652 Shares 6464 views

Usunięcie prostaty: chirurgia konsekwencje, opinie

zdrowie męska – jest ważnym aspektem nie tylko fizycznego, ale również psychicznego. Zmiana funkcjonowanie narządów płciowych jest obchodzony w chorobach urologicznych. Najczęstszym z nich są uważane za patologię prostaty. Prostata zapewnia normalny wytrysk u mężczyzn i przyczynia się pokrywać z pęcherza podczas wytrysku. Choroby prostaty mogą być związane z procesami zapalnymi, hiperplazję i raka. Często leczenie jest usunięcie prostaty. Mimo radykalnego sposobu, w niektórych przypadkach operacja jest uważana za jedyną opcją.


Wskazania do usunięcia gruczołu krokowego

Usunięcie prostaty wykonywana jest w przypadkach, gdy leczenie zachowawcze jest bezsilna. W większości przypadków ten proces onkologiczna. Czasami prostatektomii wykonywane dla łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Zwiększona ciało ze względu na stan zapalny nie jest powodem do pracy. Istnieją następujące wskazania do usunięcia prostaty:

 1. Początkowe etapy raka prostaty.
 2. Calculous gruczołu krokowego – towarzyszy naruszeniem oddawanie moczu i krwiomocz.
 3. Łagodny rozrost stercza, narząd – gruczolak.

Rak jest uważany za główny wskazaniem do usunięcia narządu. Stercza przeprowadzane jest jedynie na 1 do 2, w chorobie. W takich przypadkach proces onkologiczna jest ograniczona do tkanki gruczołu krokowego. Jeśli czas nie wykonuje usunięcie prostaty, rak może rozprzestrzeniać się po całym ciele. Operacja uczynić ludzi młodszych niż 70 lat jak choroby somatyczne są przeciwwskazania do jej wykonania.

Gruczolak prostaty zwiększa ciało. Ponieważ choroba ta jest oznaczona impotencję i zaburzenia procesu oddawania moczu. Wraz z rozwojem łagodnego rozrostu gruczołu krokowego i brak skuteczności terapeutycznych metodach leczenia działać prostatektomii.

Metody chirurgii

Istnieje kilka sposobów, aby usunąć prostatę. Wybór metody zależy od częstości występowania choroby. Usunięcie organu może być całkowite i częściowe. Chirurgicznie opcje obejmują:

 1. Przezcewkowej resekcji gruczołu krokowego. Charakteryzuje częściowego usuwania tkanki, które są wytwarzane przez cewkę moczową. Resekcja jest wykonywana przez laparoskopii. Odbywa się to w łagodnym przerostem gruczołu krokowego.
 2. Nacięcie gruczołu krokowego. Taka operacja wymaga cięcia tkanki tłuszczowej. To pozwala rozwinąć światło cewki moczowej i zapobiec kompresji cewki moczowej. Na odcinku prostaty jest wykonywana, ale ciało nie jest usuwany.
 3. Radykalnej prostatektomii. Przeprowadzone przez nowotwory i ciężkiego łagodnego przerostu gruczołu krokowego. Gruczoł usunięto wraz z węzłów chłonnych. Dostęp do organizmu mogą być różne – krocze, nadmierne i załonowa. Otwarte ryzyko chirurgii powikłań rozwijających się.
 4. chirurgii laserowej. Uważa się korzystne, gdyż zmniejsza się ryzyko krwawienia. Laserowe usuwanie z łagodnego przerostu gruczołu krokowego wykonywana dławik. Istnieje kilka technik tej manipulacji. Wśród nich – odparowanie (parowanie) oraz laser wyłuszczenie resekcji gruczolaka.

Obecnie preferowane mniej traumatyczne procedur chirurgicznych. Należą Laserowe usuwanie gruczolaków, przezcewkowej resekcji. Jednak otwarta chirurgia zastąpić inne metody w niektórych przypadkach niemożliwe.

Po usunięciu gruczolaka prostaty: chirurgia konsekwencje

Usunięcie gruczołu krokowego – jest radykalnym sposobem leczenia, któremu towarzyszy szereg zagrożeń dla zdrowia. Należą wczesnych i późnych powikłań okresu pooperacyjnego. Wśród nich – naruszenie procesu oddawania moczu i wytrysku. Po usunięciu gruczolaka prostaty laserem oraz sposobu przezcewkowej resekcji ryzyko tych powikłań jest zmniejszona w porównaniu z otwartą operacją.

Ta operacja jest stres dla całego organizmu. Dlatego też, po oznaczonym zaburzeń układu moczowo-płciowego. Normalnie, stopniowo znikają. W 2-10% przypadków łamania pozostają. Negatywne skutki prostatektomii obejmują:

 1. Nietrzymanie moczu.
 2. Brak ejakulatu podczas stosunku płciowego.
 3. Niepłodność.
 4. Zaburzenia erekcji.
 5. Procesy zapalne w miednicy.

Do tych powikłań nie rozwijają się w ciągu pierwszych kilku dni po usunięciu prostaty prowadzi się monitorowanie pacjenta. Przy wypisie, urolog powinien przestrzegać zaleceń. Pomoże to zmniejszyć ryzyko powikłań.

Wczesnym okresie pooperacyjnym

W pierwszych dniach po prostatektomii pacjenta w ciężkim stanie. Jest to spowodowane utratą krwi oraz zmiany w pracy narządów moczowo-płciowych. W tym czasie, istnieje ryzyko następujących komplikacji:

 1. Zakażenia ran i wnikania zarazków. stan pacjenta z ciężkim, nie ma gorączki, miejscowy stan zapalny i objawy podrażnienia otrzewnej.
 2. Krwawienie – występuje w 2,5% przypadków.
 3. Niedrożność cewki moczowej przez skrzepy krwi, występowanie zwężeń.
 4. Rozluźnienie zwieracza pęcherza. Normalnie, objaw przechodzi niezależnie. Rozluźnienie mięśni prowadzi do nietrzymania moczu.

Diagnostyka wczesnych powikłań jest wykonywane przez personel medyczny w szpitalu. W przypadku ostrych stanów wymagających opieki zabiegu.

Okres rekonwalescencji po prostatektomii

Wczesnym okresie pooperacyjnym od kilku dni (5-7 dni). W tym czasie pacjent jest normalne, nie jest niezależnym oddawanie moczu. Jednak do pełnej sprawności po usunięciu gruczolaka lub raka prostaty może nastąpić w ciągu kilku miesięcy. To zależy od wieku pacjenta, cechy organizmu oraz sposoby działania. Aby przyspieszyć odzyskiwanie i zmniejszyć ryzyko powikłań następujące wymagania muszą zostać spełnione:

 1. Czy gimnastyka wzmocnienie mięśni miednicy. Ćwiczenia Kegla może pomóc wyrównać sposób oddawanie moczu w normie. Gimnastyka jest naprzemienne napięcia i rozluźnienia mięśni łonowej.
 2. Terapia wibracji i masażu.
 3. elektrostymulatora aplikacji lub podajnik próżniowy.

Po prostatektomii nie może podnosić ciężkich przedmiotów ważących więcej niż 3 kg. Również nie zaleca się prowadzenia siedzącego trybu pracy i prowadzenia samochodu. Żywieniowe można frakcję z przewagą łatwo przyswajalnych węglowodanów i białek.

Przywrócenie mikcji po prostatektomii

Usunięcie prostaty często prowadzi do zakłóceń w procesie oddawania moczu. W pierwszych dniach po zabiegu cewnika cewki moczowej. Jest to konieczne, do odprowadzania płynu z pęcherza moczowego. Po upływie kilku dni, lub tygodni, cewnik jest usuwany. Ze względu na osłabienie mięśni dna miednicy oddawanie moczu trudne do opanowania. Ale stopniowo proces powstają. Aby przyspieszyć rehabilitację niezbędnych do gimnastyki, korzystny leczenia uzdrowiskowego.

Życie seksualne po operacji usunięcia prostaty

3 miesiące po prostatektomii, pacjent może rozpocząć życie seksualne. W tym czasie, mięśnie miednicy trzeba odzyskać. W niektórych przypadkach pacjenci mają wsteczny wytrysk. płyn nasienny jest zwolniony, ale spada do przestrzeni wewnętrznej pęcherza. Takie zjawisko nie jest niebezpieczny, ale uniemożliwia poczęcie. Aby pozbyć się tego objawu, należy masażu wibracyjnego i próżniowo wznoszący. W przypadku podawania leków, dysfunkcji erekcji, zawierające sildenafil. Należą do nich leki "Cialis", "Viagra".

Recenzje działania lekarzy

Lekarze wnoszą Prostatektomia – jest operacją, która powinna być wykonywana tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. Kiedy rak prostaty jest całkowicie usunięty narząd nie jest zalecane, lepiej jest wykonać resekcji lub laserowe odparowanie. Odzyskiwanie po prostatektomii jest stopniowe, więc należy przestrzegać instrukcji urologa i cierpliwości.