749 Shares 2466 views

Czterospadowy dach z rękami. tajemnice instalacyjne

Nowoczesne deweloperzy starają się stworzyć prawdziwie oryginalnych budynków. Ich wysiłki nie ma żadnych granic. Bardzo imponująca różnorodność rozwiązań, które są stosowane w budowie dachów, ale hip dach jest jednym z najbardziej wytrzymałych konstrukcji, które mogą dobrze chronią budynek z dużych obciążeń wiatrowych. Jest to popularne w dzisiejszych czasach. Kluczowe cechy dach Gambrel:

  1. Zawiera on cztery konstruktywną zboczu, 2 z nich mają kształt trapezowy i 2 krótkie rampy ( „hip”) – nachylone trójkątów.
  2. Dach ten korzystnie stosuje się w tych obszarach, w których silne wiatry występują często. Jeśli zaprojektowane i obliczone czterospadowy dach z rękami, to powinno się wziąć pod uwagę następujące wejścia:
  • intensywność opadów;
  • Charakterystyka wiatru (prędkość i siła);
  • Materiał który jest stosowany do wytwarzania dachu.

Gambrel dach jest rodzajem dachem czterospadowym dachem, aby to znacznie trudniejsze niż klasyczny szczytem. Ze względu na konieczność stworzenia struktury, która zawiera cztery pochylnie układane razem i umieszczone pod kątem prostym.

Wiele osób zastanawia się, jak obliczyć dachu Gambrel samodzielnie za pomocą specjalistycznego programu komputerowego. Parametry obliczeniowe będą:

  • Gambrel wysokość dachu;
  • kącie nachylenia promieni.

Najtrudniejsze pytanie odnoszące się do tego, jak dokonać dachem – jest produkcja konstrukcji dachu, składający się z następujących rodzajów krokwi:

  • 1-ty widok – nakosnye (przekątna);
  • 2-gi widok – zwykła (centralny);
  • Trzeci widok – Narozhnyi (kąt, krótsze krokwie).

oznaczenia dachowe

Aby przetwarzać oznakowania ułatwiło dachu, zaleca się wytwarzanie szyny pomiarowej sklejka, której szerokość nie powinna przekraczać 5 cm, a następnie stosuje się do niej wszystkie wymiary. Przyspieszy to proces podziału i uniknąć pewnych błędów.

Czterospadowy dach z rękami: realizacja instalacji systemu dachowego

Na warstwie hydroizolacji musi być zainstalowany mauerlat i dołączyć go mocno do ściany domu. Dalej jest instalacja belce kalenicy przy użyciu słupków. Podczas instalowania potrzebę użycia poziomu i pionu. Mocowanie słupków wykonywane przy użyciu rozpórki. Następnie, przy wytwarzaniu dachowe promienie płaszczyznach, instaluje nakosnyh krokwi. Należy zachować szczególną ostrożność podczas wykonywania tego procesu. Następnie ustawienie pośrednich krokwiami.

Przeprowadzanie instalacji łat

Proces ten jest bardzo ważne. W produkcji skrzyń, gdy jest wykonana z dach czterospadowy rąk, to zaleca się stosować drewno dobrze wysuszone – może to być drewno o kwadratowym przekroju poprzecznym (strona 50 mm). Od krokwi zszywacz zamontowany wodoszczelnej warstwy folii, po czym są nadziewane rzadki skrzyni.

Czterospadowy dach z rękami – końcowe prace Na tym etapie, wybrany zestaw materiału pokrycia dachowego, a zachodzące na siebie dołu kolejnych warstw na poprzednich. Wykonując prawo pracy będzie zależeć od przecieków dachu. Podsumowując, praca jest wykonywana od dolnej nawisy napawające pokładzie, rynien i odpływów zamontowany.