768 Shares 9549 views

Jak zrobić opryskiwacz do podlewania ogrodu własnymi rękami

Stawiając wszystko, czego potrzeba na swojej stronie, każdy chce się rozwijać dobre plony. W tym przypadku głównym problemem jest poprawne regularne nasadzenia podlewania. Problem zwykle polega na tym, że stale przychodzą do swojej ulubionej letniej rezydencji i woda nie jest możliwe. Jednak, aby znaleźć rozwiązanie tego problemu może być.

Co należy wiedzieć o podlewania?

Doświadczeni ogrodnicy odradzać podlewa się zimną wodą z kranu i artezyjskie dobrze. Jest to bardzo ważne dla dobrego wzrostu roślin. Więc upewnij się, że potrzebujemy beczek lub innych pojemników. Istnieje dość racjonalny sposób zorganizować nawadnianie. Dozownik służy przede wszystkim do podlewania ogrodu. Narzędzie to jest całkiem możliwe, aby samemu.

nawadnianie

Woda jest dostarczana do rośliny przez cały czas, w małych porcjach.

Istotą nawadniania:

 1. Do dostarczania wody do ogrodu (w ogrodzie, na trawniku, ogród kwiatowy) umieszczenie przewodu.
 2. Każdy ogród dokonywania wycinki. Konstrukcja ta jest nazywana kolektor rozprowadzające.
 3. Nawiewniki specjalne zainstalowane obok roślin. Woda System jest dostarczany w określonych porcjach lub w sposób ciągły przez kilka godzin.

Podlewanie dysz ma wyraźne zalety:

 • Taki system, zorganizowany przez ręce, będzie kosztować niedrogie. Można używać materiałów, które zwykle po prostu wyrzucić (np plastikowe butelki).
 • Woda nawilża liście i łodygi roślin, co wpływa pozytywnie na ich stan.
 • Powietrze powyżej gleby zwilżano, które w ciepła jest bardzo ważna.
 • Woda doprowadzana jest w niewielkich ilościach, w sposób ciągły. Dlatego, niezależnie od czasu trwania nieobecności na miejscu, ziemia zostanie zwilżona.

Opryskiwacz do podlewania ogrodu własnymi rękami może być kilka rodzajów:

 • Z plastikowej butelki.
 • Węży z tworzyw sztucznych.
 • Gruntowne układ z elementami produkcji przemysłowej.

Podlewanie z plastikowych butelek

Jednym z najprostszych – spray do podlewania ogrodu z plastikowej butelki. Najbardziej odpowiednia ilość butelek – 2-2,5 litra. Butelka musi być dobrze wypłukane. Następnie, aby otwory na swojej powierzchni, na jednym boku (ogrzewany igły lub paznokci).

Można również używać zwykłych długopisów plastikowych. Pomiar średnicy uchwytu na najcieńszej części na butelce i wiertło mniejszych otworów. Optymalne uczyni 5 otworów w trzech rzędach. Następnie uchwyt cięte o długości 5 cm i szczelnie umieszczony w otworze.

Aby podłączyć przewód do zasilacza butelki służy. Na pokrywie wywiercić otwór średnicy adaptera. Stosując klej silikonowy, bezpieczny zasilacz w pokrywie. Umieścić butelkę obok roślin, które wymagają podlewania. W związku z tym zapotrzebowanie na niektóre z tych projektów ogrodowych.

System węży

Należy zakupić niezbędne składniki:

 • Węże do tworzenia autostrad na całej długości łóżka.
 • Konkretne atomizery.
 • Odcinającego i podłączenie okucia: korki, zawory, trójniki.
 • zbiornik na wodę.
 • Stojak pod zbiornikiem wody.

Konfiguracja systemu:

 1. Węże rozprowadzać wzdłuż grządek i rzędów roślin. Pod koniec każdego zestawu czapki.
 2. Z teowników łączenia węży z linii zasilającej przewód, który jest połączony ze zbiornikiem wody.
 3. Sam zbiornik wody powinna być instalowane na wysokości nie mniejszej niż 2 metrów nad poziomem gruntu (w celu utworzenia koniecznego ciśnienia). Węże są za pomocą ciemnego koloru. Chroni to glony zatykaniu zakraplacz.
 4. Na całej długości rur i węży przewidzieć miejsce na otwory, które mogą być wykonane z gorącym szydło lub śruby. Są wstawić otwory nebulizatory.

Zrobiliśmy opryskiwacz do podlewania ręcznie.

Gruntowne system nawadniania

Na miejscu można zorganizować automatyczny system nawadniania. Sklepy sprzedają różnych komponentów i podzespołów, dzięki czemu system do zbierania własnych rąk jest łatwe. Przy planowaniu należy uwzględnić wymagania automatycznego nawadniania roślin. Odpowiednie nawadnianie, inni – tylko korzenie wilgoć.

Dla potrzeb systemu:

 • Konkretne atomizery (mikrodozhdevateli). Korzystne zastosowanie głowica, nie bardziej złożonych elementów – z Fogger (odpowiednie do szklarni).
 • Rury dostarczające wodę do łóżka. Jeden koniec rury połączonej z wodociągu. Na drugim końcu nasadki jest wprowadzone.
 • Start-złącza z nakrętką zaciskową do rur łączących, ochrona przed wyciekiem wody.
 • Armatura, zawory, kompensatory ciśnienia, trójniki i tym podobne. D.
 • Można zainstalować filtr jakości w celu zapewnienia długoterminowego funkcjonowania systemu na wylocie zbiornika.

Przed podnieść opryskiwacza ręcznego do podlewania ogrodu, wskazane jest, aby narysować elementy układu systemu na miejscu, aby dokładnie obliczyć czas nawadniania i dozowania wody. Ułatwi to pracę instalacji.

podlewamy trawnik

Bardzo dobrym rozwiązaniem – stosowanie rur polipropylenowych o koniec urządzenie rozpylające (spray) wody. Opryskiwacz do podlewania trawnika , można to zrobić.

Podczas obróbki powierzchni konstrukcji trawnika zestaw rur tryskaczy tak że pokrywa całą jej powierzchnię. Średnica rozpylania zależy od ciśnienia w wodzie zasilającej od konstrukcji tryskaczowej. Następnie, na głębokości 40-50 cm zakopać przygotowanego systemu. Końcówka sprayu są wyświetlane na powierzchni polietylenu przywiązany zapobiec wnikaniu brudu do rury.

Jeśli nie można kopać w trawnikach, przyczyni się do przenośnych zraszacze wody do nawadniania trawników. Inna opcja – używać opryskiwacza do nawadniania „Crazy Flower”. Taki system automatycznego nawadniania nie uszkodzić delikatną pąki, zioła, gleby i korzeni. Jest on zamontowany na wężu konwencjonalną i może być instalowany w dowolnym miejscu. Ponadto w takim dozowniku są bardzo piękne.

Można również kupić gotowe i automatyczny system nawadniania, a następnie odebrać go w jego własnym ogrodzie.