628 Shares 5295 views

Co horror najgorsze?

Wielu z nas kocha horrory. Niektóre z nich wolą patrzeć łechtać ich nerwy. Niewiele osób wie, że horror jako gatunek pochodzi długo przed pojawieniem się kina i telewizji. Pod koniec XVIII wieku, u szczytu rewolucji w Paryżu zorganizowano prezentację „duchów”, duchy i potworne twarze. Ówczesny przesądny Francuzi byli przerażeni, ale wciąż patrzeć na tego „piekła”. A rozwiązanie było łatwiejsze niż wielu myśli: w opuszczonej kaplicy kilku artystów pokrywane specjalnymi ekranami telefonów przedstawiających całe zło. Pogląd ten jest nazywany „Phantasmagoria”.


Na koniec XVIII był taki kierunek, że w literaturze gotyckiej powieść. To właśnie w tym stylu zostały napisane prace takie jak „Frankenstein”, „Drakula” i innych horrorów. Najstraszniejsze sny wydawały się spełnią wkrótce po tym, jak dwaj Francuzi – braci Lumiere – wynaleźli specjalną aparaturę, który stał się protoplastą nowoczesnego telewizora. W 1896 roku filmowa adaptacja "The Castle of the Devil", powieść szoku tysiące. Aktorzy były demony i szkielety. Coraz częściej zaczęli chodzić do kina, aby obejrzeć horrory. Najstraszniejsze rola w początkach XX wieku, poobijany znane w momencie aktor Lon Chaney. Stał się rodzajem weterana gatunku. Ze względu na fakt, że często musiał być usunięty w masce, makijażu, nazwał go „Człowiek o tysiącu twarzy”.

W latach trzydziestych tego gatunku kina dostałam większą uwagę i popularność publiczności. W 1922 roku pojawił się film „Nosferatu”, który wyglądał miliony ludzi. Po raz pierwszy pojawia się obraz Drakuli. Od tego czasu, reżyserzy coraz częściej kręcić film o brutalnym wołoskiego władcy Vlad Tepes, który stał się znany nie tylko jako silny i wojowniczy linijką, ale jako osoba z wyrafinowany sadystyczny. W sumie jest tu nieco ponad sześćdziesięciu filmach, w której Dracula pojawia się w głównej lub drugorzędnej roli. Trzeba powiedzieć o stworzeniu reżysera Joe Cheppela „ciemnej władcy”, gdzie postać Vlada Kolosazhatelya jest mniej lub bardziej realistyczne z perspektywy historycznej.

Ale rozważaliśmy tylko jedna postać z filmów grozy. Wielu z nas, oglądanie telewizji, widziałem wiele pohlesche Impaler. Jakie są najgorsze horrory? Oczywiście, każdy widza na to pytanie odpowiedź. Jednak, być może ktoś uważa, że nie jest przejrzałem najgorszych horrorów. Lista zasugerował tutaj właśnie znajdują się takie filmy.

"Lśnienie" (1980). Główny bohater postanawia zatrzymać się w hotelu z moją rodziną. Ale coś zaczyna mieć negatywny wpływ na jego psychikę. W końcu, to jest tragedia dla jego rodziny i samego bohatera. Coś w hotelu, delikatnie mówiąc, nie jest prawdą.

"Teksańska masakra piłą mechaniczną" (1974). Instrumenty, o których mowa w tytule filmu, niektóre kawałki nie są drzewa, a ludzie.

„1408” (2007) Bohaterem pisze książki, których celem jest, aby zniechęcić czytelników o istnieniu sił nadprzyrodzonych. Był rozczarowany w religii, że jest zagorzałym ateistą. Jeśli masz zamiar napisać kolejny „horror”, on osiada w niesławnym pokoju hotelowym. I sprawia, że fatalny błąd.

"Droga bez powrotu" (2003). Grupa młodych ludzi zagubiony w lesie. Próbując się wydostać, oni natknąć się szczątkami martwych ludzi. Ale wkrótce coś się z nimi dzieje.

"Piła 5" (2005). Fabuła filmu intrygujące i nieprzewidywalne. Jeden z wyznawców znanego seryjnego mordercy uczy straszliwą lekcję pięciu obcych.

"Lustra" (2008). Policjant z powodu jego niezrównoważony traci usługi. On stara się znaleźć co najmniej kilka prac. Co zaczyna się dziać dalej, to przypomina koszmar, a jej koniec wyraźnie nie jest zadowolony.

Wydaje się, że szybki postęp naukowy i techniczny wpływa na horror. Najgorsze filmy z lat dwudziestych teraz nikt nie boi wyjątkiem małych dzieci. Dziś możemy, będziemy spokojnie oglądać coś, z którego nasi przodkowie drżał z teatrów. A ci, którzy oglądali horror dziesięć lat temu, teraz nie jest najgorsze. Horror w 2012 roku był nadal „istotne” dla nas. Wśród najlepszych z nich – "Obsessed", "ATM", „Posiadanie», «Silent Hill 2" .