506 Shares 3357 views

Co do karmienia piersią Jork? Opis rasy

Yorkshire Terrier – dość popularne rasy psów. Miniaturowe zwierzęta czują się doskonale w domu, podobnie jak ich mistrzów. W trosce o nich jest dość prosta. Głównym warunkiem – prawo dieta. Jeśli zwierzę po raz pierwszy pojawił się w rodzinie, to lepiej skonsultować się z weterynarzem.


Ciąża i poród – trudny okres w życiu zwierzęcia. Musimy starać się zrobić wszystko, żeby to było wygodne i przytulne, aby pomóc ustalić laktację i zdobyć siłę. Co do karmienia piersią Jork? Jest to jeden z głównych problemów. Spróbujmy odpowiedzieć na to jako dostępne i zrozumiałe.

Opis rasy

Yorkshire Terrier opieki, która nie wymaga żadnego specjalnego wysiłku – dość wyjątkowa rasa psa. Ze względu na swoje małe wymiary, jest idealnym miejscem na pobyt w mieszkaniu. Standardowe york waży mniej niż 4 kg, wysokość nie przekracza 15 cm. Należy zauważyć, że te parametry trzeba zwrócić uwagę przy zakupie zwierzęcia. Bardzo małe zwierzaki mogą mieć problemy zdrowotne.

zwierząt futerkowych jest wystarczająco długa, jedwabista i prosto. Że ma charakterystyczny połysk, konieczne jest stosowanie specjalnych szamponów, witaminy dodawane do żywności, odwiedź fryzjer dla psów. Jeśli nie jest to możliwe, to wystarczy przeczesać zwierzę jest nie mniejsza niż 2 razy w tygodniu.

Charakterystyczną cechą tej rasy – długa grzywka. Jej na pewno trzeba do uboju, tak aby nie zepsuć wizję Jorku.

Szczenięta rodzą się z czarnym kolorem, za życie zmienia kolor futra, są szare, czerwone włosy.

Yorkshire Terrier opieki, która daje właścicielom prawdziwą przyjemność, pojawiły się w naszym kraju w 19 wieku. Kieszeń pies natychmiast zakochał się w arystokratów i bogatych ludzi.

cena emisyjna

Pies rasy Yorkshire Terrier jest dość popularny w rodzinach bez dzieci. Fakt, że doświadczeni hodowcy nie polecam rozpoczęcia PET do ludzi, którzy mają dzieci w wieku 6-7 lat. Od średniej wielkości zwierzęcia, dziecko może być bardzo skompresowane, odlewane lub nawet natrafienia na psa.

Yorkshire Terrier, który jest dość wysoka cena, dobrze dogadują się z innymi zwierzętami, kotów dla nich – najlepszymi przyjaciółmi. Ale gryzonie nie są przenoszone.

Puppy Koszt zależy od kilku istotnych czynników:

 • rodzice rodowód;
 • stan zdrowia;
 • Dostępność szczepienia;
 • dokumenty;
 • jest jakieś osiągnięcia na wystawie.

Te parametry trzeba zwrócić uwagę przy zakupie rasy zwierząt Yorkshire Terrier. cena szczeniaka może wahać się pomiędzy 500-3000 dolarów. Dorosły może kosztować nawet do 10.000 dolarów.

Wady i zalety tej rasy

Jeśli zdecydujesz się na zakup York, należy najpierw rozważyć wady i zalety tej rasy. Z korzyści obejmują:

 • łatwe do oswojenia;
 • nie zły, dobrze dogaduje się z człowiekiem;
 • Miniaturowy, mogą nosić, jednym słowem, kieszeń zapadka;
 • energiczny.

Wśród niedociągnięć można zidentyfikować:

 • Wymaga to starannego obchodzenia się z nim dość kruchy;
 • Futro jest długie, grube, wymaga szczególnej opieki;
 • Uwielbia aktywnie działać w godzinach porannych;
 • koniecznie oswajania lub zwierzę staje się niewykonalna.

Wybór suchej karmy

Gdy dom pojawił pożądany domowych, powstaje pytanie, co jest lepsze karmić Jork. Tutaj wybór jest tylko dla właściciela psa. Dieta powinna być zrównoważona. Jeśli zakupiono dorosły, trzeba po raz pierwszy, podobnie jak właściciele fabryk, zwierzę nie doświadcza stresu karmić.

Po kilku tygodniach, trzeba zdecydować się na suchej żywności lub pokarmu naturalnego. Jeśli chcesz, aby Twoje zwierzę jeść specjalne jedzenie, tylko wybrać premię. W jego skład, są bardziej naturalne, preparaty wzmacniające obejmują wszystkich niezbędnych składników odżywczych. A co najważniejsze, nie zawierają soi, barwników, chemikaliów, azotany.

Prawidłowa, zbilansowana karma – gwarancja zdrowia

Wiele osób uważa, że najlepszym pokarmem dla York – produktów naturalnych. To jest, ale jest jedno „ale”: nie ma jedzenia na stole! Gotowanie dla swojego zwierzaka będzie musiał oddzielnie. Faktem jest, że układ pokarmowy ludzi i psów są różne. Co to jest dobre dla jednych, a szkodliwe dla innych.

Co do karmienia piersią Jork? Jest to osobny temat do dyskusji. Menu nie będzie radykalnie różni się od zwykłej dziennie. Najważniejszą rzeczą jest to, że jest zrównoważony. W tym celu, w równych proporcjach powinny dotrzeć białka, węglowodanów i tłuszczów. Tylko w tym przypadku żywność jest całkowicie strawione.

Duży błąd – karmić psa tylko białko mięsa nadpodaż prowadzi do otyłości i chorób nerek. Dywersyfikacji menu z owsianki, ryb i warzyw.

Pamiętaj, jedzenie (z wyjątkiem warzyw) powinny być poddawane obróbce termicznej. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do mięsa i ryb. Surowe pożywienie może być przyczyną poważnych chorób, począwszy od robaków a skończywszy na infekcje jelitowe.

Nie zapominaj także o produktach mlecznych. Niskotłuszczowy twaróg, Rjażenka, mleko jest zalecane, aby dać się raz w tygodniu.

Pies rasy Yorkshire Terrier popularne z hodowców, nie tylko dzięki małej wielkości zwierzęcia, ale także skromny w żywności.

Kości – dobro czy zło?

Dać kość, czy też nie – dość popularne pytanie nawet dla doświadczonych właścicieli psów. Tak też się stało, że pies nie można sobie wyobrazić bez kości. Ale doświadczeni weterynarze twierdzą, że aby uwzględnić je w diecie, nie powinny. Ma swoje powody:

 1. zdrowie jamy ustnej. Powinieneś wiedzieć, że zęby mleczne szczeniaka Zmiana stała w wieku 4-6 miesięcy. A jak będzie odpowiednie pokarmy wpływają na ich zdrowie. Dog – To nie jest chomik muszą stale zarysować swoje zęby, coś przegryźć w nim jeszcze. mieszkanie York może ostrzyć kły kości silikonowego lub ucha świni.
 2. zwierzę życie. Przechodząc przez układ żołądkowo-jelitowego, nie fragmentów kości trawiono może spowodować uszkodzenie jelita, jelita grubego i innych narządów wewnętrznych. W takich przypadkach interwencja chirurgiczna jest świadczona.

Zapamiętaj raz na zawsze, dać psu kość jest zabronione, Zabierz swoje nerwy i zdrowie!

Produkty zatrzymania

Każdy właściciel Jorku powinien znać listę zakazanych produktów, które mogłyby mieć niekorzystny wpływ na zdrowie zwierzęcia:

 • ostre kości;
 • słodycze;
 • Ryby słodkowodne z małych kości;
 • jaja surowe;
 • wędzone;
 • owoce i warzywa owoce cytrusowe;
 • przyprawy;
 • jagnięcina, wieprzowina.

Żywności powinna być podawane w małych porcjach w temperaturze pokojowej. Jeśli pies nie jadł żywność w ciągu 2 godzin, należy ją wyrzucić. W ten sposób można zaoszczędzić zwierzę z różnych bakterii i mikroorganizmów.

Inna ważna zasada – nie karmić psa ze wspólnym stole. Jest to często można obserwować obraz, gdy zwierzę jest siedzi i żebractwa jedzenie z właścicieli. To jest złe. Pet powinni wiedzieć, że ma własną miskę do jedzenia.

ciąża York

Raz wychodzi na jaw, że dziewczyna mini-York jest w ciąży, jej dieta trzeba być rafinowane, jak na wiele sposobów przyszły szczenięta zdrowie zależy od prawidłowego odżywiania otrzymanej w tym okresie.

Nie możesz objadać swojego zwierzaka, w przeciwnym razie istnieje ryzyko poronienia. Posiłek powinien być co najmniej 4 razy na dobę. Ważne jest to, że menu wzięło udział produktów mlecznych, warzyw, jaj przepiórczych, wołowiny, cielęciny wątroby.

Ilość węglowodanów należy ograniczyć do minimum. Całkowicie wykluczyć ryż, pieczenia, mąkę, cukier.

Lepiej dawać żywności również gotowane mięso ma pożądane skręcenie przez maszynkę do mięsa, warzyw pocięte na małe kostki lub pasy.

W czasie ciąży, York nie musi wprowadzić do diety nowych składników, spróbuj i eksperyment – zły czas.

Jak karmić zwierzę po urodzeniu

Co to Feed Jork po porodzie – dość popularne pytanie. Doświadczeni hodowcy twierdzą, że pierwsze kilka dni po Kojec hodowlany zwierzę nie wykazuje zainteresowania w żywności, brak apetytu. Ale w tym czasie zwierzę nigdy nie potrzeba siły, aby ustanowić proces laktacji. Po tym wszystkim, będzie to zależeć od stanu zdrowia szczeniąt.

Główną zasadą jest: jedzenie powinno być miękkie i nietłusty. Może to być produkty mleczne (ser, jogurt), ciecz kasza, zupy chudego bulionu mięsnego. Jedzenie najpierw należy umieścić obok miejsca, w którym leży szczenięta York. Musi też być czysta przefiltrowana woda.

Musimy oferują jedzenie w małych porcjach, nie więcej niż 5 razy dziennie. Często York po urodzeniu występują problemy z przewodu pokarmowego. Biegunka może rozpocząć się nagle. W tym przypadku lepiej jest zaoferować ryżu, kory dębowej bulion. Jest obowiązkowa konsultacja z lekarzem weterynarii.

Feed piersią York – to proste pytanie. Menu nie będzie bardzo różni się od codzienności. Jeśli pies woli karmić lepiej kupić specjalny dla karmiących zwierząt.

Należy również specjalny dodatek mineralny, który zawiera kompleks witamin i innych składników odżywczych. Można je nabyć w sklepie zoologicznym lub klinice weterynaryjnej. Przed zakupem obowiązkowej konsultacji z lekarzem.

Wielu hodowców zastanawiają się, co do karmienia piersią Jork. Te psy absolutnie bezpretensjonalny w żywności, więc coś nadprzyrodzonego nie jest wymagane swojego zwierzaka. Karmić sposób zrównoważony. Kanał używać tylko Premium – a potem psa i przyszłe potomstwo będzie zdrowe.