397 Shares 9992 views

Wyspa Kos: atrakcje turystyczne. Wyspa Kos: rekreacja

Ostatnio Europejczycy wolą kupić wycieczki do Grecji. W tym rozległym i gościnnym kraju każdy kawałek ziemi jest wyjątkowy ze swym historycznym dziedzictwem i starożytną architekturą. Najpopularniejsze kurorty Grecji to Rodos, Korfu, Kreta i wyspa Kos. Zwiedzanie nie może podziwiać jego starożytnej wielowiekowej historii.


Omówimy bardziej szczegółowo ośrodek Kos, który znajduje się na południowym wschodzie Morza Egejskiego. Słynie z cudownych dziewiczych krajobrazów, barwnych, piaszczystych plaż, źródeł termalnych i wspaniałych obiektów architektonicznych. Tu tylko turyści będą mogli spotkać się ze śródziemnomorskimi fokami kołysanymi na falach lub zobaczyć, jak żółwie układa jaja i kopiuje je do piasku.

Warunki klimatyczne w kurorcie są bardzo korzystne, tutaj nieco chłodniejsze (w przeciwieństwie do Rhodes), w bardzo przystępnej cenie zbudowano wiele elitarnych mieszkań o doskonałej jakości. Z tego powodu roczne podróże na wyspę Kos stają się coraz popularniejsze. Na tej łatwiej jest harmonijna równowaga pomiędzy współczesnym światem a nieskazitelną naturą – jest to prawdziwe znalezisko dla tych, którzy wolą mierzoną i spokojną rozrywkę.

Słynie z wyjątkowej greckiej atmosfery, która wyznacza nastrój. Każdy detal wydaje się fantastyczny i mityczny. Mała prowincja grecka jest bogata w malownicze zatoczki, małe kaplice, skaliste promontory i po prostu impregnowane zapachem jaśminu. Ogromną zaletą jest dogodna lokalizacja terytorialna pobliskich kurortów, takich jak Leros, Samos, Rodos, Patmos, Kalymnos i Nissiros.

Dostępność transportowa

Jedź do tropikalnego kurortu nie będzie wielkim wyzwaniem, tutaj lecą samoloty i autobusy. Doskonała baza promowa. Każdego dnia statki wyjeżdżają z wybrzeży do każdej wioski i centrum Grecji. Są budowane autostrady. Jak widać, nie ma problemu z widłami transportowymi.

Znakomite starożytne obiekty wypoczynkowe

Jednym z najbardziej przyjaznych dla środowiska obszarów jest wyspa Kos. Zabytki są rozrzucone po całym kurorcie. Do naszych czasów przeżyły niesamowite stworzenia ludzkości. W prowincji świat zwierząt rozwija się: są piękne flamingi, ogromne żółwie i leniwe pieczęcie. Często Kos nazywa się rezerwatem przyrodniczym i architektonicznym.

I jak wiele starożytnych ruin rozproszonych jest na terenie! Na przykład w środkowej części archeologów wyspy znaleźli się przedmioty wczesnej epoki chrześcijańskiej i mykeńskiej, które następnie były wystawiane w Muzeum Archeologicznym. Wśród ekspozycji szczególne miejsce zajmuje mozaika z obrazami Hipokratesa i Asclepiusa. Dowodem na to, że wcześniej na tych ziemiach było życie, służy znalezionemu cmentarzowi z pogrzebanymi dziećmi w różnym wieku.

W strefie wschodniej znaleziono wiele starożytnych świątyń z niezwykłymi ozdobami. Znajduje się tutaj także ołtarz Herkulesa i pandemia Wenus. A w zachodniej części, odkryli ołtarz Dionizosa, a także liczne konstrukcje z niezwykłą mozaiką. Naukowcy znaleźli willę Casa Romana, ozdobioną freskami i starożytnymi rzeźbami. Warte struktury i ekspozycje różnych epok (rzymskie, hellenistyczne, klasyczne) są reprezentowane w Muzeum Archeologicznym, które znajduje się na Placu Wolności.

Płaszczyzna Hipokratesa

Zapoznanie się z wyspą, według lokalnych mieszkańców, lepiej zacząć od badania głównego placu, jest domem majestatycznego drzewa Hipokratesa (lub płaszczyzny pragnień). Według nieoficjalnych źródeł, on sam został obsadzony przez starożytnego greckiego lekarza około dwa tysiące lat temu, aby prowadzić spory i ćwiczenia ze swoimi przyjaciółmi i studentami pod jego zacienionymi koronami.

Niektórzy badacze wierzą, że to drzewo ma nie więcej niż 500 lat, ale nie ma jeszcze faktów potwierdzających te założenia. Obwód płaszczyzny jest większy niż 14 m, stoi na kamiennej strukturze, a jej niewygodne gałęzie wspierają metalowe słupy. Miejscowi dbają o to, którzy uważają drzewo za główny sanktuarium prowincji. Corocznie w sezonie letnim odbywają się uroczyste święta na placu.

Kompleks świątynny Asklepion

Wyspa Kos, której zdjęcie jest prezentowane w artykule, jest dumna z ruin świątyni Boga-uzdrowiciela Asclepiusa. Po potężnym trzęsieniu ziemi struktura upadła, a małe jego struktury pozostały na swoim miejscu. Wcześniej Asklepion był sanatorią i składał się z kilku poziomów.

Tutaj znajdowała się szkoła medyczna ze źródłami sprężynowymi i majestatycznymi sklepieniami. W IV wieku na trzecim poziomie wzniesiono sanktuarium Asclepius. Kilka wieków później zbudowali oddział dla chorych i katedrę okresu doryckiego.

Zamek Rycerzy

Wyspa Kos jest dumna ze swoich najstarszych budynków. Wycieczki po zamku pozostawiają niezatarte wrażenie na turystach. Zgodnie z wiarygodnymi informacjami, budowa twierdzy rozpoczęła się w XIV wieku i zakończyła się dopiero w XVIII wieku. To było nieustannie utrudnione przez ataki Turków. W wyglądzie niezwykłej struktury można zobaczyć kilka stylów architektonicznych. Tu są starożytne rzeźby, stare inskrypcje z ołtarzami.

Majestatyczny zamek Antimachia

W malowniczej osadzie, 3 km od wyspy, mieści się wenecki budynek, który wcześniej służył jako schronienie dla mieszkańców. Wygląd zewnętrzny twierdzy został całkowicie zachowany, mimo wielu ataków. Przed wejściem wyłoniono datę 1494 r., A symbol Rycerzy Zakonu Maltańskiego został wskazany.

Wnętrze nie jest niezwykłe. Tu są dwa katedry z XVI i XVIII wieku i zniszczone fundamenty starożytnych budynków. Ale jaka panorama otwiera się z murów budynku – dziewicze krajobrazy i błękitne morze!

Co jeszcze jest niezwykłe o wyspie Kos?

Mapa ośrodka jest przedstawiona w artykule, na którym można zobaczyć mały kawałek ziemi. Splendor i władza uderzają w święte katedry i kościoły. Liczne muzułmańskie i prawosławne kościoły mają wielką wartość dla miasta (Meczet Defterdar i Haji Hasan, Kościół Świętych Męczenników Paraskewy).

Polecamy wycieczkę po Cape Rufianos – najczystszy zakątek przy ciekawym budynku, który znajduje się za malowniczym zatoce Kefalos. Wodospady pozostawia trwałe wrażenie. Latem turyści odwiedzają miejsca wykopalisk archeologicznych w Pili. Tutaj zobaczysz budynki pochodzące ze średniowiecza. Dowiedz się także o bogatym dziedzictwie historycznym tego miejsca.

Poczuj atmosferę starożytności na "rynku" Agory. To tutaj miejscowi Grecy dokonywali zakupów. Na terenie uwagi widza są zachowane pozostałości starych budynków, nieporęczne kolumny o oryginalnej symetrii i zaktualizowany kościółek. Oprócz dziedzictwa architektonicznego i historycznego, Wyspa Kos szczyci się niesamowitymi naturalnymi obiektami. Atrakcje w kurorcie to Thermal springs, Salt Lake, wieś Zia, Peacock Forest.

Najlepsze plaże prowincji

Prawie całe wybrzeże pokryte jest kolorowym piaskiem. Czarne, szare, złote, a nawet czerwone plaże na wyspie Kos rozbrzmiewają z jego blaskiem. Są dumą kraju, a niektóre wybrzeża są po prostu oszołomione przez niezwykły krajobraz – malownicze zatoczki z kamiennymi strukturami. Środowisko zachęca turystów do aktywnej rozrywki: windsurfingu, nurkowania, żeglowania i surfingu. Zapraszamy do zapoznania się z listą najlepszych plaż w kurorcie.

Rajska plaża to popularne miejsce z pięknymi krajobrazami i białym piaskiem. Linia brzegowa jest przystosowana dla gości z różnymi atrakcjami, udogodnieniami plażowymi, punktami wynajmu i przytulnymi restauracjami.

Zatoka Termes to mała żwirowa i płytka baza z przepięknymi, ostrymi archipelagami. W tym zacisznym raju powstaje solne jezioro powstałe podczas mieszania wody morskiej i podziemnych źródeł.

Wybrzeże Kardameny jest jednym z najbardziej atrakcyjnych ośrodków wypoczynkowych. Rozciąga się na kilka kilometrów. Jest to bardzo czysta piaszczysta plaża z łagodnym zejściem na Morze Egejskie. Jest tu wiele osób, życie "bije" kluczem.

Gdzie się zatrzymać?

Wyspa Kos jest bogata w komfortowe hotele i hotele na różnych poziomach. Wypoczynek w ośrodku będzie podobny do małżeństw z dziećmi. Prawie wszystkie obiekty rekreacyjne są w doskonałym stanie i działają w systemie all inclusive. Większość z nich zajmuje wiodącą pozycję w światowych ocenach komfortu.

Oprócz tradycyjnych urządzeń (boisk sportowych, kawiarni i plaż), domy gościnne wyposażone są w centra biznesowe, sale konferencyjne, zjeżdżalnie wodne i parki wodne. Raj dla życia i jakości usług oferuje wyspy Kos. Zdaniem ludzi, hotele prezentowane w artykule są uważane za najlepsze.

Kompleks Porto Bello Royal 5 *

Elegancki hotel, założony w 2004 roku, z własną przystań dla łodzi, jest prawdziwą oazą pośrodku parku warzywnego. Tutaj jest ciągła harmonia i panuje luksus. Każdy urlopowicz będzie mógł spędzić wakacje w raju, w oddzielnym bungalowie. Nie musisz myśleć o jedzeniu i wypoczynek – wszystkie zmartwień będą podejmowane przez doświadczony i uprzejmy personel.

Pensjonat Marmari Palace 5 *

Ogromny hotel położony jest na wybrzeżu Morza Egejskiego. Działa w systemie all-inclusive. Zaprasza ludzi wymagających, którzy cenią sobie pomponność, komfort i bezpieczeństwo. W obecności eleganckiego dwupokojowego apartamentu z dostępem do basenu. Oferta animacji animacyjnej dla małych dzieci. Klub i place zabaw są otwarte, dzięki czemu dzieci mogą w pełni i wszechstronnie spędzać czas.

Podsumowując, chciałbym zwrócić uwagę, że kurorty Grecji – jest to miejsce, gdzie czas zawiesza swój bieg, tu w łonie dzikich zwierząt czujesz wzrost energii i zapominaj o ziemskiej próżności. Możesz być tego pewien tylko odwiedzając wyspę Kos. Zabytki kurortu zostały zachowane od starożytności i reprezentują obiekty dawnej cywilizacji.