzec. Cichy i płynny przepływ rzeki pochodzi z Morza Kaspijskiego.

cecha

W rodzaju rankingu najdłuższych rzek planety Wołga zajmuje 16-te miejsce, ale w Europie to nie ma sobie równych. Przez Kanał Wołga-Don łączy Morze Czarne z Morzem Azowskim i Morzu Bałtyckim z tą samą ścieżką. Morze Białe, Severodvinsk jest podłączony przez sieć rzeczną.

Nachylenie wodna jest niewielka – zaledwie 256 metrów od samego początku. Główną cechą rzeki (Wołga) w prędkości przepływu wody tak małe jak 1 metra na sekundę. Za godzinę w różnych miejscach rzeki pokonuje od 2 do 6 kilometrów. Cechy te pozwalają rozwijać wszystkie gatunki roślin i zwierząt.

Indeks „komfort” rzeki wśród żywych stworzeń – sum. Zwykła waga ryb – do 400 kg (w pozostałych przypadkach), ale są mistrzami, o wadze do sześciu ton.

Rzeka Wołga: źródło i usta

Majestatyczna rzeka zaczyna się od małego potoku w pobliżu miejscowości z głośnika zwanego Wołga-Górna. We wsi znajduje się w Wałdaj, sączyć zabierakowy drewnianą kaplicę.

Według rzeki Wyżyna Środkoworosyjska płynie gładko, a zwracając się do południa sprawia, niedaleko Uralu. Następnie jest on wysyłany do nizin Kaspijskiego i daje jej wody tytułowego morze. Wołga River – centralna arteria kraju.

Ma ponad 150 tysięcy rzek i strumieni Wołgi. Źródło i ujście rzeki – to własność prawdziwych ludzi, która karmić miast wilgoć i wsie. Na wodzie Wołgi rośnie cały ten kanał na ludzi w całej Rosji.

Taka inna ryba

To może być napisać całą wiersz, który jest co doświadczonych wędkarzy. Niektóre gatunki ryb żyją tu na stałe, a inne pochodzą z Morza Kaspijskiego. Okoń, leszcz, karp, kleń, leszcz ruffe i niebieski, biały oko i płoć, kleń, okoń i lipień – stałych mieszkańców rzeki. Stąd odwiedził Kaspijskiego jesiotra i jesiotr amerykański, biały łososia i śledzia.

Różnorodność ryb świat kręci. Najmniejsza ryba, która mieszka tutaj ma długość 2,5 cm. Ten granulowany pugolovka Co jest znany głównie ichtiologów. Ale na Beluga, dorasta do długości 4 metrów, wiedzą wszystko. O jakiego rodzaju ryb znaleziono w rzece Wołga, autorem wielu książek i podręczników.

W zatokach, kiełkujących roślin, gdzie najbardziej spokojny przez cały czas, czuje się dobrze karpia. W Astrachań na żywo czerwone ryby, uwielbiony Rosja dla całego świata. Ten jesiotra gwiaździstego i jesiotr, Cierń i słynny jesiotra. Volga śledź i karp lustro – najlepsza rozrywka dla mieszkańców i turystów. Dla wszystkich tych, którzy chcą pracować wiele baz rybackich, gdzie rzeczywiście można zobaczyć, jakie ryby można znaleźć w Wołdze.

problemy środowiskowe

Powierzchnia, która zbiera opadów Wołgi zajmuje 8% terytorium europejskiej części Rosji. Statystyki potwierdzają, że ujścia Wołgi jest określany jako pierwszy z dziesięciu najlepszych zanieczyszczonych rzek. Właściwie całe życie tych miejscach związanych z Wołgą, również ściągają tu wszystkie odpady. Jeśli ilość odpadów przemysłowych prowadzi do cięcia, odpady niezorganizowany – plagi rzeki. Ten nadmiar nawozów chemicznych i innych substancji agresywnych zmyte przez deszcz.

Co zrobić, aby chronić się Wołgi?

Każdy, kto jest zaznajomiony z problemami rzeki, jednym głosem mówią, że największe szkody dla wszystkich żywych istot generować moc turbiny. Są wściekłe przepływy i spadki ciśnienia, szkodliwe dla wszystkich żywych istot. Umierania planktonu, kijanki i wszystko inne niż rzece żyje.

Nawiasem mówiąc, ta sytuacja jest typowa nie tylko dla Wołgi. Jest to globalny problem dotyczy wszystkich głównych rzek w krajach rozwiniętych. Kwestia przetrwania w łopatkach turbin obchodzi zoologów i inżynierom na całym świecie. Masa ta jest poświęcona konferencji i sympozjów.

Nie tak dawno temu, naukowcy z Petersburga opracowała innowacyjny i prosty sposób, aby ocalać mieszkających w łopatkach turbin. Badacze sugerowali, wstrzyknięcie pod określonym ciśnieniem, w pożądanym stężeniu zwykłych pęcherzyków powietrza. Balony pochłaniania nadmiernego ciśnienia, wirowych i siły dośrodkowe. Wszystkie małe istoty przechodzi zrównoważonej mieszaniny woda-powietrze, pozostają nienaruszone.

Sposób wymyślił patent to, że technologia jest jasne. Ale w drodze realizacji nieprzeniknioną ścianą stał urzędników do przezwyciężenia ich obojętność nie jest jeszcze możliwe. Jest nadzieja, że zdrowy rozsądek i chęć do życia na żywej rzeki nadal wygrać.

piękne plaże

Banki Wołgi zainspirowało artystów i poetów na przestrzeni wieków. Skomponował i napisał wiele pieśni ludowe i poematy wielkiej rzeki. Wyczyn Stalingradu jest nierozerwalnie związana z Wołgą. Od tego czasu, każdy człowiek wie, że rosyjska Wołga wylądować tam na nas. Piosenki, filmy, wystawy, książki – wszystko to dało nazwę Russian River. Rezerwy i rekreacyjnych miasta, wsie i osady – wszystko to jest również Wołga.

W dziełach sztuki jest nierozerwalnie związane z charakterem rosyjskiej. Dusza rzeki, a jak człowiek: i hojność i życzliwość.

Dzisiaj banki Wołgi jest aktywnie rozwijany: wbudowany wsi domek z nowoczesną infrastrukturą, z pięknym widokiem na rzekę.