318 Shares 6912 views

procesy pamięciowe

Człowiek i do dnia dzisiejszego – jeden z najbardziej do końca nieznanych zjawisk. Naukowcy popełnione uroczyste otwarcie, w którym ludzka psychologia objawia się w szczegółach. Pamięć taka sama jak jedna z cech fuktsionalnye mózgu, nadal pozostaje nierozwiązana. Utworzono szereg hipotez, przeprowadzone wszystkie rodzaje eksperymentów, wiele wbudowanych domysły, ale konkretną i jasną definicję dlaczego tak jest selektywne ludzkie wspomnienia miarę ich powstawania, a więc utracone, nie są jeszcze wyświetlane.


Na przykład, raczej interesujący fakt długoterminowych wspomnień z dzieciństwa, szczególnie tych, które mają negatywne uczucia. Dlaczego człowiek tak „mściwy”? Dlaczego dobre raczej nieciekawy niż biednych? Zakłada się, że procesy pamięci w psychologii ludzi odgrywają ogromną rolę w pierwszej kolejności, ponieważ promuje mechanizm przetrwania.

Dzieciństwo – okres, gdy zachowanie powstaje, świat osobowość, swój charakter i nawyki. Bo to jest tak jasne i tak długo przechowywane i piękne nastoletnie i dziecięce wspomnienia. Po tym wszystkim, w tej chwili, wszystko dzieje się po raz pierwszy, w przyszłości wszystkich wydarzeniach w taki czy inny sposób, ale są powtarzalne lub interpretacje raz okazał się los jednostki. Dlaczego przepełnione niepotrzebnych informacji i tak załadowany z mózgu? A pamięć jest selektywnie lewo tylko pierwsze, od najbardziej znaczącego doświadczenia, zdarzenia, kiedy bardziej mocne wrażenia zostały otrzymane przez nią.

Procesy pamięciowe przyjęte przez psychologów podzielić na trzy kategorie: bezpośredni przechowywania i kodowania, wiążący fragmenty wydarzeń z niektórych pewnych cech, które wyróżniają je spośród wspólnego formatu i odtwarzania informacji.

zapamiętywania krok występuje zarówno w postaci losowej pamięci i zamierzone. A jeśli chcesz nauczyć się zastanawiać zapamiętywania niż dzieci i biorą udział w opiece nad dziećmi, dobrowolne zapamiętywanie odbywa się bez udziału człowieka i jego woli. Jakże inaczej byłoby po prostu lubię coś zapomnieć na zawsze wymazać z „Plik” Twój mózg nieprzyjemne, gorzkich chwil życia! Ale nie było to: bolesne wspomnienia nie chce odejść z mojej głowy.

Naukowcy ciągle się rozwija sposoby oddziaływania psychologicznego na procesy pamięci, aby móc usunąć w zniszczy ludzkie wspomnienia układu nerwowego. Jest to dość trudne – aby dowiedzieć się, do selektywnego usuwania rzekomo niepotrzebnych informacji z ludzkiego mózgu jest znacznie bardziej skomplikowane niż te informacje, aby móc „obciążenie” jest. Sposoby sto procent wpływ na procesy pamięci prawie jeszcze nie wynaleziono.

Więc dlaczego jest dojrzałą kobietą, która była najbardziej wnuki, więc pamiętam głupi incydent, kiedy była jeszcze dziewczyna robi w sali szkoły szafki jakąś intymną drobiazg, a następnie chłopcy zawiesił go na widok publiczny? Wydaje się zatem, że ta sprawa wywołała nieprzyjemne emocje w głowach dziewczynek i pamięć, tak, że więcej tego nie doszło, mocno schwytany to wydarzenie na swoim terenie.

Oczywiście późniejsze epizody wystąpiły po zapomniany już inne rzeczy w innych miejscach, ale są one prawie nie pamiętał. Och, nie! Oto kolejny przypadek: zaginął portfel z pieniędzy publicznych. Kobieta nawet za samobójstwo. Wtedy uratował jej sąsiada, dając pieniądze pożyczyć na dłuższą metę.

To wydarzenie będzie również pamiętać przez długi czas, ponieważ wrażenia były bardzo silne. Jednak w starszym wieku, to jest możliwe, że później wydarzenie, choć było o wiele ważniejsze, pozostawi w pamięci, pozostawiając tylko wspomnienia z dzieciństwa są tak żywe i ekscytujące.

Usiąść i niech inne historie babcia povedyvat z dzieciństwa! Wydaje się, że i to było, ale potem staruszka wczoraj powiedział to tak, jakby w inny sposób? A następnie znaleźć psychologów wyjaśnienia.

Procesy pamięciowe odpowiedzialnych za archiwizację i zachowania wspomnień, podzielonych na dynamiczne i statyczne. Dynamiczny – to te, w których dana osoba używa dość często, dlatego prawie zawsze pozostają takie same. Ale statyczne, które są na długotrwałego przechowywania i rzadko „są wydobywane na światło Boga” koniecznie zrekonstruowanym, są poddawane recyklingowi.

Zdając sobie sprawę z tego wszystkiego, inteligentny młody człowiek nie będzie zły z osób starszych, ponieważ nie pamięta wydarzenia z wczoraj, ale szczegóły powiedzieć o sprawie pół wieku temu. Tak, a jednocześnie privrot! Takie urządzenie mechanizm ludzkiej pamięci. Z tym nie warto walczyć, to po prostu trzeba zaakceptować fakt.