645 Shares 7688 views

Długość świec

Długość świec jest preparatem o długotrwałym działaniu z enzymatyczną aktywnością proteolityczną (taką jak naturalny enzym – hialuronidaza), jak również działania immunomodulacyjne, przeciwutleniające i przeciwzapalne. Długotrwałe działanie longydazy polega na tym, że po spożyciu wiąże się z nośnikiem o wysokiej cząsteczce, który zapobiega jego zniszczeniu. Długość geograficzna nie pozwala na rozwój ostrego przebiegu procesu zapalnego, regulując produkcję substancji, które powodują reakcje zapalne (czynnik martwicy nowotworu, interleukina-1). W porównaniu z hialuronidazą (enzym produkowany w organizmie), lonidaza jest bardziej stabilna. W przeciwieństwie do naturalnego enzymu, longidaza nie tylko niszczy tkankę łączną, która szybko rośnie w stanach zapalnych, ale także adsorbuje substancje, które aktywują proces zapalny (miedź, żelazo, heparyna).

Działanie longidaza objawia się w spłaszczeniu blizny, zmniejszając obrzęk tkanki, zwiększając mobilność stawów, zapobiegając powstawaniu i zmniejszaniu już przykurczów, tłumiąc proces klejący. Lek "Świeca długości" nie wpływa na normalną tkankę łączną, ale niszczy jedynie zmienioną tkankę łączną w dziedzinie zwłóknienia. Lek jest dobrze tolerowany, rzadko powoduje skutki uboczne ze zwiększoną indywidualną wrażliwością. Nie ma mutagennych, teratogennych, embriotoksycznych i rakotwórczych.

Zastosowanie "Świeca Długości" nie powoduje pogorszenia stanu pacjenta po zabiegu, nie zakłóca regeneracji tkanki kostnej, nie prowadzi do zaostrzenia chorób zakaźnych. Pokazano zastosowanie długidaza w kompleksowym leczeniu chorób, którym towarzyszy aktywna proliferacja tkanki łącznej (której główną przyczyną są procesy zapalne). W urologii takie sytuacje mogą wystąpić w śródmiąższowym zapaleniu pęcherza moczowego, przewlekłym zapaleniu gruczołu krokowego, zwężeniach cewki moczowej i uretrach, chorobie Peyronie, po operacjach na moczowicach, pęcherzu moczowym lub cewce moczowej. W ginekologii – z procesami przylepnymi zachodzącymi w stanach zapalnych po operacjach na narządach miednicy, manipulacjach ginekologicznych, z przewlekłym zapaleniem błony śluzowej wewnętrznej, w tkance wewnątrzmacicznej. W dermatowenerologii – z ograniczoną twardziną skóry, zapobieganiu skomplikowanym infekcjom fibrotycznym. W chirurgii – w celu zapobiegania i leczenia przyczepności po operacjach na narządach jamy brzusznej, w leczeniu ran długoterminowych, które nie leczą się. Przeciwwskazaniami do stosowania longidaza są nowotwory złośliwe, ciąża, nadwrażliwość na lek. Należy zachować ostrożność przy stosowaniu leku w chorobach nerek, zwłaszcza niewydolności nerek, w obecności krwotoku płucnego w historii.

Skutki uboczne są rzadkie. Częściej są reakcjami alergicznymi. Z nadwrażliwością na lek należy użyć "czopu z lateidazą" dla 1 czopka po 1-3 dniach w zależności od choroby. Kurs – 10 czopków. W razie konieczności zaleca się dodatkową terapię wspomagającą. Przeprowadzenie drugiego kursu jest możliwe przez trzy miesiące. Leczenie wspomagające może odbywać się przez kilka miesięcy (do czterech). Kiedy wystąpią reakcje alergiczne, lek należy natychmiast przerwać. W przypadku współistniejącej choroby zakaźnej konieczne jest połączenie doustnej dawki z lekami przeciwbakteryjnymi. Lek jest wydalany bez recepty lekarza.

Narkotykiem "Świece długości", analogowym jest – jest Poloksydonium.

Jeśli sam, bez recepty lekarza, kupisz świeczki "longidase", należy dokładnie zapoznać się z instrukcją ich stosowania, aby uniknąć niepożądanych konsekwencji.