351 Shares 2125 views

Montaż paneli ściennych: korzyści z technologii

Jakość naprawy w mieszkaniu, biurze lub w domu może być wykonane z zastosowaniem nowoczesnych materiałów do wykończenia sufitu, ściany lub podłogi na bazie płyty MDF. Montaż paneli ściennych MDF pochłanianie dźwięku oraz wysokie izolacji cieplnej budynków, jak również doskonałe właściwości higieniczne. Były one łatwe w pielęgnacji, wystarczy z nich raz w miesiącu, aby pocierać detergentu zawierającego żadnych materiałów ściernych lub wilgotnej szmatki.

Montaż płyt warstwowych ściennych mają kilka zalet w porównaniu z wykorzystaniem innych metod wykończenia. Przy przeprowadzaniu wykończenie nie jest wymagane przygotowanie podtynkowych (dostosowanie produkcji, czyszczenie nadzieniami, starych powłok i innych operacji).

Montaż paneli ściennych jest przeprowadzane na podstawie ramy, które sprawia, że możliwe jest wykorzystanie przestrzeni utworzonej między płytą a ścianą, do wykonywania izolacji dźwiękowej i cieplnej, jak i do układania przewodów komunikacyjnych (antenowe, przewody telefoniczne). Ponadto, materiały te są łatwo montowane do sufitu, co pozwala na osadzenie się różnorodne oświetlenie i panele mogą być szybko usunięte, jeśli jest to konieczne.

Niezaprzeczalną zaletą jest możliwość łączenia. Montaż paneli ściennych wytwarzać zarówno w pionie jak i w poziomie, a kompozycja może być utworzona z ukośną miejsca. Różne kolory upraszcza rozwiązanie różnej konstrukcji i skomplikowanych problemów konstrukcyjnych. Najczęstszym sposobem mocowania pionowego położenia paneli.

Przed wykonaniem instalacji paneli ściennych, konieczne jest, aby dbać o niezbędnych materiałów i narzędzi. można od razu zauważyć, że okładziny ścienne nie wymagają obecności specjalistycznych narzędzi i urządzeń, w tym samym czasie do pracy nie musi być wysoko wykwalifikowany specjalista. Aby zainstalować potrzebne poziomu, taśmy mierniczej, wiertarka, młotek, gwoździe i śruby (śruby).

Korzystnymi pozyskują panele ścienne, w komplecie z formowanych elementów złącznych (opaskami wstęgi, listwy przypodłogowe, wsporniki, itp).

Przed zakupem należy obliczyć, ile materiału jest zobowiązane do sporządzenia całą pracę. Aby to zrobić, należy zmierzyć wysokość pomieszczenia, jak i na obwodzie pomieszczenia.

W celu zainstalowania paneli ściennych wymagane części drewna, z których czyni skrzyni, drewnianego podłoża przyszłego konstrukcji. Według technologii montażu odległość pomiędzy deskami ramka nie powinna być większa niż połowa. Określić wysokość i obwodzie pomieszczenia, możliwe jest, aby obliczyć liczbę wierszy. Ponadto drewniana bazowa musi być wykonane na brzegach otworów okiennych i drzwiowych.

Kupując materiałów należy zauważyć, że średnia długość paneli 2,6 metra około 10 cm, marnuje się, ponieważ wysokość pomieszczenia w normalnych mieszkań wynosi około 2,5 metra. Jednak niekoniecznie jest to regułą, ponieważ różni producenci mogą być panele o różnych wysokościach. Ponadto, należy dokonać zmiany rowka – grzebienia, który zmniejsza szerokość każdego paska panelu 5 mm.