495 Shares 4854 views

Jak to zamieszkania dziecka po urodzeniu

Każdy człowiek powinien mieć swoje dokumenty potwierdzające jego tożsamość i miejsce zamieszkania. Nawet noworodek. Wielu rodziców nie przywiązują wagę do formalnej strony rzeczy na przestrzeni lat i nie przeszkadza, aby zrobić dzieciaka rejestracyjny, najwyraźniej zakładając, że adres rodziców stają się automatycznie adres dla dziecka. To tak jest, ale wszystko jedno zamieszkania dziecka po urodzeniu – jest koniecznością, ustalone przez prawo.


Gdzie zarejestrować dziecko?

Zabawne pytanie, dobrze, oczywiście, w domu moich rodziców! Ale nie wszystko jest takie proste. Rodzice nie mogą być ich domy, mogą być rozwód, jeśli nie w małżeństwie cywilnym, czy dziecko nie może mieć rodziców – niestety, nie jest niczym niezwykłym. Więc, jakie rozwiązania możliwego pobytu dziecka po urodzeniu? Jeśli on ma rodziców, zostanie on zarejestrowany w obu ojca lub matki. Z żyjących rodzice nie są dopuszczone do rejestracji dzieci do innych krewnych: dziadków. Jeżeli małżonkowie są rozwiedzeni lub prawnie żonaty, korzyści z pobytu dziecka do matki zapisany do. Mój ojciec, on też może być zarejestrowany, ale tylko na prośbę jego matki. W przypadku braku rodziców, dziecko może zostać zarejestrowany na opiekuna mieszkaniowym.

Daty i rejestracja

W tym momencie najbardziej oczywisty ospałość, a nawet nieodpowiedzialność młodych matek i ojców. Mam świadectwo urodzenia – i słusznie. W rzeczywistości, rejestracja konstrukcja musi być wykonane w terminie jednego miesiąca po wypisie ze szpitala i otrzymać certyfikat w urzędzie stanu cywilnego. W przeciwnym razie trzeba zapłacić karę, zarówno dla starych paszportów. Aby umożliwić dziecku wydano dokumenty na potrzeby biura paszportowego do przedłożenia:

  • Stosowanie matki lub ojca z prośbą o zarejestrowanie noworodka na jej / jego przestrzeni życiowej;
  • oświadczenie matki lub ojca dziecka zgody na rejestrację drugiego rodzica;
  • wyciąg z rejestru domu i uwagę;
  • metryka urodzenia;
  • Paszporty rodziców (kopie);
  • akt małżeństwa (jeśli są dostępne).

Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę jeszcze jeden niuans: zamieszkania dziecka po urodzeniu jednego z rodziców jest wykonany bez zgody innych krewnych mieszkających na tym samym terytorium.

Pierwsze dokumenty

Krótko powiedzieć, jakie dokumenty muszą być noworodka, i na ogół niewielkie. Pierwszym z nich jest akt urodzenia wydany przez urząd stanu cywilnego na podstawie zaświadczenia ze świadectwa domu macierzyństwo i matek klanów. Po biurko paszport oprawione zamieszkania dziecka po urodzeniu, jego zeznania mogą być wprowadzane do obiegu znaczek o zarejestrowaniu pobytu. Jednak nie zawsze i nie wszędzie. Od pierwszych dni życia dziecko powinno być zarejestrowane w klinice, a on ma kartę medyczną – kolejny ważny dokument. Następna na liście – polisy obowiązkowego ubezpieczenia medycznego i snils. W skrócie, dziecko będzie mieć prawo do nie mniej formalności niż jego rodziców. A rodzice mają obowiązek zadbać, że nie ma problemów zarówno podczas podróży lub podczas kontaktowania się z placówki medycznej lub przy zmianie miejsca zamieszkania.