172 Shares 5400 views

Przepis "Kornik z ziemniakami i kurczakiem"

Kornik z ziemniakami i kurczakiem jest popularnym świątecznym i bardzo smacznym daniem. Kurnik to ciasto z różnymi nadzieniami mięsnymi, ale częściej z kurczakiem. Mięso z kurczaka jest dietetyczne, może jeść dzieci i osób chorych, ma delikatną strukturę i jest bardzo szybko przygotowywane.


Jeśli używamy wieprzowiny, kurnik z mięsem i ziemniakami przygotowuje się trochę dłużej, jeśli z wołowiną, lepiej skręcamy go przez młynek do mięsa. Ten tort cieszy się nawet dzieckiem, zwłaszcza jeśli jest on pięknie ozdobiony płatkami i kwiatami z ciasta. Kiedy są pieczone, będzie bardzo piękne, złote ciasto słońce, z aromatem mięsa i przetargu ziemniaków. Nawiasem mówiąc, wegetarianie lub osoby obserwujące chrześcijański szybki mogą gotować kurik z ziemniakiem bez mięsa.

Kournik, będąc daniem kuchni rosyjskiej, wie, prawdopodobnie, w każdym zakątku Rosji. I jest wiele przepisów dla różnych krupierów, przygotowywane są z różnych ciast – piasku, świeże, dmuchane, drożdże, a nawet naleśniki, z różnymi wypełnieniami dla każdego smaku. Kurniki są również wielowarstwowe lub tak zwane "wczesne dojrzewanie", w jednej warstwie. Tradycyjny kurik z ziemniakami i kurczakiem jest dobry, ponieważ mięso z kurczaka połączone jest z wieloma przyprawami i można dodać dowolne warzywa na swój gust, w każdym przypadku wewnątrz kurik jest zawsze bardzo delikatny i pachnący.

Kornik z ziemniakami i kurczakiem

Potrzebujemy:

  • Kilogram piersi kurczaka lub mięsa z szynki, szynki;
  • Cebula – dwie duże głowy;
  • Ziemniaki – cztery duże bulwy;
  • Mąka pszenna – siedemset gramów;
  • Jaja kurczaka – dwa kawałki;
  • Kefir – jedno szkło;
  • Sól, trochę cukru;
  • Masło lub pieczenie margaryny – sto pięćdziesiąt gramów.

Najpierw przygotuj ciasto. Roztopić masło lub margarynę w głębokim garnku. Będziemy dodawać dwa jaja kurczaka w tym naczyniu, weźmiemy razem olej z jajkami. Dodamy tam szczyptę cukru i szczyptę soli. Dokładnie wymieszaj cały mikser i stopniowo dodaj 500 gramów mąki. Ciasto powinno być trochę miękkie niż pierogi. Gdy osiągnięto tę konsystencję, należy obrócić ciasto do miski i owinąć ją folią spożywczą, a następnie umieścić ciasto w lodówce przez co najmniej pół godziny.

Gotowana pierś kurczaka bez skóry lub oddzielonego mięsa z kości goleniowej zostanie umyta, pocięto i pokroimy na małe kawałki, około jednego do jednego centymetru. Ziemniaki należy oczyścić, umyć i pokroić w kostkę jak mięso. Cebule są czyszczone i drobno posiekane. Wymieszaj mięso kurczaka, cebula i kostki ziemniaczane, dodaj sól, pieprz do smaku.

Potem weźmiemy ciasto z lodówki i podzielimy go na w przybliżeniu równe części, z których dwa trafią do podstawy naszego ciasta, a trzecia przejdziemy do jego górnej części. Wyjmij większy kawałek około pół centymetra. Kształt curlina kształtujemy i ustawimy tak, aby krawędzie przylegały trochę do krawędzi formy, około trzech do pięciu centymetrów. Położymy się na ciastku farszu z ziemniaków, cebuli i kurczaka. Zgięte krawędzie ciasta zostaną opuszczone do wypełnienia, wysuń mniejsze kawałki ciasta i zakryj całe ciasto. Ostrożnie zerwać krawędzie ciasta.

Jeśli zostawisz dodatkowe kawałki ciasta, możesz je wykonać z gałązek, kolców lub kwiatów. Szczyt ciasta może być rozmazany białymi bitami, tak że podczas pieczenia w piecu kurik ma piękny złoty odcień. W centrum, nie zapomnij zrobić dziurę. Włożyć do piekarnika, podgrzany do dwustu stopni kuriknikem i pozostawić go przez dwie godziny. Gdy Kurik z ziemniakami i kurczakiem jest gotowany, musi być osiągnięty i musi być owinięty wilgotnym ręcznikiem tak, aby skorupa była delikatna i miękka. Kiedy kurnik trochę ochłody, będzie trzeba umieścić na talerzu i szybko służyć gościom, którzy już śliną wypuszczają z niezrównanych zapachów pochodzących z kuchni. Bon appetit!