271 Shares 3811 views

Porady początkujący ogrodnicy: jak radzić sobie z goutweed

Kto wśród kierowców wobec chwastów jak goutweed? Jest to wspólne roślina w środku pasa może zablokować strefie podmiejskiej zaledwie kilka lat. Goutweed tworzą silne korzenie, które są w stanie wyprodukować ogromną liczbę procesów. Ponadto, każdy z goutweed parasol latać setki nasion gotowy do kiełkowania na każdej działce. A jeśli wziąć pod uwagę, że średnia długość życia w buszu goutweed – 50 lat, to trzeba się natychmiast pozbyć. Kopanie łóżka często prowadzi do przeciwnego skutku. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak radzić sobie z goutweed.


Dlaczego nie można kopać?

Kopanie – to starożytna metoda zwalczania chwastów , ale w przypadku nie pasuje goutweed. Mocne korzenie podziemne leżą u dołu do 40 cm. Po wykopaniu są rozdrabniane i podstawę do górnych warstw gleby, którą następnie spokojnie rosnąć, co daje czas na nowe procesy. Przed, jak radzić sobie z goutweed, trzeba wiedzieć na temat cech jego wzrostu. Ten chwast można odtworzyć, nawet jeśli ziemia będzie mały kawałek kłącza. Kopiący lepiej zastąpione części leczenie wideł. W tym przypadku, to podnosi chwastów z korzeniami, które później zniszczonych w pożarze. Trawa goutweed, który jest reprezentowany przez zdjęcie powyżej, nie powinna spaść do kompostu, ponieważ nadal wzrastać i rozwijać się.

Jak obchodzić się z sekcją działa?

Jeśli uprawiana bieganie lub surowej ziemi, a następnie do czynienia z goutweed i wielu innych chwastów będzie odpowiadał inny sposób. Jest to konieczne, aby usunąć górną warstwę darni, cofnąć się, wlać nawóz kompost ścisłej czarnej folii.

Powtarzające podlewania nawóz lub mocznik, tworząc próchnicy darni żyznej gleby. Ale to zajmie co najmniej 1,5-2 miesiące pokonać goutweed.

Jak się go pozbyć, jeśli czas nie jest tak dużo? Z herbicydami, na przykład, użyj „Roundup”. Chwastów skośny część powierzchni, a następnie nawadniano przez narzędzie.

Jak radzić sobie z goutweed wśród bylin i krzewów?

Jeśli można regularnie chwastów łóżka i roztworów chemicznych Mezhuyev do wody, a następnie usunąć ten agresywny chwastów jest bardzo trudne wśród krzewów i kwiatów wieloletnich. Poniższe porady pomogą ci, którzy są poważnie zaskoczony problemu jak radzić sobie z goutweed pod krzewami. Musisz zamulchirovat pasami obszary trawiaste i zamknąć ciemne z specjalnego materiału. Najważniejsze – aby zapobiec ekspozycji na światło. Tydzień później materiał pokrywający jest zastępowany tekturą i przykryto warstwą gleby. Metoda ta jest bardzo powszechne i mogą zaoszczędzić swój ogród od nieznośnego chwastu.

Biorąc pod uwagę, że goutweed spread wynika z szybko rosnących korzeni, to możemy użyć ochronę mechaniczną – kopany strażników lub, wręcz przeciwnie, wykopanego rowka. Najważniejsze – nie do rozprzestrzeniania się chwastów na stronie! Rozliczania raz goutweed nie wycofa się i nie da się podbitych terytoriów bez walki. Odnosi się do urozmaiconych form goutweed. Trawy ozdobne szybko raspolzetsya sąsiednich klomby i kwietniki ogrodowe. Więc zanim nabyć taką wątpliwą ozdobą ogrodu, lepiej jest, aby dbać o środkach ostrożności.