853 Shares 2301 views

Nie wiem jak to zrobić krzyżówkę w Słowie? Jest pomysł!

Krzyżówki – ekscytująca i niezwykle przydatny puzzle. Naukowcy uważają, że pierwsze prototypy pojawiły się w I-IV wieku. Dowodem na to jest, w szczególności, że podczas wykopalisk w Pompejach legendarnego Stwierdzono bardzo podobna do swojej układanki. Znajdź datowany '79 pne.


Pierwsza krzyżówka samo, co odpowiada nowoczesnych pomysłów, została wymyślona przez człowieka o imieniu Artur Uinn i umieszczone w niedzielnym wydaniu „New York World” gazety pod koniec 1913 roku.

Teraz wymyślić i narysować swoją puzzle każdy może. Czego potrzebujesz? Jakiś czas wolny, ciekawy pomysł, no i oczywiście twoje pragnienie. staramy się znaleźć się razem w tym artykule, tak aby krzyżówki w słowo – popularny edytor tekstu Microsoft Office.

Krok 1. Utwórz tabelę

Otwarte MS Word i kliknij na zakładkę „Insert” -> „stół”. Jak widać wyskakujące menu pozycja „Wstaw tabelę”. Kliknij na tym przycisku.

Na ekranie pojawi się nowe okno, w którym można przypisać parametry dla przyszłości tabeli: liczbę i szerokość kolumn, liczbę wierszy.

Od liczby kolumn i wierszy będą zależeć od wielkości przyszłej krzyżówka. Generalnie, aby nie stracić, lepiej wymyślić pytania i wyciągnąć układ przyszłej puzzle na kawałku papieru: więc zawsze można zobaczyć, co trzeba mieć w końcu.

Załóżmy, że trzeba zdecydować tabelę 10×10 komórek. Przyjrzyjmy się, jak to zrobić krzyżówkę w Słowie, to tylko taki przykład. Pola „Liczba wierszy” i „Liczba kolumn” należy wprowadzić numer 10. Jeśli chodzi o szerokość, to najlepiej ustawić przełącznik na „stałe”, a następnie, zamiast „Auto” wprowadź wartość od 0,5 do 0,6 cm – tak komórka natychmiast być kwadratowy.

Krok 2: Zmień opcje tabeli

W dalszym ciągu do czynienia z jak stworzyć krzyżówkę w programie Word. Tak więc, na ekranie pojawi się tabela. Ale, jak widać, jest bardzo mała. Przesuń mysz w prawym dolnym rogu tabletu, aby wyświetlić strzałkę przekątnej, przytrzymaj klawisz Shift i przeciągnij go do pożądanej wielkości.

Kliknięcie myszką na lewym górnym rogu, można przenieść tabelę na arkuszu, na przykład, aby umieścić go w środku.

Następnie musimy zmienić grubość obramowania. Wybierz obiekt w całości. W górnym menu ekranowego z żółtym zakładce „Praca z tabelami”, w którym wybrać „układ” jest obecny. Otwórz ją i w skrajnym lewym punkcie „stół”, należy wybrać przycisk „Właściwości”. W oknie, które się pojawi, musimy kliknąć na „Obramowanie i cieniowanie …”, a następnie zmienić szerokość obramowania 1,5 nm i zapisać zmiany.

Krok 3: Tworzenie układu

W dalszym ciągu, aby zrozumieć, jak to zrobić krzyżówkę w programie Word. Wróć do zakładki „Home” i znaleźć pozycji „granic”. Tutaj musimy wybrać dwie opcje: „bez granic” i „Pokaż siatkę”. Po tym, na wyświetlaczu pojawia się znak, który nie będzie widoczny po wydrukowaniu tylko usługę.

Krok 4. Odpowiedzi fit

Teraz, aby zrozumieć, jak będzie wyglądał wydrukowany i wypełniony krzyżówki, trzeba wprowadzić poprawne odpowiedzi w odpowiednich polach i umieszczają policzone.

Gdy to zrobisz, liczba spraw powinny być przydzielane, a także zmienić rodzaj znaków do „indeks górny”. Można to zrobić w zakładce głównej programu, w tym samym miejscu, w którym możemy zmienić znak w pogrubienie, podkreślenie, i tak dalej. D.

Ponadto konieczne jest dostosowanie szerokości kolumn i wierszy. Aby to zrobić, należy wybrać tablet, kliknij prawym klawiszem myszy i znaleźć odpowiednią opcję z menu kontekstowego.

Krok 5. Przygotowanie krzyżówki do publikacji

Tworzenie krzyżówki w Słowie jest na ukończeniu. Główną część pracy już wykonanej. Teraz możemy zidentyfikować tylko granice, które powinny pozostać w procesie drukowania. Aby to zrobić, wybierz kolejno każde słowo, a potem znajomy „Granice” w zakładce menu głównego redaktora, wybierz pozycję „Wszystkie granice.”

Krok 6. wykończeniowymi

W rzeczywistości, już wiesz jak to zrobić krzyżówkę w programie Word. Było tylko kilka szczegółów. Aby zobaczyć przed wydrukowaniem będzie wyglądać jak puzzle, gotowy do rozwiązania, zaznaczyć całą tabelę i odznacz opcję „Pokaż siatki” w zakładce „granic”. linia pomocnicza zniknie i pojawi się tylko krzyżówki. Aby uniknąć nieporozumień, to najlepiej, aby wydrukować tylko w przypadku obu wersji – z pisemnych odpowiedzi i bez nich. Dla wygody pytania mogą być umieszczone na tym samym arkuszu co sam układanki.

Możesz być w stanie zwiększyć rozmiar czcionki z numeracją było lepiej widoczne.

Aby zobaczyć, co nam zostało w końcu, i czy nie wiedzieliśmy jak narysować krzyżówki w Słowie, można przejść do zakładki „Widok” przed drukowaniem -> „Scale” w okienku, które się pojawi, należy określić „całą stronę”. Teraz można zobaczyć owoce swojej pracy w dokładnie jak pojawią się one w druku.

Jedna rada: jeśli puzzle jest wykonany w taki sposób, że poszczególne litery Innymi słowy utworzyć nową – klucz, można wybrać żądane komórki w innym kolorze, wybierz na głównym pasku narzędzi „Fill” narzędzie i określ odpowiedni odcień.