133 Shares 7088 views

Przegląd włoskiego samochodu sportowego „Ferrari Enzo”

„Enzo Ferrari” – podwójny samochód sportowy produkowany we Włoszech, który został wydany przez trzy lata (od 2002 do 2005 roku). Głównym twórcą tej maszynie włoski projektant i przedsiębiorca Enzo Ferrari, na którego cześć i został nazwany nowy produkt.


Jeśli spojrzeć na samochód sportowy z zewnątrz, możemy powiedzieć, że „Ferrari Enzo” (zdjęcie z samochodu można zobaczyć tuż powyżej) – jest to prosty samochód wyścigowy, zaprojektowany do stosowania na ulicach miasta. Konstrukcja samochodu, prawdopodobnie, nie pozostawia nikogo obojętnym – muskularne linie łuków, stylowych optyki i aero zderzak choć nie dostrzegł innych użytkowników dróg. Na ogół, sam korpus nie jest wykonany z metalu lub ze stali ocynkowanej. Jego główny składnik – włókno węglowe, które charakteryzuje się dużą wytrzymałością i masy zaskakująco światła. Na pierwszy rzut oka widać, że cały samochód jest dosłownie „przesiąknięta” wloty powietrza. Nie jest to zrobić, aby dać samochód sportowy bardziej imponujący wygląd. Otwory te są przeznaczone do zwiększenia siły docisku, a także do efektywnego chłodzenia silnika, który ogrzewa się na działanie wysokich temperatur pod dużym obciążeniem.

„Highlight” samochodu uważany drzwi kierowcy. Zawiasów są zaprojektowane tak, że cała konstrukcja wznosi się pod kątem 45 stopni. Taki sposób niestandardowy drzwi otwierających dodaje „Ferrari Enzo” wielka oryginalność i zwiększa zainteresowanie kupujących.

W odniesieniu do właściwości technicznych, to pod maską (poprawne powiedzieć „za kierowcą”) jest silnik benzynowy shestidesyatiklapanny dwunastu objętości 6 litrów i mocy 660 koni mechanicznych. Podstawą włoskich inżynierów mają 8-cylindrowy silnik z „Maserati”. Po raz pierwszy w modelach „Ferrari” Użyj dwunastu silnik został naprawiony dopiero wraz z pojawieniem się „Enzo” model, który jest swego rodzaju imprezie w dużym doświadczeniu w tej dziedzinie. Ważną cechą w specyfikacjach są felgi aluminiowe dziewiętnaście calowe opony niskoprofilowe „Bridgestone”. Dzięki tym koła samochodu Ferrari Enzo „” pewnie przyspieszył do 350 kilometrów na godzinę, bez utraty jego zwrotność. Sto same tarcze maszynowe do 3,3 sekundy. Dla skutecznego hamowania włoskiego pyatnadtsatidyuymovymi dostarczonej z węgla-ceramiczne tarcze hamulcowe „Brembo” od firmy. Zużycie paliwa jest lepiej nie pamiętać, ale jeszcze pamiętać. Aby ta dziewczynka jechał co najmniej 100 kilometrów bez żadnych problemów na torze, będzie potrzebował około 23 litrów benzyny.

"Ferrari Enzo": cena

Koszt samochodu sportowego pozostaje w średnim przedziale dla tej klasy samochodu. Dla zwykłych Rosjan także jedenaście milionów rubli zawsze były wygórowane sumy, więc kupić „Enzo Ferrari”, może być wybrany tylko. Tak, i to nie jest to prawdą, ponieważ produkcja samochodów sportowych została ograniczona w 2005 roku, a cała firma wydała co najmniej 400 egzemplarzy maszyn.