677 Shares 2187 views

Przenośne głośniki z radiem i karty flash: opis

Jednym z głównych kryteriów wyboru głośnika na poziomie amatorskim jest nadal rozmiar. Masywne kolumny na pewno wypełnić dużą Sound Room, utrzymanie przejścia częstotliwości amplitudy w całym zakresie. Jednakże takie urządzenia nie mogą wybrać się na spacer lub wycieczkę do kraju. Koncepcja systemów analogowych mobilnej muzyki, nie jest to pierwszy rok, ale w ostatnich latach ten segment zyskał niespotykaną popularnością.

Jednocześnie, użytkownicy szukają nie tylko kolumny, a model z szerokim zawartości funkcjonalnej. Dosyć popularna dziś jest przenośny głośnik z dysku flash USB i radiem, wraz z dobrą mocą. Takie systemy są obecne w linii wielu producentów, ale na początek jest do rozważenia cech i możliwości nowoczesnych urządzeń przenośnych.

Funkcje Głośniki przenośne

Instrument muzyczny tego typu jest stworzony z naciskiem na dwóch konkretnych różnic. Pierwszą z nich jest możliwość pracy na baterii. Takie modele są obliczane nie tylko do wykorzystania w innym pokoju i słuchać muzyki bez konieczności podłączania do gniazdka elektrycznego. Zgodnie z tym, przenośne radio i głośniki z pracy pamięci lub baterii lub akumulatorów. Dostępne USB skorzystają nie tylko możliwość podłączenia dysków Flash, ale również moc komputera. Ponadto, istnieją urządzenia, które łączą obie metody zaopatrzenia w energię.

Drugą cechą charakterystyczną różnica wynika z faktu, że systemy mobilne mają mały rozmiar w stosunku do stałych kolumn. Oczywiście, ma to wpływ na jakość dźwięku. z których żaden transfer klasycznych cech akustycznych mowy poza domem w rachubę. Jednak na tle konwencjonalnych kompaktowych słuchawki i odtwarzacze MP3, przenośne głośniki wyróżnia się na lepsze. Jeśli chodzi o innych parametrach i cechach, są trochę różni się od tradycyjnych modeli.

Kluczowe cechy

widmo częstotliwości będzie w dużej mierze określają podstawową zdolność akustyki. Górna granica może wynosić od 10 do 55 kHz. Dokładne i maksymalnie zbliżonych do naturalnych badaniu dźwiękowego sygnału wymaga, aby liczba ta była tak wysoka, jak to możliwe. Jakość odtwarzania w tym sektorze zależy również od liczby zespołów – najlepszy wybór wiąże się z obecnością trzech głośników. Niższy poziom częstotliwości jest odpowiedzialny za bas.

W przypadku modeli przenośnych głośników można odtworzyć od 20 do 500 Hz. Na rysunku poniżej, tym bogatszy będzie dźwięk. Wśród podstawowych cech każdego systemu muzycznego pojawia i moc. Już w radiu podstawa głośników przenośnych oraz subwoofer może zawierać kartę pamięci flash – kanał ten jest realizowany, a bas. Aby określić uprawnienia do rozważenia wskaźnik RMS, czyli wartość RMS. Zakres ten zmienia się od 1 do 150 watów.

Eksperci zwracają uwagę na stosunek sygnału i szumu. Po włączeniu regulatora głośności do maksimum, ale bez dźwięku, słychać szum tła. On musi wzrastać wraz ze wzrostem siły sygnału. Wartość ta waha się od 50 do 100 dB, a co więcej, tym lepszy dźwięk.

Radio i wsparcie dla pamięci flash

W tym przypadku, obecność tunera radiowego i wsparcie dla Flash Drive jest koniecznością, chociaż nie wszyscy producenci dostarczający taką akustykę funkcjonalną. Należy zauważyć, że systemy mobilne radiowe ograniczone tylko do pracy w paśmie FM. Jeśli chcesz grać w większym formacie, należy rozważyć możliwość synchronizowania urządzenia do innego przenośnego urządzenia, które obsługuje żądanym zakresie.

Teraz konieczne jest, aby przejść do innych urządzeń, które mogą obsługiwać tego rodzaju głośnika. Tak więc, przenośne głośniki z lampą błyskową zapewnia możliwość odtwarzania plików bezpośrednio z dysku wymiennym. Właściwie to możliwość zamienia sprzęt jest niemal muzyczny. Oprócz kija, na dysku twardym może być podłączony do systemu, aw niektórych modelach dostarczanych oraz gniazdo na karty pamięci SD.

dodatkowa funkcjonalność

Do komunikacji z innymi urządzeniami Bluetooth powszechnie stosowane. Moduł jest prosty w obsłudze i łatwy w użyciu, jeśli chcesz podłączyć urządzenie bez użycia przewodów. Jedną rzeczą do rozważenia przy zakupie modeli z tej technologii, to jest liczba obsługiwanych tagów. Liczba ta określa, jak wiele urządzeń może być związane z akustyką i szybko przełączać się z jednego do drugiego podczas pracy. Aby ułatwić synchronizacja z akustyki i modułów Bluetooth jest również wyposażony typu NFC, aby pomóc urządzenie kolega bezstykowa zrealizowane przez specjalny tag.

Podobne funkcje są wykonywane przez kanał Wi-Fi wraz z otwarciem i dostępem do Internetu. Dzięki tej opcji, użytkownik może bezpośrednio przesyłać strumieniowo muzykę z smartphone poprzez system głośników. Czy można założyć audycji radiowych za pośrednictwem usługi internetowej. Specjalnie dla fanów gadżetów Apple, niektórzy producenci oferują technologię AirPlay, która poprawia komfort dla organizacji współpracy pomiędzy dwoma urządzeniami.

Co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze?

Wydawałoby się, że zwykłe parametry selekcji podczas pracy może stanowić niespodzianki. Na przykład, wielu nie koreluje z masą głośnika dalszej eksploatacji natury. Jeśli chcesz model do użytku w biurze lub w kraju, to sprawia, że zasiłki dla wagi nie jest konieczne – duże głośniki zapewniają lepszą jakość dźwięku. Jeśli planujesz korzystać z systemu w naturze lub w trakcie chodzenia, kombinezonu Sven kompaktowe głośniki z niewielkich rozmiarów i wagi. Na wygodne słuchanie należy przewidywać i chronione przed hałasem, które wyposażone są w nowoczesne wzory, – taki dodatek nie pozwoli zepsuć wrażenie słuchania ulubionych utworów nawet podczas pracy w pobliżu telefony komórkowe i inne odbiorniki sygnału.

Nie będzie źle, aby zapewnić możliwość pracy i pasywne – czyli bez własnego zasilania. Wspominaliśmy już możliwość ładowania z portu USB po podłączeniu do komputera. Dodatkowo, przenośne głośniki z pamięci może wykonywać swoje funkcje w połączeniu z urządzeniami mobilnymi.

Model z Sven

Sven producent wdrożył koncepcję kompaktowego i łatwego w fizyczny adres akustyka modelu Boogie Ball. Kształt układu wielobarwny przypominający spłaszczoną piłkę, jest małe i łatwo – na drodze jego masa wynosi 600 g widmo częstotliwości zmienia się od 100 do 20000 Hz, a moc urządzenie jednokierunkowego wynosi 2,4 watów. Pod względem funkcjonalności akustyki Sven obdarzony niemal wszystkie cechy charakterystyczne dla współczesnego modelu. Ale jest też inna zaleta w tej wersji mobilnej kolumny – jest ceną. Producent wdroży tę akustykę w zaledwie 400 rubli. Jest oczywiste, że system jakości w tej cenie nie znajdziesz, więc powinien być przygotowany do pracy z kruchego kablem i słabej plastikowej obudowie. Pozostała część urządzenia jest optymalne rozwiązanie entry-level z obsługą USB do kija.

Oferta z Supra

Bardziej poważny wersja oferuje zdecydowane Supra przez Pas-6255. Chociaż zewnętrznie przypomina jedno urządzenie linia głośników samochodowych, może być używany jako uniwersalny system. Lista opcji obejmuje: dysk flash USB można podłączyć, tuner FM, gniazdo na CD-kartki, a także budzik i dyktafon. Co do parametrów roboczych, model jest stereo 5W zasilany baterią, bateria lub taki sam interfejs USB.

I zapewnia możliwość pracy ze słuchawkami za pomocą standardowego mini-jack Supra. Akustyka w tej wersji jest już szacowany w 1200 rubli. W zbiorczych danych nie jest zły, ale powinien być również przygotowany do różnych wad. Na przykład, istnieje slepnuschy ekranie słonecznym i niewygodnej menu nawigacyjnym. To rekompensuje te braki przyzwoity dźwięk, w szczególności, można usłyszeć żywe i szczegółowe bas.

Model JBL

Gdy firma oferuje bardzo przyzwoite przenośne głośniki Charge. Kiedy funkcjonalność i zrównoważony dźwięk tolerowany modelu warto niedrogie, które zapewniło jej sukces na rynku. Dzisiaj, przenośne głośniki JBL przedstawił wersję puls, który kontynuuje koncepcję Charge. Szczególne cechy tego systemu powinna zawierać dynamiczne oświetlenie, w którym wzięło udział wiele różnych kolorach. Podobne opcje na rynku obfitości, ale Pulse czuje odpowiedzialne podejście i wdrożyć trybów oświetlenia oraz charakterystykę większości svetopodachi który nie męczy oczu.

Zalety użytkowników urządzeń obejmują również ogólną jakość produkcji oraz optymalne ustawienie 5-godzinny czas pracy baterii dźwięk. Niestety, przenośne głośniki JBL z serii Pulse nie jest tania oferta. Jej ceną jest 8000 rubli. Ale model o oryginalnej konstrukcji i niezwykle kompetentnych iluminacji są zawsze popytu.

Głośniki od Sony

marka Sony oferuje przenośne głośniki w modyfikacji SRS-X5, które mają imponujący arsenał funkcji. Urządzenie waży ponad kilogram, ale jest zwarta. Natychmiast należy zauważyć jakości materiały, z których wykonane Ten przenośny głośnik. Opinie mówią, że atrakcyjny widok systemu i zabrudzonych powierzchni ciała zrobić ostrożny ze sprzętem. 3 przedstawia dynamikę wewnątrz całkowitej mocy 20 watów. Właściwie w jakości dźwięku i to jest główną zaletą tego systemu, oprócz połączenia z komputerem, odtwarzanie płyt CD audio i radiowych, a także synchronizację z urządzeniami mobilnymi.

Akustyka z Yamahą

Japoński producent jest duże doświadczenie w rozwoju projektorów muzycznych, więc kolumna z pamięci Memory Stick, NX-P100 otrzymał dobrze wyważonych właściwościach. Model ten jest zwarty wielokolorowy masy ciała 1,5 kg, które zawierały dwa głośniki szerokopasmowego. Akustyka zapewnia możliwość korzystania z interfejsu USB dla różnych celów, moduł bezprzewodowej i technologii NFC.

Należy zauważyć, że jest to jeden z kilku opcji, które oprócz funkcjonalności i jakości dźwięku, zapewnia dobrą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Ta kolumna do pamięci, które posiadają izolację wody z różnych punktów widzenia, to znaczy, że akustyka mogą być bezpiecznie stosowany na plaży.

Wersja z Philips

Philips jest znany również dla urządzeń przenośnych, w tym model podstawowy P9. Na platformie niedawno przyszedł linię kontynuacji w formie akustycznej Fidelio P9X. W porównaniu z poprzednią wersją nowością pozbył podstawki, dzięki czemu organizm bardziej zwięzły i generalnie atrakcyjne. Jeśli chodzi o jakość dźwięku modelu powinny być uważane za jedno z najlepszych w klasie. Fakt, że nie jest to po prostu przenośne głośniki z radiem i pamięci flash USB oraz system muzyczny z dwoma pełnymi głośników zasięg oraz parę głośników wysokotonowych. Oczywiście, nie jest to minusem w tej konfiguracji – wielkość i waga. Zobrazowaniu Fidelio nie można zabrać ze sobą na łatwy spacer, ale rekreacji na świeżym powietrzu jest optymalnie nadaje się do korzystania z tego modelu.

wniosek

Jak widać segment głośnik przenośny jest dość zróżnicowana. Prawie wszystkie obecne modele mogą pracować z interfejsem USB są odbiorniki FM i inne użyteczne dodatki. Ale najlepsze przenośne głośniki łączy optymalną jakość dźwięku i praktyczność użytkowania. Obecność potężnych głośników multi-band zapewnić godne tło muzyczne, a niezawodny i odporny na uszkodzenia materiałów i wykończeń chronić farsz technicznego przed wpływami zewnętrznymi. Niestety, te i inne małe rzeczy nie zawsze są realizowane przez producentów w jednym modelu, ale bilans jest nadal możliwe do znalezienia.